&noscript=1 /> Jezioro Antholzer See w dolinie Antholzer Tal - Południowy Tyrol Jezioro Antholzer See w dolinie Antholzer Tal - Południowy Tyrol
 
Jezioro Antholzer See: klejnot pośród gór
Jezioro Antholzer See: klejnot pośród gór

Cel wycieczki

Jezioro Antholzer See

Jezioro Antholzer See: klejnot pośród gór

Jezioro Antholzer See, trzecie co do wielkości jezioro w Południowym Tyrolu, leży w parku krajobrazowym Rieserferner-Ahrn i zachwyca nienaruszonym naturalnym krajobrazem oraz różnorodną florą i fauną.

Historia o powstaniu jeziora Antholzer See jest opowiadana w dolinie Antholzer Tal od wieków. Według legendy w dawnych czasach znajdowały się tu trzy wspaniałe gospodarstwa należące do trzech bogatych rolników. Pewnego razu, gdy do ich domów zapukał żebrak i poprosił o jałmużnę, żaden z nieczułych rolników nie otworzył mu drzwi. Żebrak przepowiedział wówczas, że za gospodarstwami powstanie źródło i zniszczy domy. I rzeczywiście, woda zaczęła wylewać się z góry w tym miejscu i zalewać cały teren do momentu, aż trzy gospodarstwa zostały całkowicie zatopione. Źródła zasilające jezioro Antholzer See istnieją do dziś.

Górskie jezioro znajduje się w gminie Rasen-Antholz na końcu doliny Antholzer Tal, bardzo blisko granicy austriackiej na przełęczy Staller Sattel na wysokości 1642 metrów. Jezioro o powierzchni 44 hektarów jest trzecim co do wielkości jeziorem w Południowym Tyrolu i jednym z najpiękniejszych w regionie alpejskim. Jest otoczone górami parku krajobrazowego Rieserferner-Ahrn, w którym znajduje się najwięcej lodowców spośród wszystkich parków Południowego Tyrolu.

Być aktywnym

W 2003 roku okrężna szlak wokół jeziora Antholzer See został przekształcony w naturalną ścieżkę poznawczą. Różne stacje i tablice informują o florze i faunie parku krajobrazowego, najważniejszych skałach i szczytach. Ścieżka prowadzi głównie przez las. Okolice jeziora to jednak nie tylko liczne możliwości uprawiania turystyki pieszej, ale też miejsce popularne wśród rowerzystów górskich. Prawdziwym wyzwaniem jest prawie 100-kilometrowa trasa Klammlrunde, która prowadzi z Antholz przez przełęcz Staller Sattel w dół do austriackiej doliny Defereggental, a stamtąd w górę na Klammljoch w dolinie Reintal. Od tego momentu trasa przez pewien czas schodzi w dół, najpierw przez Rein i Sand in Taufers do Bruneck, gdzie należy wjechać na ścieżkę rowerową Pustertaler Radweg i wrócić do doliny Antholzer Tal. W bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Antholzer See znajduje się centrum biathlonowe Südtirol Arena, w którym co roku odbywają się słynne zawody Pucharu Świata.

Jezioro Antholzer See: klejnot pośród gór

Park krajobrazowy Rieserferner-Ahrn

Park krajobrazowy Rieserferner-Ahrn zajmuje powierzchnię ponad 31.000 hektarów i rozciąga się na terenie gmin Ahrntal i Prettau, Sand in Taufers, Gais, Percha i Rasen-Antholz. Charakterystyczne dla tego parku są liczne górskie potoki i jeziora. Na wschodzie park graniczy z Parkiem Narodowym Wysokich Taurów.

czytaj więcej czytaj mniej
Wyszukiwanie gospodarstw
Gospodarstwa w pobliżu jeziora Antholzer See
19 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Vorderpasslerhof flower flower
Rodzina Steinkasserer  | Rasen-Antholz
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, jajka
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego
Odległość 2,6 km
Pozycja na mapie
5,0
"Bardzo dobry"
(2 ocena)
Apartament od 60€ za noc
Huberhof flower flower flower flower
Rodzina Messner Egger  | Rasen-Antholz
Hodowla zwierząt
śniadanie, wyżywienie HB
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, jogurt, inne produkty mleczne ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
Odległość 3,2 km
Pozycja na mapie
4,9
"Celujący"
(26 ocena)
Apartament od 80€ za noc
Pichlerhof flower flower flower
Rodzina Steinkasserer  | Rasen-Antholz
Hodowla zwierząt
śniadanie
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, masło, jajka ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
Odległość 3,8 km
Pozycja na mapie
4,9
"Bardzo dobry"
(4 ocena)
Apartament od 85€ za noc
Załaduj więcej wyników
Twój wynik wyszukiwania

Jezioro Antholzer See

Więcej informacji

Contacts
Tourist information Valle Anterselva/Antholzertal
Via Rasun di Sotto 35F
39030 Rasun Anterselva/Rasen Antholz
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
description to arrive at destination

The Lake of Antholz is situated at the end of the valley.

General description

Dark green coniferous forests, the breathtaking mountain scenery of the Rieserferner mountain chain and, in the midst of all this, shimmering turquoise-green water. This is the dreamlike scenery of the lake called Antholzer See, one of the most beautiful lakes in the Alps! And with 44 hectares and a depth of 38 m, this idyllic pearl of our Blue Valley is the third largest mountain lake in South Tyrol. Located at the head of the valley, it is also very close to the well-known Staller Saddle mountain pass and Austria. At an altitude of approx. 1,640 m, families, nature lovers and outdoor enthusiasts can enjoy countless activities in the Rieserferner-Ahrn Nature Park all year round.