&noscript=1 /> Urlop na górskiej hali w Południowym Tyrolu
 
Urlop na górskiej hali w Południowym Tyrolu
Urlop na górskiej hali w Południowym Tyrolu

Zamień codzienność
na górskie hale

Urlop na górskiej hali

Tu gwiżdżą świstaki

Tu, gdzie gwiżdżą świstaki

Marzysz o urlopie spędzonym z dala od cywilizacji w samym środku gór? O relaksie i prostym życiu w zgodzie z rytmem natury? Twoje marzenie może się spełnić. Niektóre gospodarstwa Południowego Tyrolu wynajmują swoje górskie chaty.

Marzysz o urlopie spędzonym z dala od cywilizacji w samym środku gór? O relaksie i prostym życiu w zgodzie z rytmem natury? Twoje marzenie może się spełnić. Niektóre gospodarstwa Południowego Tyrolu wynajmują swoje górskie chaty.

Gospodarka alpejska odgrywa bardzo istotną rolę w Południowym Tyrolu. Całe 34% powierzchni tego regionu obejmują bowiem górskie hale. Rozległe pastwiska znajdują się przy tym prawie wyłącznie powyżej granicy lasu. Na halach lato spędza blisko 80.000 krów, byków, owiec, kóz i koni. Stanowi to około 50% całego pogłowia bydła. O dobrostan zwierząt dbają pasterze. Również gospodarze regularnie odwiedzają swoje zwierzęta na halach. Zrównoważone gospodarowanie ma szczególne znaczenie dla różnorodności gatunków flory i fauny, która na terenach pastwisk jest bardzo duża. Nietknięta przyroda oznacza także korzyści dla przyjeżdżających gości, którzy mają niepowtarzalną okazję, aby cieszyć się wypoczynkiem wysoko w górach.

 

Z dala od codzienności

Podczas urlopu na hali w Południowym Tyrolu wydaje się, że czas zatrzymał się w miejscu. Wolność, natura i prostota są tu na wyciągnięcie ręki. Górska chata to dziewicze miejsce wyciszenia w samym środku wspaniałego alpejskiego świata. Miły dzień rozpoczniesz od filiżanki gorącej herbaty o poranku. Siedząc przy drewnianym stole przed chatą będziesz obserwować, jak przyroda budzi się do życia, ogarniając wzrokiem całą dolinę. Gdy pierwsze promienie słońca dotkną lasu, a ostatnie mgły się rozproszą, spakujesz swój plecak i ruszysz na szlak. Późnym popołudniem wrócisz do swojej górskiej chaty. Wydarzenia dnia wywołają u Ciebie wilczy apetyt. W kuchni wspólnie z goszczącą Cię rodziną przygotujesz regenerującą kolację. O przyjemne ciepło zadba opalany drewnem piec. Jeśli nie będziesz jeszcze odczuwać zmęczenia, możesz pokusić się o wyjście na zewnątrz. Niezakłócona ciemność nocy sprawia, że gwiazdy świecą tu wyjątkowo jasno. Potem najspokojniej w świecie położysz się do wygodnego łóżka. Tutaj wysoko w górach będziesz z pewnością spać jak przysłowiowy suseł.

 

Góry Twoim światem

Górska chata w Południowym Tyrolu to idealna baza na wyprawy i odkrywanie Alp. Zanim wyruszysz, możesz napełnić swoją butelkę krystalicznie czystą wodą źródlaną. Po kilku pierwszych krokach znajdziesz się w samym środku kwitnących górskich łąk oraz pasących się krów. Dzisiejszym celem dnia jest wyjątkowy widok ze szczytu, na którym stoi krzyż. Wędrując alpejskimi szlakami towarzyszyć Ci będzie świecące słońce i czyste górskie powietrze. Najbardziej odważni mogą w drodze powrotnej wskoczyć do zimnego górskiego jeziora. Być może usłyszysz gwizdanie świstaka albo odkryjesz wśród mchów wyjątkowy gatunek alpejskiego kwiatu? Podczas urlopu na hali w Południowym Tyrolu można w wielkim spokoju cieszyć się samotnością. Nigdzie indziej nie jest tak idyllicznie i cicho, jak tutaj, gdzie natura wyznacza rytm, a dni mijają w mgnieniu oka. Przebywając na górskiej hali odnajdziesz prostotę i odkryjesz, jak spokojnie mogłoby właściwie upływać życie.

czytaj więcej czytaj mniej

3 powody

Górska hala – miejsce, za którym tęsknisz

Niezakłócone miejsce wyciszenia w spokojnym świecie gór
Niezakłócone miejsce wyciszenia

w spokojnym świecie gór

Miłe górskie chaty z tradycyjną atmosferą
Miłe górskie chaty

z tradycyjną atmosferą

Tylko jeden krok i jesteś na szlaku
Tylko jeden krok

i jesteś na szlaku

Wyszukiwanie gospodarstw

Wynająć górską chatę

Oops, an error occurred! Code: 2024051820581896ed73bf

Wszystko o urlopie na górskiej hali

Wzniosłe uczucia

Zarówno na górskiej hali, jak i w gospodarstwie wysokogórskim – za sprawą zachwycającego świata Południowego Tyrolu zawsze otaczać się będzie imponująca sceneria natury.