Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Hochpustertal

Dovolená na statku v Hochpustertal - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

Na urlopie w gospodarstwie w Hochpustertal można swobodnie wybierać między kulturą a aktywnym wypoczynkiem. Pod względem oferowanej różnorodności z doliną Hochpuster mało który rejon jest w stanie konkurować.

„Kraj Drei Zinnen“ leży na wschodnim krańcu Południowego Tyrolu. Znajdują się tam jezioro Pragser Wildsee, szczyty Drei Zinnen, hala Plätzwiese, dolina Fischleintal i jezioro Toblacher. Dzięki nim Hochpustertal tworzy najcudowniejsze widowisko przyrodnicze. W tym rejonie, który obejmuje gminy Niederdorf, Toblach, Innichen, Prags i Sexten, można zobaczyć jedne z najwyżej położonych gospodarstw w całym Południowym Tyrolu. Już Gustav Mahler potrafił docenić piękno doliny Hochpuster. Białe skały Dolomitów, jasnozielone łąki i ciemnozielone lasy stanowią nie tylko wdzięczny obiekt dla fotografów, lecz także źródło prawdziwej regeneracji fizycznej i psychicznej.

Urlop w gospodarstwie w Hochpustertal to gwarancja przygody
Można pokusić się o stwierdzenie, że termin „doświadczyć gór” zrodził się właśnie w dolinie Hochpuster. Mało który rejon jest bowiem tak urozmaicony jak rezerwaty przyrody Fanes-Sennes-Prags i Drei Zinnen. W obu tych parkach - zarówno latem, jak i zimą - wpisane na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO Dolomity zachęcają do wędrówek, wspinaczki i jazdy na rowerze górskim lub elektrycznym. Nad krajobrazem dominują słynne szczyty Dreischusterspitze i Paternkofel oraz wierzchołki masywu Haunold i Sextner Sonnenuhr. Zimą w dolinie Hochpuster nie brakuje śniegu, a narciarska karuzela Sextner Dolomiten zaprasza małych i dużych na doskonale przygotowane szlaki narciarskie. Tutejszy legendarny krajobraz stanowi idealne tło dla uroczych zimowych spacerów, długich rund na nartach biegowych, wędrówek w rakietach śnieżnych czy wycieczek na sankach. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć Dolomity z innej perspektywy i przy okazji przeżyć prawdziwą przygodę, powinien wziąć parę dni wolnego w styczniu. W Toblach odbywa się wtedy festiwal balonowy: ogromne kolorowe kule bezgłośnie szybują nad doliną Hochpuster i stanowią barwny akcent na tle śnieżnobiałego pejzażu i ciemnoniebieskiego zimowego nieba. Dolina Hochpuster nie kończy się w Południowym Tyrolu, lecz ciągnie się dalej poza granicą austriacką aż do Lienz. Obie części łączy ze sobą szlak rowerowy Drauradweg. W kierunku Bruneck biegnie on przez dolinę Puster i gminy położone w dolinie Hochpuster. Do punktów, skąd zaczynają się szlaki wędrówkowe i gdzie znajdują się różne atrakcje turystyczne, w większości przypadków można wygodnie dotrzeć pociągiem kursującym co pół godziny. Jednocześnie urlop w gospodarstwie w Hochpustertal może też być miłym relaksem spędzonym pod znakiem kultury. Niezdecydowani mogą skorzystać z obu rodzajów atrakcji: kwatera urlopowa w Hochpustertal stanowi do tego idealną bazę.

Wszyscy jedzą ser!
W dolinie Hochpuster już od wielu stuleci gospodarka opiera się zasadniczo na hodowli bydła. Na łąkach i halach, do których można łatwo dotrzeć z kwatery urlopowej w Hochpustertal, wypasają się krowy, a ich mleko od pokoleń przetwarza się na rozmaite wyroby. Produkcja sera ma tutaj długą tradycję. Dawniej wielu gospodarzy używało tylko odtłuszczonego mleka, z którego wytwarzano szary ser z przyprawami. Śmietana służyła zaś do wyrobu masła. Dzisiaj wielu gospodarzy dostarcza mleko do serowarni. W zakładzie w Sexten, a także w otwartej dla zwiedzających serowarni Drei Zinnen w Toblach oraz w niektórych gospodarstwach w dolinie Hochpuster górskie mleko przetwarza się na smaczne i zdrowe produkty. Słynny jest przede wszystkim górski ser z Sexten i ser w sztangach z Toblach. W dolinie Pragser w przydomowych serowarniach wytwarza się także ser kozi.

Dlaczego warto spędzić urlop w Hochpustertal: