Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Urlop w Południowym Tyrolu
4 pory roku
Jesienny urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu

Jesienny urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu

Jesienny czas zbiorów i wszystko, co się z tym wiąże!

Jesienny urlop w Południowym Tyrolu
Wydłużające się cienie i pierwsze kolorowe liście sygnalizują, że w gospodarstwie nadszedł czas robienia przetworów z letnich i jesiennych skarbów zebranych z pól i ogrodów. W spiżarni zaczynają się piętrzyć kolorowe słoiki z dżemami i kompotami, owoce i warzywa zajmują piwnicę, a do butelek rozlewa się wino i soki.

Jesień w Południowym Tyrolu jest nierozerwalnie związana ze starym obyczajem zwanym „Törggelen“. To „święto młodego wina“ celebruje się w przytulnych Buschenschänken, często wędrując z jednej gospody do drugiej. Świeże jesienne powietrze wzmaga apetyt na „Nuien“, młode wino. Pragnienie dzieci ugasi „Sußer“, niesfermentowany sok z winogron. A do tego dla wszystkich pieczone kasztany, „Keschtn“, i pożywne wiejskie, regionalne jadło.

Jesienny urlop w Południowym Tyrolu jest interesujący nie tylko dla miłośników wykwintnych smaków, lecz także dla „smakoszy wina“: w taki urlop jest niepowtarzalną okazją do obserwowania z bliska fascynującej pracy przy produkcji wina - naturalnie nie bez możliwości skosztowania dobrych trunków!
> Gospodarstwa, które oferują degustację wina własnej produkcji

Kto chciałby się więcej dowiedzieć o winach Południowego Tyrolu, zobaczyć „na żywo“ winobranie albo po prostu rozkoszować się spokojem, będzie zadowolony z jesiennego urlopu w gospodarstwie .

> Jesienny urlop w gospodarstwie w Południowym Tyrolu

Roter Hahn w miesiącu ...