Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Gry pod dachem

Kryjówki zwierząt

Kryjówki dla zwierząt
Wiek: od 1 roku
Gracze: od 1 dziecka

Opiekun chowa pluszowe zwierzęta na podłodze, pod poduszkami, pod kocem lub pod innymi przedmiotami i pyta: „Gdzie jest pies?“ a następnie razem z dzieckiem udaje się na poszukiwania. Przy szukaniu psa głośno naśladujemy szczekanie. A potem dalej: „Gdzie jest zając?“

Łańcuch słów

Łańcuch słów
Wiek: od 8 lat
Gracze: co najmniej 2

Jeden gracz rozpoczyna od nazwy składającej się z dwóch części lub słów często występujących razem, np. „biały i czarny“. Kolejny gracz musi dopasować słowo do drugiej częsci nazwy lub drugiego z podanych wyrazów, czyli „czarny“, a więc może to być na przykład „czarny bez“ . I tak po kolei.

Pakowanie walizki - wszystko zabrać

Pakujemy walizki na wyjazd do Południowego Tyrolu
Wiek: 3-10 lat
Gracze: co najmniej 3
Jeden gracz zaczyna mówiąc:
„Pakuję walizkę i zabieram szczoteczkę do zębów“. Następny gracz powtarza wymieniony przedmiot i dodaje swój, np.: „Pakuję walizkę i zabieram szczoteczkę do zębów i ręcznik“. Lista się wydłuża, więc wszyscy muszą się skupiać, żeby nie zapomnieć żadnego przemiotu. