&noscript=1 /> Wakacje wellness w gospodarstwie w Południowym Tyrolu
 
Wakacje wellness w gospodarstwie w Południowym Tyrolu
Wakacje wellness w gospodarstwie w Południowym Tyrolu

Relaks i odprężenie
dzięki sile natury

Wakacje wellness

Wakacje wellness w gospodarstwie

Pełne zadowolenie

Dobre samopoczucie od stóp do głów

Pocenie się w sianie, relaks podczas masażu lub zapomnienie o codzienności dzięki kąpieli w wełnie – tak wyglądają wakacje wellness w gospodarstwie w Południowym Tyrolu. Dopełnieniem pobytu są własne, zdrowe produkty i fantastyczne widoki na otaczający górski krajobraz.

Pocenie się w sianie, relaks podczas masażu lub zapomnienie o codzienności dzięki kąpieli w wełnie – tak wyglądają wakacje wellness w gospodarstwie w Południowym Tyrolu. Dopełnieniem pobytu są własne, zdrowe produkty i fantastyczne widoki na otaczający górski krajobraz.

Zabiegi związane z odnową witalną mają długą tradycję w kulturze Południowego Tyrolu. Od niepamiętnych czasów w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa uprawiano rośliny lecznicze i zioła. Ze względu na działanie ich substancji naturalnych są one wykorzystywane przez gospodarzy dla zapewnienia dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Dzięki temu również urlopowicze mogą skorzystać z regionalnej oferty odnowy witalnej. Jednak wakacje wellness w gospodarstwie oferują o wiele więcej: od zbilansowanego śniadania z wieloma pysznymi produktami z gospodarstwa po przytulne apartamenty i pokoje, w których można się zatrzymać i zrelaksować.

 

Kompleksowy pakiet pielęgnacyjny

Na wakacjach w gospodarstwie wellness goście będą rozpieszczani od stóp do głów. Oferta witalizujących zabiegów jest bardzo zróżnicowana. Tradycyjne kąpiele w sianie zostały odkryte w gospodarstwach Południowego Tyrolu już przed wiekami. Rolnicy spali wówczas w świeżo skoszonej trawie po ciężkich żniwach i budzili się następnego dnia pełni nowych sił. Trawa górskich łąk pochodzi wyłącznie z wyższych partii gór i dlatego zawiera wiele bogatych gatunkowo ziół, które mają szczególnie pozytywny wpływ na organizm. Przed kąpielą siano jest zanurzane w wodzie o temperaturze 40°C, a następnie wykorzystywane do kojącego otulenia ciała – podczas zabiegu uwalniają się olejki eteryczne, a goście odczuwają podbudzające ciepło. Wyjątkowym przeżyciem jest także kąpiel w puszystej wełnie owczej. W gospodarstwach Południowego Tyrolu wełna jest wykorzystywana na wiele sposobów. Kąpiel w wełnie polega na owinięciu ciała naturalnym owczym runem, co już po krótkim czasie powoduje pobudzanie krążenia krwi oraz usuwanie toksyn, czyniąc skórę miękką i gładką. A ponieważ wełna owcza nie tylko uspokaja, ale też uwalnia naturalne ciepło, ustępują wówczas nawet głębokie napięcia. W niektórych gospodarstwach oferuje się gościom przyjemny masaż z użyciem olejków eterycznych z alpejskich traw. Skutkuje on rozluźnieniem mięśni i pobudzeniem metabolizmu. Po zakończeniu masażu goście czują się głęboko zrelaksowani i wypoczęci. Wszystkie zabiegi w gospodarstwie wykonywane są przez profesjonalnie wyszkoloną gospodynię. Wiele z zastosowanych substancji naturalnych pochodzi bezpośrednio z gospodarstwa lub okolicy. Niektóre gospodarstwa w Południowym Tyrolu wyspecjalizowały się w wakacjach wellness i przygotowały szczególną ofertę.

 

Metody Kneippa w gospodarstwie

Po długiej wędrówce po górach Południowego Tyrolu nogi są często ciężkie, a mięśnie zmęczone. Niezbędne orzeźwienie w takich sytuacjach zapewnia ścieżka Kneippa w gospodarstwie. Zabieg polega na brodzeniu w zimnej wodzie i unoszeniu wysoko nóg, a następnie wyjściu z wody i rozgrzaniu stóp. Proces ten powtarza się kilkakrotnie. Chodzenie po wodzie pobudza krążenie krwi i wzmacnia siły obronne organizmu. Podczas chodzenia boso aktywowane są dodatkowo odruchy stóp. W ten sposób powstaje całościowy efekt Kneippa. Niektóre z gospodyń są wyszkolonymi instruktorkami zdrowia według tej metody i chętnie zapoznają gości z obejmującą pięć elementów teorią księdza Sebastiana Kneippa. Odpowiednim do tego miejscem jest właśnie wyspecjalizowane gospodarstwo z kuracją Kneippa.

Wraz z autentycznymi przeżyciami i bardzo osobistą opieką, wakacje wellness w gospodarstwie tworzą unikalny pakiet dobrego samopoczucia. Odnowa witalna i zabiegi Kneippa to prawdziwa uczta dla ciała i duszy.

czytaj więcej czytaj mniej

3 powody

Wakacje wellness w gospodarstwie

Mała rzecz, a cieszy – wakacje wellness w nowej odsłonie
Mała rzecz, a cieszy

Wakacje wellness w nowej odsłonie

Niezwykłe zabiegi korzystające z siły natury
Niezwykłe zabiegi

korzystające z siły natury

Orzeźwiające chodzenie po wodzie według metody Kneippa
Orzeźwiające chodzenie po wodzie

według metody Kneippa

Wyszukiwanie gospodarstw

Gospodarstwa oferujące wakacje wellness

Dokąd chcesz jechać?
Kiedy i jak długo?
dowolnie
Rodzaj zakwaterowania i osoby współpodróżujące
2 dorosłych
Typ gospodarstwa
Hodowla zwierząt, uprawa winorośli i uprawa owoców
Klasyfikacja
wszystkie klasyfikacje
69 Zobacz gospodarstwo Zobacz gospodarstwa
Cofnij filtr
69 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
 | 
Angerle Hof flower flower flower flower
Rodzina Pardeller  | Welschnofen
Hodowla zwierząt
kącik produktów: jajka, dżemy, syrop ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
4,8
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 95€ za noc
Binterhof flower flower flower flower
Rodzina Plunger  | Kastelruth
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Hodowla zwierząt
śniadanie
Produkty z własnego gospodarstwa: dżemy, syrop, soki owocowe ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
4,8
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 90€ za noc
Verlotthof flower flower flower flower flower
Rodzina Lambacher  | Villnöss
Hodowla zwierząt
śniadanie
kącik produktów: mleka, jogurt, speck ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego, Prowadzenie gospodarstwa
4,6
"Bardzo dobry"
(15 oceny)
Apartament od 90€ za noc
Twój wynik wyszukiwania