&noscript=1 /> Dojazd do Południowego Tyrolu
 

Dojazd

Podróż do Południowego Tyrolu

Samochodem, pociągiem, busem lub samolotem: do Południowego Tyrolu można dostać się na wiele sposobów. Aby dotrzeć do niektórych gospodarstw samochód jest jednak niezbędny – sposób dojazdu najlepiej uzgodnić z gospodarzem. W regionie można korzystać z biletu Mobilcard – wiele farm oferuje go w cenie noclegu. Mobilcard uprawnia do bezpłatnych podróży środkami transportu publicznego w całym regionie.
Podróż do Południowego Tyrolu
Array
Samochodem

Jadąc do Południowego Tyrolu z północy przez Austrię autostradą Brenner, potrzebna będzie austriacka winieta. By zaoszczędzić czas, można zakupić ją online; do nabycia również na przydrożnych strefach parkingowych.  Podobny system obowiązuje przy opłatach drogowych we Włoszech: można z góry zapłacić online i przejechać przez specjalnie oznakowane bramki albo dokonać opłaty stacjonarnie przy szlabanach. 
Przed podróżą warto sprawdzić aktualną sytuację na drogach w Południowym Tyrolu: przewidywane korki lub utrudnienia. 

Z Warszawy
Warszawa › Częstochowa › Ostrawa › Brno › Wiedeń › Salzburg › Innsbruck › Bolzano 
Warszawa › Częstochowa › Ostrawa › Brno › Wiedeń › Wiener Neustadt › Brixen/Bressanone › Bolzano 
Warszawa › Łódź › Wrocław › Drezno › Norymberga › Monachium › Innsbruck › Bolzano 

Z Krakowa
Kraków › Katowice › Ostrawa › Brno › Wiedeń › Salzburg › Innsbruck › Bolzano 
Kraków › Katowice › Ostrawa › Brno › Wiedeń › Wiener Neustadt › Brixen/Bressanone › Bolzano 

Z Gdańska 
Gdańsk › Poznań › Poczdam › Lipsk › Monachium › Innsbruck › Bolzano 

Między Bolzano a Merano 
Droga ekspresowa MEBO. 

Zaplanuj trasę
Adres początkowy
Adres docelowy
Array
Pociągiem

Południowy Tyrol znajduje się w sercu Europy, dlatego łatwo można do niego dojechać pociągami: austriackimi, szwajcarskimi czy niemieckimi. Przejazd pociągiem pozwala uniknąć stresu, a oferty promocyjne umożliwią tanią podróż. Wielu gospodarzy na prośbę gości odbiera ich ze stacji; z dworców często są też połączenia autobusowe do miasta docelowego lub do gospodarstwa.  

Przejazd do Bolzano z najbliższych lotnisk
Bergamo › Werona › Bolzano – podróż z przesiadką w Weronie pociągami Trenitalia, około 3,5 godziny 
Bolonia › Bolzano – możliwe bezpośrednie połączenie pociągiem EC niemieckich linii DB, niespełna 3 godziny lub podróż z przesiadką w Weronie pociągami Trenitalia i Italia Treno; około 3,5 godziny 
Innsbruck › Bolzano – możliwe bezpośrednie połączenie pociągiem EC austriackich linii ÖBB; około 2 godzin 
Mediolan › Werona › Bolzano – podróż z przesiadką w Weronie pociągami Trenitalia, około 3,5 godziny 
Monachium › Bolzano – możliwe bezpośrednie połączenie pociągiem EC austriackich linii ÖBB; około 4 godzin 
Wenecja › Werona › Bolzano – podróż z przesiadką w Weronie pociągami Trenitalia lub Italia Treno; około 3,5 godziny. 

Połączenia regionalne
Vinschgau: Bolzano › Merano › Malles (co pół godziny) 
Pustertal: Franzensfeste › Bruneck › Winnebach › Lienz

Array
Samolotem

Oprócz małego lotniska w Bolzano, w okolicy znajdują się też lotniska w Weronie i Wenecji na południu, a na północy lotnisko w Innsbrucku. Można z nich dotrzeć do Południowego Tyrolu w około dwie godziny.  
Kolejne lotniska znajdują się w Monachium, Treviso, Bergamo, Bolonii i Mediolanie. 

