Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home

Śródziemnomorski styl, malownicze wioski z winnicami

Południowa część Południowego Tyrolu przyciąga wielu turystów. Trudno powiedzieć, czy sprawia to ruchliwe Bozen, sielskie Überetsch i Unterland, czy może skąpany w słońcu płaskowyż?
Prawdopodobnie składa się na to suma tych wszystkich urokliwych miejsc. Zapraszamy do spędzenia urlopu w jednym z wakacyjnych apartamentów w gospodarstwie i do organizowania wycieczek po okolicy. Bozen to idealne miejsce na spacery i zakupy w urokliwym centrum, na sączenie cappuccino, filozofowanie i rozkoszowanie się widokami na słynne w całym świecie szczyty Dolomitów- Schlern i Rosengarten. Przez 200 dni w roku można tu pod gołym niebem delektować się symfonią smaków łączących kuchnię włoską i tyrolską.

Jeśli dla kogoś w kotlinie jest zbyt tłoczno, może się wybrać w rześkie latem i ośnieżone zimą wyższe rejony, w kierunku Jenesien, Ritten, Sarntal. Albo w okolice Überetsch - to malowniczy fragment Południowego Tyrolu z falującymi pagórkami i winnicami, pięknymi widokami, miastami, zamkami i gospodarstwami. Można smakować wino przy winnym szlaku, a miłośnicy kąpieli mogą się ochłodzić w jeziorze Kalterer- lub Montiggler.
Piramidy z ziemi w Ritten

Południowa część Południowego Tyrolu - wskazówki

Atrakcje turystyczne
Górskie muzeum Messnera Firmian na zamku Sigmundskron, altany i rynek owocowy w Bozen, muzeum wina Kaltern, zamek Moos-Schulthaus (Eppan, muzeum średniowiecznej kultury mieszkalnej), gród Hocheppan, altany w Neumarkt, Haderburg (Salurn), muzeum podróży człowieka w czasie (Kurtatsch), Maria Weißenstein (znany kościół Wallfahrtskirche), winiarnia z winem musującym Sektkellerei Arunda (Mölten), Langfenn (Jenesien), wyszywanie piórami w Sarner Federkielstickerei, gospodarstwo pszczelarskie (Ritten)

Wycieczki piesze
St. Oswald - promenada, Leuchtenburg (Kaltern), przeręble (Eppan), Frühlingstal, wokół jeziora Montiggler (Eppan), Castelfeder, Trudner Horn, wąwóz Bletterbach (Aldein), hala Schönrastalm, Weißhorn i Schwarzhorn, Stoanerne Mandlen, Salten, jezioro Durnholzer, piramidy z ziemi w Rittner

Rejon narciarski
Obereggen - Ski Center Latemar, Jochgrimm, Reinswald - Sarntal, Rittner Horn

Południu Południowego Tyrolu przegląd