Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtal i okolicach: dawne zwyczaje i zawody w nowej odsłonie

Agroturystyka w Gitschberg, Jochtal i okolice
Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtali i okolicach to bliskość największego rejonu narciarskiego i wędrówkowego doliny Eisacktal. Miejscowi pielęgnują stare obyczaje i uprawiają zapomniane gdzie indziej zawody.

W całym regionie Gitschberg-Jochtal rozsianych jest ponad 30 hal. Należy do nich także słynna Fanealm, jedna z najstarszych wiosek na halach w całych Alpach. W gospodarstwach wokół Pfunders można poznać tradycje rękodzielnicze, które nadają tym małym miejscowościom położonym na halach średniowieczny urok.

Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtal i okolicach: raj dla narciarzy i miłośników wędrówek
Miejscowi nazywają górę Gitschberg w Alpach Zillertalskich po prostu „Gitsch“. Tereny do uprawiania sportów zimowych wokół Gitschberg i w dolinie Jochtal łącznie tworzą rejon narciarski Gitschberg-Jochtal. Jest to największy tego rodzaju ośrodek w dolinie Eisack. Zimą można tam jeździć na nartach i snowboardzie, uprawiać narciarstwo biegowe, wędrować w rakietach śnieżnych i jeździć na sankach. Latem haIe są popularnym terenem wędrówek.

Imponujące szczyty i filmowa sceneria
Z platformy widokowej na Gitschberg widać Dolomity, Alpy Zillertalskie, Stubajskie i Ötztalskie. Gęsto ściśniętych jest tam około 500 szczytów – w tym kilka trzytysięczników. Hochfeiler, wznoszący się na wysokość 3.500 metrów, góruje nad pozostałymi. Na ten najwyższy szczyt Alp Zillertalskich prowadzi szlak wysokogórski Pfunderer. Ta 70-kilometrowa trasa jest wyzwaniem nawet dla wytrenowanych wędrowców. Nie mniej spektakularne są widoki ze szczytów wielkiej piątki: popularne szlaki turystyczne prowadzą na Wilden Kreuzspitze w górach Pfunderer, na szczyty Napfspitze, Seefeldspitze i do przełęczy Gaisjoch i Astjoch. Urlop w Gitschberg, Jochtal i okolicy pozwala odkryć ten region w całej jego różnorodności. Nawet w środku lata na wysokości powyżej 3.000 m n.p.m. wędrowcy natkną się na odosobnione górskie jeziora czy pola śniegu. Nieco niżej można zobaczyć zupełnie inne obrazki: krowy i owce pasące się na pastwiskach, dziki potok płynący przez okolicę wśród starych wiosek na halach z tradycyjną drewnianą zabudową. Panorama wioski Fanealm służyła nawet jako scenografia do filmów.

Gospodarskie tradycje i zapomniane zawody
Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtal i okolicy to nie tylko wspaniałe widoki. Hale i gospodarstwa w tym rejonie urlopowym prezentują też miejscowe zwyczaje i tradycje. W Pfunders do dziś zachował się obyczaj znany jako Krapfenbetteln (żebranie o pączki), kiedy to miejscowi, przebrani w charakterystyczny sposób, jedzą własnego wypieku pączki z różnym nadzieniem. Pokazowa serowarnia i szlak pszczeli na hali Rodenecker wprowadzą nas w świat produkcji sera i miodu. Wystawa w muzeum Lodenwelt opowiada o właściwościach wytrzymałej tkaniny loden, która powstała w górskich gospodarstwach i trafiła nawet na wiedeński dwór.

Podróż w czasy średniowiecza
Urlop w gospodarstwie w Gitschberg, Jochtal i okolicach to również swoista podróż w epokę średniowiecza, czasy rycerzy i zamków warownych. Gmina Mühlbach urzeka swoim średniowiecznym czarem. W niezdobytej twierdzy na zamku Rodenegg zwiedzający podążają śladem legend o czarodzieju znanym pod imieniem Lauterfresser (Płynożerca).

Dlaczego warto spędzić urlop w Gitschberg, Jochtal i okolicach:
  • Szlak Pfunderer z gospodarstwami o starej tradycji rękodzielniczej w nowej odsłonie
  • Możliwość poznania kultury i historii tego rejonu
  • Kulinarne przysmaki na halach

Miejscowości urlopowe

Agroturystyka w Mühlbach

Agroturystyka w Mühlbach

Urlop w gospodarstwie w Mühlbach to okazja do poznania wyjątkowych uroków tego miejsca: filmowa sceneria i widowiskowe tradycje, takie jak pędzenie zwierząt z hal, to doprawdy niezapomniane obrazki.
Szczegóły
Agroturystyka w Rodeneck

Agroturystyka w Rodeneck

Podczas urlopu w gospodarstwie w Rodeneck panuje niesamowity spokój. Na słonecznym płaskowyżu czekają na gości dwie atrakcje: zamek Rodenegg i wędrówkowe szlaki na hali Rodenecker.
Szczegóły
Agroturystyka w Vintl

Agroturystyka w Vintl

Rzadko można doświadczyć gospodarskich tradycji równie żywo jak podczas urlopu w gospodarstwie w Vintl. Pielęgnuje się tu pieczołowicie stare obyczaje i dawno zapomniane zawody rzemieślnicze.
Szczegóły