&noscript=1 /> Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach
 
Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach
Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach

Legendarne hale światowe dziedzictwo UNESCO

Region wakacyjny

Dolomity

Dolomity: „blade góry”

Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach oznaczają jedno: bez względu na to, co robisz, zawsze masz gwarancję fantastycznej panoramy majestatycznych formacji skalnych.

Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach oznaczają jedno: bez względu na to, co robisz, zawsze masz gwarancję fantastycznej panoramy majestatycznych formacji skalnych.

Jasnozielone, bujne łąki, ciemnozielone lasy iglaste, ciemnoniebieskie jeziora i blade, skaliste góry pośrodku: Dolomity to naturalny spektakl, który jest klasą samą w sobie. Te 250-milionowe góry są kamiennym sercem Alp i klejnotem wśród górskich krajobrazów Południowego Tyrolu. Swój jasnoszary lub żółtawy kolor góry zawdzięczają skałom osadowym i wapiennym, z których są zbudowane. Kiedyś - ze względu na ich kolor – nazywano je „bladymi górami”, dopóki francuski geolog Déodat de Dolomieu nie zbadał około 1800 roku wulkanicznych skał dolomitowych. Na jego cześć góry otrzymały nową nazwę.

 

Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach

Każdy, kto zatrzyma się w wakacyjnym apartamencie lub pokoju w Dolomitach, będzie chciał nie tylko podziwiać przynajmniej niektóre z tych imponujących szczytów, ale także poznawać je podczas wędrówek. Jest to bez większych problemów możliwe, ponieważ wiele gór w Dolomitach ma dwa oblicza: stromą, pionową ścianę z jednej strony i łagodnie wznoszący się, trawiasty grzbiet z drugiej strony, gdzie szlaki turystyczne prowadzą na sam szczyt. Czasami zamiast wspinaczki na górę możliwe jest także jej okrążenie, jak w przypadku słynnych Trzech Szczytów (Drei Zinnen) w dolinie Hochpustertal, symbolu Południowego Tyrolu. Warto też wybrać się na wycieczkę wokół imponującego szczytu Langkofel w dolinie Gröden, wokół szmaragdowo-zielonego jeziora Karersee u podnóży Latemarspitzen oraz wokół legendarnego Rosengarten w pobliżu Welschnofen. Trasa okrężna prowadzi też wokół jeziora Pragser Wildsee: poziom jego mieniącej się na przemian ciemnym błękitem i zielenią wody o przyjemnie orzeźwiającej temperaturze wynosi 1500 metrów nad poziomem morza. Mówi się, że jest to podziemna brama do królestwa Fanes, ludu z mitycznego świata Dolomitów. Nawet jeśli nie uda Ci się odnaleźć bramy, możesz stąd wyruszyć na niezliczone wędrówki u stóp szczytów Dolomitów. Szlaki wyznacza dziesięć oficjalnych tras wysokogórskich Dolomitów. Innym magnesem przyciągających turystów jest jezioro Antholz See w pobliżu Rasen-Antholz, które można okrążyć idąc tuż przy jego brzegu przyjaznym dla rodzin szlakiem.

 

„Zachwyt”

W skrzyni ze skarbami Dolomitów znajduje się znacznie więcej perełek: największe wysokogórskie pastwisko w Europie, Seiser Alm z charakterystycznym skalnym gigantem Schlern, czy też dolina Fischleintal w pobliżu Sexten w Hochpustertal, mała dolina w środku imponującej skalnej areny. Góry są również główną atrakcją dolomitowej doliny Villnöß – dzięki masywowi Geislergruppe światowe dziedzictwo UNESCO jest tu praktycznie na wyciągnięcie ręki. I chociaż niektóre ze szczytów można zdobyć, wspinając się łagodnymi szlakami, miłośnicy stromych gór nie muszą rezygnować z adrenaliny: via ferraty prowadzą bezpośrednio na szczyt. Jedną z najpiękniejszych jest via ferrata Pisciadù w Alta Badia. Jeśli nie myślisz o wędrówkach i wspinaczce, ale chcesz poznać Dolomity z bliska, musisz udać się do Toblach, skąd co roku w styczniu startują balony na gorące powietrze – dzięki temu możesz unosić się nad dolinami i szczytami, nie poruszając nawet jednym mięśniem. W zimie najważniejsza jest jednak jazda na nartach: we wszystkich ośrodkach narciarskich w Dolomitach można od czasu ich połączenia szusować z jednym wspólnym karnetem Dolomiti Superskipass. Jeśli zatrzymasz się w wakacyjnym apartamencie lub pokoju w Dolomitach, zimą masz do dyspozycji dwanaście ośrodków narciarskich z 460 wyciągami i ponad 1200 km tras. Wiele możliwości czeka także na miłośników wędrówek w rakietach śnieżnych i narciarzy biegowych.

