&noscript=1 /> Wakacje w gospodarstwie górskim w Południowym Tyrolu
 
Wakacje w gospodarstwie górskim w Południowym Tyrolu
Wakacje w gospodarstwie górskim w Południowym Tyrolu

Niebo ponad chmurami
jest nieskończone

Na wysokości powyżej 1.500 m

Wakacje na wysokości powyżej 1.500 m

Uczucie radości w gospodarstwie górskim

Wyobraź sobie, że budzisz się w gospodarstwie na wysokości ponad 1.500 metrów. Otwierasz okno, wdychasz krystalicznie czyste górskie powietrze i podziwiasz bezkresną przestrzeń. Wakacje w gospodarstwie wysokogórskim w Południowym Tyrolu przeniosą Cię do miejsca odpoczynku w pobliżu granicy lasu.

Wyobraź sobie, że budzisz się w gospodarstwie na wysokości ponad 1.500 metrów. Otwierasz okno, wdychasz krystalicznie czyste górskie powietrze i podziwiasz bezkresną przestrzeń. Wakacje w gospodarstwie wysokogórskim w Południowym Tyrolu przeniosą Cię do miejsca odpoczynku w pobliżu granicy lasu.

W XIX wieku wiele zamożnych rodzin z Bolzano uciekało w miesiącach letnich do alpejskich gospodarstw, aby uciec od upałów w dolinie. Dzisiaj gospodarstwa na terenach górskich oferują schronienie dla osób szukających wypoczynku przez cały rok. Na dużych wysokościach, w wakacyjnych apartamentach lub pokojach urządzonych z wykorzystaniem wielu naturalnych materiałów, będziesz spać jak suseł. Cisza górskiego gospodarstwa jest prawdziwym błogosławieństwem dla ciała i duszy. Niskie ciśnienie powietrza wpływa też pozytywnie na system immunologiczny i odporność. Rano będziesz delektować się pysznym śniadaniem z różnymi domowymi przysmakami serwowanymi przez gospodynię.

 

Najlepsze miejsce dla wytrawnych alpinistów

Po pożywnym śniadaniu możesz prosto z gospodarstwa ruszać na malowniczą wyprawę. Już po kilku krokach będziesz podziwiać niezakłócony widok na szczyty gór Południowego Tyrolu i oddychać świeżym górskim powietrzem. Zimą gospodarstwa położone na wysokości ponad 1.500 metrów są idealną bazą wypadową na długie wycieczki skitouringowe. Zapierająca dech w piersiach panorama śnieżnego zimowego krajobrazu gwarantuje nieograniczone emocje. Niezapomniany spektakl przyrody czeka na wszystkich alpinistów o wschodzie słońca. O świcie, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno, możesz ruszyć w kierunku szczytu z krzyżem. O tej porze bardzo powoli budzi się przyroda. Drogę wskazują pierwsze światło dnia i blask Twojej czołówki. Gdy dotrzesz na szczyt, pierwsze promienie słońca pojawią się wreszcie nad górami Południowego Tyrolu. Niebo zacznie jarzyć się ognistą czerwienią, a słońce skąpie całą ziemię w ciepłej, złocistej żółci.

 

Prawdziwe górskie życie

W czasie wakacji w gospodarstwie na wysokości ponad 1.500 metrów możesz zanurzyć się w pierwotnym życiu górskich rolników. Przekonasz się na własne oczy, jak gospodarze zajmują się zwierzętami oraz jak dbają o łąki i pastwiska. Najważniejszym wydarzeniem w wiejskim kalendarzu są sianokosy, podczas których koszone i zbierane są trawy z górskich łąk. Siano służy później jako pasza dla zwierząt w mroźnych zimowych miesiącach. W leżących na uboczu gospodarstwach goście poznają zasadę samowystarczalności. Wiele surowców jest uprawianych i przetwarzanych bezpośrednio na miejscu, a w sklepie przy gospodarstwie można kupić różne produkty, które uprzyjemniają wakacje w Południowym Tyrolu. Szczególnym przeżyciem jest wycieczka z gospodarzami na ich własne alpejskie hale. To okazja, aby słoneczny dzień spędzić na wysoko położonych pastwiskach z pięknym widokiem i cieszyć się ciszą oraz spokojem natury.

czytaj więcej czytaj mniej

3 powody

Wakacje wysoko nad doliną

Blisko 150 gospodarstw na wysokości ponad 1.500 m
Blisko 150 gospodarstw

na wysokości ponad 1.500 metrów

Szczyty górskie w zasięgu ręki
Szczyty górskie

w zasięgu ręki

Poczuj zapach siana i posłuchaj głosów zwierząt
Poczuj zapach siana

i posłuchaj głosów zwierząt

Wyszukiwanie gospodarstw

Gospodarstwa na wysokości ponad 1.500 m

Dokąd chcesz jechać?
Kiedy i jak długo?
dowolnie
Rodzaj zakwaterowania i osoby współpodróżujące
2 dorosłych
Typ gospodarstwa
Hodowla zwierząt, uprawa winorośli i uprawa owoców
Klasyfikacja
wszystkie klasyfikacje
159 Zobacz gospodarstwo Zobacz gospodarstwa
Cofnij filtr
159 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
 | 
Sunnleitn flower flower
Rodzina Blaas  | Graun w Vinschgau  (Vinschgau)
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: jajka, herbaty ziołowe
4,6
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 68€ za noc
Berghof flower flower flower
Rodzina Fleischmann  | Martell  (Vinschgau)
Hodowla zwierząt
Produkty z własnego gospodarstwa: jajka, dżemy, syrop ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego, Prowadzenie wiejskiego ogródka
5,0
"Bardzo dobry"
(8 oceny)
Apartament od 60€ za noc
Oberhof flower flower flower flower
Rodzina Auer  | Sand in Taufers
Hodowla zwierząt
śniadanie
Produkty z własnego gospodarstwa: mleka, jogurt, jajka ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Pomoc w stajni, Zwiedzanie obejscia gospodarskiego ...
5,0
"Celujący"
(106 oceny)
Apartament od 65€ za noc
Twój wynik wyszukiwania