Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Urlop w Południowym Tyrolu

Urlop w Południowym Tyrolu

Witamy po południowej stronie Alp: w Południowym Tyrolu!

Doświadczenie różnorodności krajobrazu Południowego Tyrolu, która składa się w niepowtarzalną całość. Urlop w Południowym Tyrolu to: z jednej strony imponujący region wysokoalpejski z Ortlerem, 350 innymi trzytysięcznikami, potężnymi lodowcami i halami pełnymi soczystej trawy i ziół. Z drugiej strony Dolomity ze szczytami przypominającymi blanki, powstałymi podczas epoki lodowcowej ze skamieniałych korali.

Charakterystyczną cechą Południowego Tyrolu jest to, że po słonecznej stronie Alp leżą też słynne doliny, które przechodzą w tereny równinne.

Ponad jedną piątą powierzchni Południowego Tyrolu zajmuje siedem parków przyrody powstałych z myślą, aby chronić niepowtarzalny górski świat lasów i jezior. Krajobraz w Alpach przecinają szlaki turystyczne.

Kto chce doświadczyć sztuki wszystkimi zmysłami, doskonale odnajdzie się na urlopie w Południowym Tyrolu. Przede wszystkim liczne kościoły, ale też miasta i zamki świadczą o architekturze regionu, wpisują się w jego urozmaicony krajobraz i są z nim ściśle związane.

Tradycja ma w Południowym Tyrolu szczególne znaczenie. Dlatego noszenie stroju ludowego i występowanie w orkiestrze instrumentów dętych to oczywista część lokalnego stylu życia.

Mieszkańcy Południowego Tyrolu chętnie świętują. Region słynie ze swoich kolorowych fiest, przebrań i procesji. Po niemiecku, włosku czy ladyńsku: ludzie dzielą się tym, co mają innym do zaoferowania.

Współoddziaływanie na siebie różnych kultur wyraża się także w kuchni. W Południowym Tyrolu alpejski smak spotyka się i idealnie łączy z włoską finezją. A całości dopełniają szlachetne trunki z Południowego Tyrolu. Warto ich posmakować!

Życzymy Państwu pięknego urlopu w Południowym Tyrolu, w samym sercu Alp!