 

Kultura na wyciągnięcie ręki

Wakacje w gospodarstwie w Dolomitach mają do zaoferowania jednak o wiele więcej niż „blade góry” i piękne wędrówki. Ważną rolę odgrywa tutaj również kultura. Z pewnością warto odwiedzić liczne muzea: przede wszystkim Messner Mountain Museum Corones na szczycie Kronplatz. Wokół tej miejscowej góry wznoszącej się nad miejscowością Bruneck jest jeszcze więcej do zobaczenia: na jej szczycie stoi Dzwon Pokoju „Concordia”, który dzwoni nie tylko codziennie o godzinie dwunastej, ale także za każdym razem, gdy zostaje zniesiona kara śmierci lub kończy się wojna w jakimś kraju. Region Dolomitów, a konkretnie doliny Gröden i Gadertal, są ojczyzną obecnego w Południowym Tyrolu języka ladyńskiego. Mieszkańcy dolin w Dolomitach mówią regionalną odmianą języka retoromańskiego. W muzeum w St. Ulrich dowiesz się więcej o historii i skałach Dolomitów. W obu przypadkach można o mówić o burzliwych czasach, gdyż podczas pierwszej wojny światowej przebiegała tu linia frontu w górach. W dolinie Tauferer Ahrntal, podobnie jak w dolinie Gröden, możesz przyglądać się pracy snycerzy, a w dolinie Toblach wziąć udział w odbywających się co roku późnym latem Tygodniach Muzyki Gustava Mahlera.

 

Sztuka kulinarna

Dla regionu Dolomitów w Południowym Tyrolu charakterystyczną jest południowotyrolska kuchnia. Choć zdominowana przez wiejski charakter terenów u podnóża Dolomitów, z biegiem czasu w ciekawy sposób zmieszała się z włoskimi wpływami, prawdopodobnie z korzyścią dla obu stron. Czy będzie to pizza, makaron, czy „Greastl” – potrawa z ziemniaków z doliny Pustertal i lokalnej wołowiny – w regionie Dolomitów na smakoszy czeka prawdziwa uczta. A kto chce nauczyć się samodzielnie robić pyszne „Tirtlen”, czyli tutejsze pierożki, pączki lub knedle, będzie miał ku temu wiele okazji podczas wakacji w wakacyjnym apartamencie lub pokoju w Dolomitach. Wiele gospodyń oferuje swoim gościom tradycyjne kursy gotowania.

 

 

Co przemawia za wakacjami w gospodarstwie w Dolomitach:

  • Wiele atrakcji przyrodniczych: od Trzech Szczytów (Drei Zinnen) po Rosengarten, od jeziora Karersee po jezioro Pragser Wildsee
  • Wędrówki z pięknymi widokami, ekscytujące via ferraty, wiele kilometrów tras narciarskich
  • Połączenie włoskiej i południowotyrolskiej kuchni
pokaż więcej pokaż mniej

Region wakacyjny w skrócie

Dolomity

Hodowla zwierząt z produkcją mleka - rozpowszechnione rasy bydła Fleckvieh, Braunvieh, holsztyno-fryzyjskia, rzadko spotykana rasa Pustertaler Sprinzen. Dodatkowo uprawa ziemniaków i kukurydzy w kotlinie wokół Bruneck.

Eggental

Naturalny krajobraz owiany legendą

Seiser Alm - Schlerngebiet

Rycerskie pastwisko wysokogórskie

Grödnertal

Bënunì te Gherdëina

Villnöss

Alta Badia

Samo serce Dolomitów

Wokół Kronplatzu

Góra rozrywki Południowego Tyrolu

Tauferer Ahrntal

Dolina boczna opowiada dawne dzieje

Hochpustertal

W kraju Drei Zinnen

Znajdź gospodarstwo

Gospodarstwa wakacyjne w Dolomitach

Dokąd chcesz jechać?
Kiedy i jak długo?
dowolnie
Rodzaj zakwaterowania i osoby współpodróżujące
2 dorosłych
Typ gospodarstwa
Hodowla zwierząt, uprawa winorośli i uprawa owoców
Klasyfikacja
wszystkie klasyfikacje
613 Zobacz gospodarstwo Zobacz gospodarstwa
Cofnij filtr
613 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
 | 
Lippmöshof flower flower flower
Rodzina Augschöll  | Villnöss
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: jajka, dżemy, syrop ...
Apartament od 108€ za noc
Eggerhöfe flower flower flower flower flower
Rodzina Leitgeb  | Rasen-Antholz
Hodowla zwierząt
śniadanie
kącik produktów: mleka, jogurt, ser ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
4,9
"Bardzo dobry"
(17 oceny)
Apartament od 110€ za noc
Oberbinder flower flower flower flower flower
Rodzina Hellweger  | St. Lorenzen
Hodowla zwierząt
śniadanie
kącik produktów: mleka, jogurt, ser ...
Oferty wiejskie: Zwiedzanie obejscia gospodarskiego, Pomoc przy sianokosach, Prowadzenie gospodarstwa ...
4,9
"Celujący"
(61 oceny)
Pokój od 102€ za noc
Apartament od 91€ za noc
Twój wynik wyszukiwania

Najważniejsze atrakcje i wydarzenia

Czysta różnorodność w Dolomitach

Największe atrakcje

Imprezy

Obserwatorium w Gummer: gwiezdna wioska
Obserwatorium w Gummer
Gwiezdna wioska
Jezioro Karersee: szmaragdowozielony klejnot
Jezioro Karersee
Szmaragdowozielony klejnot
Seiser Alm: największa wysokogórska hala w Europie
Hala Seiser Alm
Największa wysokogórska hala w Europie
Wędrówka wokół szczytu Langkofel: efekt „wow”
Wędrówka wokół szczytu Langkofel
Efekt „wow”
Szczyty masywu Geisler: spektakl przyrody w Dolomitach
Szczyty masywu Geisler
Spektakl przyrody w Dolomitach
Wschód słońca na Peitlerkofel: niebo płonie
Wschód słońca na Peitlerkofel
Niebo płonie
Via ferrata Pisciadù: serce z kamienia
Via ferrata Pisciadù
Serce z kamienia
Messner Mountain Museum Ripa
MMM Ripa
Dziedzictwo górskie w Bruneck
Muzeum etnograficzne w Dietenheim
Muzeum etnograficzne
Kultura ludowa z bliska
Wodospady Reinbach: oszałamiające przeżycie
Wodospady Reinbach
Oszałamiające przeżycie
Kopalnia Prettau: historia ciężko pracujących górników
Kopalnia Prettau
Historia ciężko pracujących górników
Jezioro Antholzer See: klejnot pośród gór
Jezioro Antholzer See
Klejnot w dolinie Pustertal
Wysokogórska hala Plätzwiese: zielony raj
Wysokogórska hala Plätzwiese
Zielony raj
Jezioro Pragser Wildsee: perła wśród jezior Dolomitów
Jezioro Pragser Wildsee
Perła wśród jezior Dolomitów
Drei Zinnen (Trzy Szczyty): symbol Dolomitów
Drei Zinnen (Trzy Szczyty)
Symbol Dolomitów
Dolina Fischleintal: klejnot w Dolomitach Sextner
Dolina Fischleintal
Klejnot w Dolomitach Sextner
07
lipca
Maratona dles Dolomites
Abtei
13-27
lipca
Dni Muzyki Gustava Mahlera
Toblach
13
lipca
Wyścig Südtirol Dolomiti Superbike
Niederdorf
29
lipca
Hochpustertal Run
Innichen
sierpnia
Tradycyjny jarmark św. Bartłomieja
Rasen-Antholz
08
września
Południowotyrolskie Święto Knedli
Sterzing
14-22
września
Dni Szarego Sera w Ahrntal
Ahrntal
17
września
Bieg Drei Zinnen Alpine Run
Sexten
28-29
września
Święto Ziemniaków w Niederdorf
Niederdorf
września/października
Dni Owiec Okularowych z Villnöss
Villnöss
28-29
września
Południowotyrolskie święto specku na Kronplatz
Kronplatz
września
Spęd zwierząt z hal w Seis
Kastelruth
października
Spęd zwierząt z hal w Völs am Schlern
Völs am Schlern
11-12
października
Święto Kastelruther Spatzen
Kastelruth
października
Spęd zwierząt z hal w Terenten
Terenten
20
października
Wiejski festyn w Teis
Villnöss
26-28
października
Jarmark w Stegen
Bruneck
03
listopada
Parada konna ku czci św. Leonarda
Abtei
07
grudnia
Parada Krampusów w Hochpustertal
Toblach
12-17
stycznia
Klausberg Ice Games
Ahrntal
20-22
stycznia
Międzynarodowy Festiwal Śnieżny Innichen
Innichen
23-26
stycznia
Puchar Świata w biathlonie
Rasen-Antholz
13
lutego
Bieg narciarski Moonlight Classic
Kastelruth
15-16
lutego
Bieg narciarski Gsieser Tal Lauf
Gsies
14
marca
Maraton narciarski Sellaronda
Corvara, St. Ulrich, Wolkenstein, St. Christina
31-15
maja/czerwca
Turniej rycerski Oswalda von Wolkensteina
Rejon masywu Schlern
lipca
Festyn Miejski w Bruneck
Bruneck
Quiz

Quiz

Jakim jesteś typem gościa podczas wakacji w gospodarstwie?

Zaczynamy
Roter Hahn

Dowiedz się, jakie gospodarstwo do Ciebie pasuje. Miłej zabawy!