&noscript=1 /> Hala Plätzwiese w Dolomitach - Południowy Tyrol Hala Plätzwiese w Dolomitach - Południowy Tyrol
 
Wysokogórska hala Plätzwiese: zielony raj
Wysokogórska hala Plätzwiese: zielony raj

Cel wycieczki

Wysokogórska hala Plätzwiese

Wysokogórska hala Plätzwiese: zielony raj

W dolinie Pragsertal leży płaskowyż Plätzwiese, jeden z najpiękniejszych obszarów turystycznych w całym Południowym Tyrolu.

Dolina Pragsertal rozwidla się zaraz u jej wejścia na dwie doliny boczne. Obie mają do zaoferowania wyjątkowe atrakcje na końcu doliny: jedna to jezioro Pragser Wildsee, a druga hala Plätzwiese w parku krajobrazowym Fanes-Sennes-Prags. Kiedy stopnieje śnieg, łąki na tym położonym wysoko płaskowyżu na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza mienią się wszystkimi kolorami. Stąd, między szczytem Dürrenstein a trzytysięcznikiem Hohe Gaisl, można zobaczyć niektóre sławy Dolomitów: Monte Cristallo, Trzy Szczyty, Tofana i Marmolata. To wspaniałe miejsce na odpoczynek od codzienności – między innymi w jednym z przytulnych alpejskich schronisk, które oferują specjały z doliny Hochpustertal.

Lato i zima

W lecie słoneczny płaskowyż jest idealnym miejscem na nordic walking lub wycieczki rowerem górskim oraz oczywiście na piesze wędrówki. Zimą można się tu poruszać zarówno pieszo, jak i na nartach skitourowych czy rakietach śnieżnych. Plätzwiese jest szczególnie popularny wśród miłośników narciarstwa biegowego, którzy mogą szaleć na siedmiu kilometrach urozmaiconej trasy okrężnej. Chociaż trenują tu również międzynarodowi sportowcy, teren jest równie dobrze przystosowany dla początkujących.

Wysokogórska hala Plätzwiese: zielony raj

Na Strudelkopf

Dla miłośników przyrody i fanów gór płaskowyż Plätzwiese jest prawdziwym skarbem. Stąd można bowiem wyruszyć na liczne wyprawy wysokogórskie. Ale Dolomity w całej ich okazałości można też odkrywać podczas spokojnych rodzinnych wędrówek. Kto chciałby na przykład podziwiać Trzy Szczyty z nowej perspektywy, powinien najlepiej wejść na szczyt Strudelkopf. Szlak prowadzi najpierw do schroniska Dürrensteinhütte na wysokości 2040 metrów, a stamtąd na przełęcz Strudelkopf na wysokości 2200 metrów. Z przełęczy trasa wiedzie następnie na wschód do krzyża Heimkehrer-Kreuz na szczycie Strudelkopf na wysokości 2307 metrów, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Dolomity Pragser i, co ważne, na Trzy Szczyty w sąsiednich Dolomitach Sextner. Droga powrotna wiedzie tym samym szlakiem, a wędrówka trwa niecałe trzy godziny. Podwójnie piękne wrażenia czekają na turystów wczesnym rankiem, kiedy słońce powoli wyłania się zza gór i wznosi się na niebo.

czytaj więcej czytaj mniej
Wyszukiwanie gospodarstw
Gospodarstwa w pobliżu hali Plätzwiese
17 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Ringlerhof flower flower
Rodzina Jesacher  | Prags
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, jajka
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie
Odległość 8,3 km
Pozycja na mapie
4,9
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 100€ za noc
Glögglhof flower flower flower
Rodzina Sinner  | Prags
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, jajka, przyprawy ziołowe ...
Oferty wiejskie: Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego
Odległość 8,7 km
Pozycja na mapie
4,9
"Celujący"
(97 ocena)
Apartament od 85€ za noc
Waldruhe flower flower flower
Rodzina Trenker  | Toblach
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Hodowla zwierząt
śniadanie
Sklep na miejscu: mleka, jajka, zboża ...
Oferty wiejskie: Zwiedzanie obejscia gospodarskiego, Prowadzenie gospodarstwa
Odległość 8,9 km
Pozycja na mapie
5,0
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Pokój od 100€ za noc
Apartament od 60€ za noc
Załaduj więcej wyników
Twój wynik wyszukiwania

Hala Plätzwiese

Więcej informacji

Contacts
Prato Piazza
Prato Piazza
39030 Braies
description to arrive at destination
General description

Located at 2,000 metres above sea level, visitors find true serenity and pure nature in the area of Prato Piazza. Thanks to its integration into the Fanes-Senes-Braies Nature Park, the beautiful Prato Piazza area surrounded by imposing peaks, has been able to maintain its naturalness and originality. Far from car traffic and any noise, the alpine plateau fascinates with a splendid view of the surrounding mountains like Picco di Vallandro and Croda Rossa, and in the distance you can admire the Monte Cristallo and Tofane Mountains. Hobby photographers find the best of motives in summer and winter. You can sit down, take a deep breath, and enjoy the variety of nature, or actively discover the surrounding nature. Walking, Nordic walking, hiking, climbing or by bicycle.