Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w Bozen i okolice

Śródziemnomorski styl, malownicze wioski z winnicami

Południowa część Południowego Tyrolu przyciąga wielu turystów. Trudno powiedzieć, czy sprawia to ruchliwe Bozen, sielskie Überetsch i Unterland, czy może skąpany w słońcu płaskowyż?
Prawdopodobnie składa się na to suma tych wszystkich urokliwych miejsc. Zapraszamy do spędzenia urlopu w jednym z wakacyjnych apartamentów w gospodarstwie i do organizowania wycieczek po okolicy. Bozen to idealne miejsce na spacery i zakupy w urokliwym centrum, na sączenie cappuccino, filozofowanie i rozkoszowanie się widokami na słynne w całym świecie szczyty Dolomitów- Schlern i Rosengarten. Przez 200 dni w roku można tu pod gołym niebem delektować się symfonią smaków łączących kuchnię włoską i tyrolską.

Jeśli dla kogoś w kotlinie jest zbyt tłoczno, może się wybrać w rześkie latem i ośnieżone zimą wyższe rejony, w kierunku Jenesien, Ritten, Sarntal. Albo w okolice Überetsch - to malowniczy fragment Południowego Tyrolu z falującymi pagórkami i winnicami, pięknymi widokami, miastami, zamkami i gospodarstwami. Można smakować wino przy winnym szlaku, a miłośnicy kąpieli mogą się ochłodzić w jeziorze Kalterer- lub Montiggler.

Południowa część Południowego Tyrolu - wskazówki

Piramidy z ziemi w Ritten
Atrakcje turystyczne
Górskie muzeum Messnera Firmian na zamku Sigmundskron, altany i rynek owocowy w Bozen, muzeum wina Kaltern, zamek Moos-Schulthaus (Eppan, muzeum średniowiecznej kultury mieszkalnej), gród Hocheppan, altany w Neumarkt, Haderburg (Salurn), muzeum podróży człowieka w czasie (Kurtatsch), Maria Weißenstein (znany kościół Wallfahrtskirche), winiarnia z winem musującym Sektkellerei Arunda (Mölten), Langfenn (Jenesien), wyszywanie piórami w Sarner Federkielstickerei, gospodarstwo pszczelarskie (Ritten)

Wycieczki piesze
St. Oswald - promenada, Leuchtenburg (Kaltern), przeręble (Eppan), Frühlingstal, wokół jeziora Montiggler (Eppan), Castelfeder, Trudner Horn, wąwóz Bletterbach (Aldein), hala Schönrastalm, Weißhorn i Schwarzhorn, Stoanerne Mandlen, Salten, jezioro Durnholzer, piramidy z ziemi w Rittner

Rejon narciarski
Obereggen - Ski Center Latemar, Jochgrimm, Reinswald - Sarntal, Rittner Horn

Urlop w gospodarstwie na południu Południowego Tyrolu
> Pokoje na południu Południowego Tyrolu
 

Południu Południowego Tyrolu przegląd

Agroturystyka w Sarntal

Agroturystyka w Sarntal

Urlop w gospodarstwie w Sarntal to okazja, by dowiedzieć się, jak dolina wyglądała pierwotnie.
Szczegóły
Agroturystyka w Ritten

Agroturystyka w Ritten

Urlop w gospodarstwie na Ritten to dobry pomysł, o czym świadczy fakt, że to właśnie tutaj w XVI wieku wynaleziono letnisko.
Szczegóły
Agroturystyka w Winny szlak Południowego Tyrolu

Agroturystyka w Winny szlak Południowego Tyrolu

Podczas urlopu w gospodarstwie na winnym szlaku Południowego Tyrolu dowiesz się, co naprawdę znaczy łacińska sentencja „In vino veritas“.
Szczegóły
Agroturystyka w Najbardziej na południe wysunięty zakątek Południowego Tyrolu

Agroturystyka w Najbardziej na południe wysunięty zakątek Południowego Tyrolu

Urlop w gospodarstwie na południowym krańcu Południowego Tyrolu – to brzmi trochę jak odosobnienie. Lecz w tej najbardziej na południe wysuniętej części prowincji absolutnie nie ma mowy o izolacji.
Szczegóły
Agroturystyka w Wokół parku przyrody Trudner Horn

Agroturystyka w Wokół parku przyrody Trudner Horn

Urlop w gospodarstwie w okolicach parku przyrody Trudner Horn to obietnica różnorodności: może być w równym stopniu kształcący, refleksyjny i pełen przygód.
Szczegóły
Agroturystyka w Mölten - Jenesien

Agroturystyka w Mölten - Jenesien

Czy to na koniu rasy haflinger czy między setkami kamiennych piramid: w trakcie urlopu w Mölten i Jenesien Tschögglberg ukaże nam całą swoją różnorodność.
Szczegóły