&noscript=1 /> Jezioro Kalterer See w Kaltern - Południowy Tyrol Jezioro Kalterer See w Kaltern - Południowy Tyrol
 
Kalterer See: południowe jezioro w Alpach
Kalterer See: południowe jezioro w Alpach

Cel wycieczki

Jezioro Kalterer See

Kalterer See: południowe jezioro w Alpach

Nad jeziorem Kalterer See nie ma wprawdzie palm kokosowych ani piaszczystych plaż. Mimo to najcieplejsze jezioro w Alpach można słusznie nazwać jeziorem południowym.

Z temperaturami wody od 17° do 19°C już późną wiosną i do 28°C w połowie lata, jezioro Kalterer See na nizinie południowotyrolskiej jest najcieplejszym z alpejskich jezior. Swój gorący charakter zawdzięcza niewielkiej głębokości: w najgłębszym miejscu ma zaledwie 5,6 metra. Duże wrażenie robi natomiast jego rozmiar. Wyróżniając się powierzchnią około 1,5 kilometra kwadratowego jest prawie tak duże, jak Kuens, najmniejsza gmina regionu. Tym samym jest największym naturalnym jeziorem w Południowym Tyrolu. Nie oznacza to jednak, że jakość wody pozostawia coś do życzenia – wręcz przeciwnie. W 2006 roku zostało uznane przez włoskie towarzystwo ochrony przyrody Legambiente za drugie najczystsze jezioro we Włoszech. Czystsze są jedynie wody jeziora Sirio w Piemoncie.

Wiatr jak na zamówienie

Wrażenie robią jednak nie tylko jego rozmiar i woda. Doskonałe są również warunki pogodowe panujące nad jeziorem Kalterer See. Słońce jest tutaj stałym gościem przez cały rok. Od marca, kiedy pogoda jest dobra, codziennie pojawia się tutaj Ora – południowy wiatr, który wieje od jeziora Garda w stronę Kaltern wczesnym popołudniem. Dzięki temu jezioro jest idealnym miejscem dla windsurferów oraz żeglarzy. Zbiornik jest nawet uważany za kolebkę włoskiego surfingu, który narodził się tutaj w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na fale mogą się jednak cieszyć nie tylko windsurferzy – jezioro można poznawać także łodziami wiosłowymi i rowerami wodnymi, które można wypożyczyć w kilku miejscach. Oczywiście dozwolone jest również pływanie, a entuzjaści tego sportu mogą wybrać jedno z czterech kąpielisk.

Kalterer See: południowe jezioro w Alpach

Satysfakcja na każdym kroku

Nad jeziorem Kalterer See nie będą się nudzić nawet osoby, które wolą patrzeć na wodę raczej z bezpiecznej odległości. Wyposażeni w jednodniowy karnet i państwową licencję wędkarską – oba dokumenty można nabyć w biurze turystycznym w Kaltern – mogą skorzystać z okazji i zarzucić wędkę. Szczupaki, karpie, węgorze i inni mieszkańcy jeziora połknęli już niejeden haczyk. Jeśli nie odpowiada Ci ani dzień spędzony w jeziorze, ani nad jeziorem, możesz wybrać się na wędrówkę wokół jeziora. Umożliwia to okrężna trasa znana jako Kalterer-See-Rundwanderung, czyli spokojny spacer z licznymi przystankami na odpoczynek i posiłek. Trasa prowadzi ponadto po drewnianych kładkach przez biotop na południowym brzegu jeziora Kalterer See, który stanowi chronione siedlisko dla ponad 100 różnych gatunków ptaków i wielu mieszkańców bagien. Ta krótka wycieczka jest warta uwagi nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią, kiedy kolorów nabierają okoliczne winnice. Z kolei zimą, gdy jezioro jest zamarznięte, można na nim jeździć na łyżwach.

Mocne strony jeziora

Jednak to, że jezioro Kalterer See jest jeziorem czterech pór roku, wynika nie tylko z jego flory i fauny. Czasami jezioro jest „jedynie” tłem. Na przykład podczas wędrówki z położonej nad jeziorem wioski Klughammer do ruin zamku Leuchtenburg, symbolu Kaltern. Widać z niego całe jezioro i okolicę.

Tłem jezioro staje się także w St. Josef, drugiej wiosce położonej bezpośrednio nad jego brzegiem, podczas corocznego Festiwalu Jeziora Kalterer See pod koniec lipca. Na scenie nad jeziorem występują wówczas znani artyści i zespoły, takie jak Uriah Heep, Status Quo czy Mark Forster, pozwalając na chwilę zapomnieć o pływaniu, żeglowaniu, wędkowaniu, wędrowaniu czy bieganiu.

czytaj więcej czytaj mniej
Wyszukiwanie gospodarstw
Gospodarstwa wokół jeziora Kalterer See
79 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Weinhof flower flower flower
Rodzina Andergassen  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Uprawa owoców , Uprawa winorośli
Produkty z własnego gospodarstwa: jajka, soki owocowe, wino ...
Odległość 0,8 km
Pozycja na mapie
Apartament od 83€ za noc
Winkl-Hof flower flower
Rodzina Conci  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
Produkty z własnego gospodarstwa: jajka, syrop, soki owocowe ...
Odległość 1,0 km
Pozycja na mapie
Apartament od 75€ za noc
Leuchtenhof flower flower flower flower
Rodzina Morandell  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
kącik produktów: dżemy, syrop, soki owocowe ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Wycieczka po zagrodzie wraz z degustacja wina, Kurs gotowania knedli
Odległość 1,0 km
Pozycja na mapie
5,0
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 105€ za noc
Załaduj więcej wyników
Twój wynik wyszukiwania

Jezioro Kalterer See

Więcej informacji

Contacts
Lake of Caldaro/Kalterer See
St. Josef am See/S. Giuseppe al lago
39052 Caldaro/Kaltern
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
General description

The Lake Kaltern The Mediterranean landscape around Lake Kalterer See leads many to the correct assumption that this lake really is the warmest lake in the Alps! There are four public beaches that offer direct access to the lake, known for its especially inviting water quality and colorful splendor! Sometimes it's a tint of deep blue, other times it mirrors the green of the surrounding landscape! And Lake Kalterer See is so versatile: row boats, sailboats, pedal boats and surf boards glide across the water. Yet it's so incredibly tranquil here. For sure you'll hear the sound of children's laughter; after all, this is their little corner of paradise. Quite simply, it's beautiful in the lake, on the lake and all around the lake.

description to arrive at destination

By car: from Kaltern take the wine road towards Tramin/Termeno. In St. Josef/San Giuseppe turn left towards Lake Kaltern. Large parking area available.

By public transportation: regular bus connections to Lake Kaltern. At the following link you will find further info as well as the detailed timetable www.sii.bz.it