Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w Tauferer Ahrntal

Zielone łąki, przestrzeń do wypoczynku wysoko w Alpach

Łąki i lasy bajecznie położone po słonecznej, południowej stronie Alp Zillertalskich. Otoczenie 80 imponujących trzytysięczników sprawia, że Tauferer Ahrntal należy do najpiękniejszych rejonów przyrodniczych w Europie. Kto tutaj spędzi urlop w gospodarstwie , przeżyje coś niezwykłego: możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych, pielęgnowana na co dzień tradycja rdzennych mieszkańców i słońce.

U wlotu doliny znajduje się dobrze zachowany gród Taufers. Bezpośrednio za nim otwiera się Tauferer Ahrntal, dolina boczna Pustertal. Jest to najbardziej na północ wysunięta i jednocześnie jedna z największych dolin bocznych Południowego Tyrolu. Na początku jest wąska jak wąwóz i droga prowadzi cały czas pod górę. Strome zbocza otaczają równinę, za którą otwiera się w całej swojej okazałości szeroka dolina. Liczne znajdujące się tam gospodarstwa serdecznie zapraszają gości. Agroturystyka w Tauferer Ahrntal to idealne warunki na rodzinne wakacje, autentyczność, urozmaicenie i znakomita zabawa.

Tradycja wśród przyrody
W całej dolinie widać ślady starannie pielęgnowanych zwyczajów. Fakt, że dolina leży na uboczu, sprawił, że jej mieszkańcy wyspecjalizowali się w praktycznych rzemiosłach, dzięki którym mogli przeżyć. Jednym z najbardziej prominentnych mieszkańców Tauferer Ahrntal jest znany alpinista Hans Kammerlander, który na najwyższych na Ziemi ośmiotysięcznikach czuje się jak u siebie. Jak nikt inny uosabia on cechy regionu: serdeczność, autentyczność, honor i bezpośredniość.

Atrakcje sportowe
Wielu gości ceni sobie różnorodność atrakcji sportowych dostępnych w Południowym Tyrolu: miłośnicy wędrówek i alpiniści wyruszają z zielonej doliny, aby wspiąć się na pokryte lodem szczyty. Rafting i kajaki na Ahr, pływanie w przeźroczystych górskich jeziorach, wycieczki konne, kręte leśne ścieżki i szlaki rowerowe, a także jedne z najsłynniejszych na świecie szkół wspinaczki zaspokoją najróżniejsze gusta. To jedyne w swoim rodzaju połączenie kultury, przyrody i ludzi szczególnego pokroju sprawia, że dolina Tauferer Ahrntal jest tak lubiana.

Tauferer Ahrntal - wskazówki

Atrakcje w dolinie Ahrntal - Południowy Tyrol
Atrakcje turystyczne
Gród Taufers, muzeum kopalni w Kornkasten (Steinhaus), tunele górnicze i klimatyzacyjne (Prettau), muzeum minerałów (St. Johann), dom przyrody (St. Johann), muzeum szopek bożonarodzeniowych (Luttach)

Wycieczki
Rain-Wasserfälle, Neves-Stausee (Lappach), Ritterweg w Sand w Taufers, Schwarzenstein-Gipfeltour, park przyrody Rieserferner-Ahrn

Ośrodki narciarskie
Speikboden, Klausberg i biegi długodystansowe w Rein w Taufers

Agroturystyka w Tauferer Ahrntal
> Apartamenty w Tauferer Ahrntal
> Pokoje w Tauferer Ahrntal