Zrównoważone wakacje w gospodarstwie w Południowym Tyrolu
Zrównoważone wakacje w gospodarstwie w Południowym Tyrolu

Wakacje w harmonii
z naturą

Świadomość ekologiczna

Wakacje przyjazne dla środowiska

Zrównoważony wypoczynek

Odpowiedzialność, ochrona zasobów naturalnych i środowiska – jeśli stawiasz na ekologiczne wakacje, gospodarstwo w Południowym Tyrolu jest idealnym miejscem. Przyjazny naturze sposób życia jest tu głęboko zakorzeniony, począwszy od wyposażenia kwater, przez produkcję energii, aż po własne wyroby.

Odpowiedzialność, ochrona zasobów naturalnych i środowiska – jeśli stawiasz na ekologiczne wakacje, gospodarstwo w Południowym Tyrolu jest idealnym miejscem. Przyjazny naturze sposób życia jest tu głęboko zakorzeniony, począwszy od wyposażenia kwater, przez produkcję energii, aż po własne wyroby.

W gospodarstwie w Południowym Tyrolu można z czystym sumieniem cieszyć się najpiękniejszą porą roku. Zrównoważone wakacje oznaczają tutaj bowiem szereg korzyści ekologicznych. Dzięki temu goście pozostawiają jedynie niewielki ślad węglowy i przyczyniają się do zachowania dziewiczego środowiska. O poszanowanie przyrody dbają w szczególności gospodarstwa o profilu ekologicznym.

 

Naturalne materiały i efektywność energetyczna

Wiele gospodarstw w Południowym Tyrolu otaczają gęste lasy mieszane i iglaste. Mają więc one w zasięgu ręki cenny surowiec. Drewno z własnych lasów wykorzystuje się w niektórych gospodarstwach do wykonania wysokiej jakości wyposażenia kwater. Niejeden rolnik samodzielnie pozyskuje drewno z lasu i własnoręcznie wytwarza meble. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów wakacyjne apartamenty i pokoje są wyjątkowo miłe i przytulne. Oprócz mebli z nieobrobionego litego drewna goście mogą korzystać z łazienek z naturalnego kamienia oraz tekstyliów z bawełny, lnu lub wełny loden. Zwłaszcza w przypadku nowych budynków lub remontowanych nieruchomości gospodarze coraz częściej kładą nacisk na ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną poprzez optymalną izolację, oddychające ściany i ekologiczne wykończenia. Wiele gospodarstw stawia też na ekologiczne rozwiązania w produkcji energii. Instalacje na zrębki drzewne oraz panele słoneczne zapewniają ciepłą wodę i przyjemną temperaturę w pomieszczeniach. Dzięki fotowoltaice wykorzystuje się energię słoneczną do wytwarzania prądu. Ponadto wiele gospodarstw w Południowym Tyrolu zaopatruje się w krystalicznie czystą wodę pitną z własnego źródła. Wszystkie te działania oszczędzają cenne zasoby i sprawiają, że przyroda jest mniej zanieczyszczona.

 

Krótkie odległości

Południowotyrolskie gospodarstwa zawsze produkowały doskonałą żywność. Składniki zwierzęce i roślinne rosną i rozwijają się w harmonii z naturą. Są one następnie przetwarzane na produkty naturalne bezpośrednio w gospodarstwie. To zrównoważony rozwój w czystej postaci. Od świeżych jajek przez domowe dżemy po bekon i ser – wszystko trafia prosto na Twój talerz. Krótkie odległości przynoszą korzyści nie tylko produktom, ale też gościom gospodarstwa. Wiele celów wycieczek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie i można do nich łatwo dotrzeć bez samochodu. Gospodarstwo jest ponadto idealną bazą wypadową dla wielu przyjaznych dla środowiska i zorientowanych na naturę form spędzania wolnego czasu – to prawdziwy raj dla miłośników sportu. Goście przyjeżdżający transportem publicznym są na życzenie odebrani przez gospodarzy.

W gospodarstwach, zwłaszcza ekologicznych, dba się o to, aby zwierzęta były trzymane w sposób odpowiedni dla ich gatunku, a uprawy były prowadzone w sposób zrównoważony. Dzięki temu powstają zamknięte cykle w pełnej zgodzie z zasadami ekologii. W gospodarstwach ekologicznych gleba i woda są chronione, aby zasoby naturalne mogły być przekazane przyszłym pokoleniom. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby spędzić zrównoważone wakacje w gospodarstwie w Południowym Tyrolu.

czytaj więcej czytaj mniej

3 powody

Zrównoważone wakacje w gospodarstwie

Naturalne wyposażenie i produkty z pierwszej ręki
Naturalne wyposażenie

i produkty z pierwszej ręki

Rolnictwo ekologiczne i cykle przyjazne dla środowiska
Rolnictwo ekologiczne

i cykle przyjazne dla środowiska

Ekonomiczne i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych
Ekonomiczne i bardziej wydajne

wykorzystanie zasobów energetycznych

Wyszukiwanie gospodarstw

Gospodarstwa przyjazne dla środowiska

Dokąd chcesz jechać?
Kiedy i jak długo?
dowolnie
Rodzaj zakwaterowania i osoby współpodróżujące
2 dorosłych
Typ gospodarstwa
Hodowla zwierząt, uprawa winorośli i uprawa owoców
Klasyfikacja
wszystkie klasyfikacje
134 Zobacz gospodarstwo Zobacz gospodarstwa
Cofnij filtr
134 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
 | 
Grushof flower flower flower flower
Rodzina Gurschler  | Glurns  (Vinschgau)
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Hodowla zwierząt, Uprawa owoców , Uprawa warzyw  , Uprawa roślin jagodowych
kącik produktów: jajka, dżemy, syrop ...
Oferty wiejskie: Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego, Rekodzielo wiejskie w gospodarstwie ...
5,0
"Celujący"
(38 oceny)
Ortus flower flower flower
Rodzina Ranzi  | Nals
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Uprawa owoców , Uprawa winorośli
Produkty z własnego gospodarstwa: soki owocowe, wino
Oferty wiejskie: Zwiedzanie sadów i winnic
4,6
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Pirchahof flower flower
Rodzina Fleischmann  | Martell  (Vinschgau)
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: dżemy, świeże warzywa sezonowe
Twój wynik wyszukiwania

Wszystko o zrównoważonym rozwoju

Zielone wakacje

Gospodarstwa w Południowym Tyrolu pozwalają cieszyć się beztroskim i zrównoważonym urlopem: przyjaznym dla środowiska, odpowiedzialnym i z dobrym samopoczuciem.