Lotnisko w Bolzano
Regionalne lotnisko w Bolzano znajduje się na południe od stolicy Południowego Tyrolu. W zależności od pory roku Sky Alps, Lufthansa czy Eurowings oferują połączenia lotnicze do Brukseli, Antwerpii, Kopenhagi, Rotterdamu, Hamburga, Berlina, Londynu i Düsseldorfu. 

Lotnisko w Monachium 
Lotnisko w Monachium znajduje się około 300 kilometrów na północ od Bolzano. Do Południowego Tyrolu można dotrzeć bezpośrednimi pociągami z głównego dworca kolejowego w Monachium. Połączenia oferowane są kilka razy dziennie.  

Lotnisko w Bergamo 
Lotnisko Bergamo Orio al Serio położone jest 240 km od Południowego Tyrolu. 
Pociągi do Południowego Tyrolu odjeżdżają z dworca kolejowego w Bergamo kilka razy dziennie. 

Lotnisko w Weronie 
Lotnisko Valerio Catullo w Weronie znajduje się około 150 kilometrów od Bolzano. Aerobus linii 199 oferuje połączenie z lotniska w Weronie na dworzec kolejowy Verona Porta Nuova w 15 minut. Bilety można kupić online. 

Lotnisko w Innsbrucku 
Lotnisko w Innsbrucku znajduje się około 120 kilometrów na północ od Bolzano i jest dobrze skomunikowane. 
Autobusy linii F z lotniska w Innsbrucku odjeżdżają w kierunku głównego dworca kolejowego w odstępach 15- lub 30 -minutowych. Co pół godziny lub co godzinę kursują pociągi do Południowego Tyrolu. 

Transfery z lotnisk do Południowego Tyrolu 

  •  “Südtirol Bus” oferuje połączenia z lotniskami w Monachium, Innsbrucku, Weronie, Wenecji, Treviso oraz z Bergamo, Mediolan Linate i Mediolan Malpensa. Połączenia z Południowym Tyrolem obejmują szeroki wybór przystanków w całym regionie. 
  • •“Airport Line1” oferuje transfer i transfer VIP z lotniska w Innsbrucku, Monachium, Weronie, Bergamo i Mediolanie do Brunecku i okolic. 
  • •Autobus dalekobieżny “Flixbus” kursuje bezpośrednio z lotniska w Monachium do Bolzano lub z lotniska Orio al Serio w Bergamo przez Weronę do Bolzano, Merano i Brixen. 
  • •Transfer „Meraner Land Express“: Ponadto w każdą sobotę od kwietnia do listopada dostępny jest transfer lotniskowy z Innsbrucka w okolice Merano z przystankami w Merano i Algund, a także w miejscowościach Tirol, Hafling-Vöran, Lana, Marling, Schenna i Passeiertal. 
  • •Prywatne firmy transportowe, takie jak “Südtirol Transfer” lub “Book your shuttle”, oferują również bezpośrednie połączenia do miejsca zakwaterowania na terenie Południowego Tyrolu. 
Array
Autobusem

Z Flixbusem do Południowego Tyrolu 
W Południowym Tyrolu: Flixbus zatrzymuje się w 9 miejscach: Bolzano, Brixen/Bressanone, Klausen, Sterzing oraz w miastach Merano, Lana, Marlengo/Marling, Trydent i Rovereto. Autobusy Flixbus kursują kilka razy w ciągu dnia, a połączenia z Polski odbywają się z przesiadką w Monachium. 
Südtirol Transfer może odebrać pasażerów z przystanku Flixbus i zawieźć na farmę. Oferta przejazdu obowiązuje z i na przystanki w Bolzano, Merano, Klausen, Vahrn i Sterzing. 

Meraner Land Express
Wakacyjne połączenia Meraner Land Express zabierają pasażerów z Monachium w okolice Merano w każdą środę i sobotę od połowy marca do początku listopada. Autobusy odjeżdżają z głównego dworca autobusowego (ZOB) w Monachium. 

Transport publiczny 
Prawie do wszystkich miast w Południowym Tyrolu można łatwo dojechać środkami transportu publicznego. 
Niektóre obiekty noclegowe oferują „kartę gościa“ na czas pobytu, która obejmuje bezpłatne przejazdy we wszystkich środkach transportu publicznego. 
Mobilcard, museumobil Card i bikemobil Card umożliwiają tanie przemieszczanie się w trakcie pobytu.

Więcej informacji: Dojazd do Południowego Tyrolu