&noscript=1 /> Jeziora Montiggler Seen w Eppan - Południowy Tyrol Jeziora Montiggler Seen w Eppan - Południowy Tyrol
 
Montiggler Seen: zaczarowane jeziora w Eppan
Montiggler Seen: zaczarowane jeziora w Eppan

Cel wycieczki

Jeziora Montiggl

Montiggler Seen: zaczarowane jeziora w Eppan

Jeziora Montiggler Seen wyglądają niczym z bajki – z zaczarowanym zamkiem i otaczającym go bajkowym lasem.

Las Montiggler Wald, około osiem kilometrów na południowy zachód od Bolzano, jest dzięki swojej powierzchni liczącej jeden kilometr kwadratowy jednym z największych obszarów rekreacyjnych w Południowym Tyrolu i znajduje się pod ochroną. Nie jest to jednak groźny gąszcz, jak w baśniach braci Grimm. Zamiast ciemnego lasu zamieszkałego przez czarownice i wilki, tutaj spaceruje się wśród rzadkich lasów sosnowych i mieszanych liściastych. Atmosfera jest też o wiele bardziej przyjazna rodzinie niż w znanych bajkach. Dzieje się tak głównie za sprawą dwóch jezior, które leżą w sercu lasu.

Jeziora Montiggler Seen – w rozmiarze L i S

Kogo przyciąga las Montiggler Wald, może wybrać sobie jezioro, do którego skieruje swoje kroki. Jak sama nazwa wskazuje, są dwa jeziora Montiggler See: duże, czyli Großer Montiggler See położone w zalesionym obniżeniu góry Mitterberg, oraz małe, czyli Kleiner Montiggler See, również otoczone lasami, położone jednak nieco bardziej na północnym wschodzie. Oba są warte odwiedzenia, choćby dlatego, że różnią się swoja ofertą.

Powierzchnia Großer Montiggler See jest nieco ponad trzy razy większa niż jego mniejszego brata, a samo jezioro jest bardziej „luksusowe”. Samochód można zaparkować w pobliżu. Bezpośrednio przy jeziorze znajduje się odkryty basen z podgrzewaną wodą i najdłuższą wodną zjeżdżalnią w Południowym Tyrolu, a restauracja sąsiadującego z nim hotelu serwuje ciepłe posiłki.

Kleiner Montiggler See jest z kolei nieco bardziej sielankowe. Można do niego dotrzeć jedynie pieszo lub wahadłowym autobusem, który kursuje regularnie z parkingu Montiggler. Restauracja nad jeziorem jest mniejsza, a zamiast basenu na brzegu znajduje się tutaj trawnik z miejscami do opalania. Atrakcją jest wypłynięcie na jezioro i spokojne obserwowanie mieniącej się wody oraz otaczającego lasu. Tutaj przekonasz się, że „bajkowo” niekoniecznie oznacza kiczowato.

I chociaż obaj bracia różnią się między sobą swoją ofertą, w jednym są bardzo podobni: w kwestii jakości wody. W 2009 roku zostały uznane za jedne z najczystszych jezior kąpielowych we Włoszech.

Montiggler Seen: zaczarowane jeziora w Eppan

Co oprócz pływania?

Czysta woda w jeziorach jest bardzo kusząca, ale jeśli wolisz pozostać na suchym lądzie, okolice jezior Montiggler Seen są uroczym celem różnych wycieczek. Las Montiggler Wald przecinają liczne szlaki turystyczne i rowerowe. Jeden z przyjemnych szlaków dla całej rodziny prowadzi na przykład wokół dwóch jezior i zajmuje około półtorej godziny. Dodatkową zachętą są lody, które można kupić nad jeziorem Großer Montiggler See.

Z kolei rowerzyści mogą rozpocząć wycieczkę już w Tramin albo w Kaltern i dojechać do lasu Montiggler Wald przez sady i winnice. Oprócz łatwych ścieżek leśnych jest tutaj także kilka ciekawych tras dla rowerzystów górskich.

„Wilder Mann Bühel” w pobliżu Montiggl

Wycieczka po lesie Montiggler Wald oraz wokół obu jezior ma jeszcze tę zaletę, że można po drodze wiele zobaczyć. Na przykład „Seeschlössl”, średniowieczną rezydencję zbudowaną około 130 lat temu nad jeziorem Großer Montiggler See, która przyciąga wzrok podczas spaceru wokół jezior. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również biotop z trzcinami, do którego można dojść kładką.

Warto również zwiedzić dolinę Frühlingstal w pobliżu wioski Montiggl, gdzie wiosna przychodzi już pod koniec lutego wraz z tysiącami wczesnych kwiatów.

Innym popularnym celem wycieczki rowerowej lub pieszej jest wzgórze „Wilder Mann Bühel”. Ze wzniesienia w lesie Montiggler Wald rozciąga się piękny widok na las i krajobraz Überetsch. Znaleziska z późnej epoki brązu i środkowej epoki żelaza oraz fragmenty spalonych kości sugerują, że „Wilder Mann Bühel” był prehistorycznym miejscem składania ofiar całopalnych. W XIX wieku osiedlił się tutaj Peter Weth, który wrócił z pełnego przygód pobytu w Ameryce jako poszukiwacz złota i spędził w tym miejscu resztę życia jako pustelnik. Na kamieniu nadal widnieje napis „P. W. ur. 1824”.

czytaj więcej czytaj mniej
Wyszukiwanie gospodarstw
Gospodarstwa w pobliżu jezior Montiggler Seen
82 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Köfelehof flower flower
Rodzina Waldthaler  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Uprawa winorośli
kącik produktów: dżemy, syrop, soki owocowe ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie
Odległość 0,8 km
Pozycja na mapie
4,2
"Dobry"
(1 ocena)
Apartament od 100€ za noc
Waldthalerhof flower flower flower flower
Rodzina Waldthaler Simonini  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
kącik produktów: dżemy, soki owocowe, przetwory ...
Oferty wiejskie: Pomóz przy zbiorach winogron
Odległość 1,1 km
Pozycja na mapie
Apartament od 97€ za noc
Schlosserhof flower flower flower
Rodzina Ebner  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano i okolice)
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
Produkty z własnego gospodarstwa: wino, świeże owoce sezonowe
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie
Odległość 2,7 km
Pozycja na mapie
5,0
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 70€ za noc
Załaduj więcej wyników
Twój wynik wyszukiwania

Jeziora Montiggler Seen

Więcej informacji

Contacts
Tourist Info Eppan
Rathausplatz 1
39057 St. Michael | Eppan
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec

Position:
The big Montiggl Lake is located in the middle of the nature reserve Montiggl with its stunning mixed forest in the community of Eppan on 492 meters above sea level. It can be reached by car or by the numerous walking paths nearby.

Topography:
The big Montiggl Lake has a shoreline of 2 kilometres and its surface is around 18 hectares wide. At its deepest spot it has a depth of 11.5 meters. In the north-east it is surrounded by rock, whereat the opposite site it changes to a swamp.

Utilization:

According to analyses the lake has very good data regarding the water quality and is therefore one of South Tyroles most popular swimming lake. In the west of the lake there are hotels, restaurants and a swimming pool with a pier located.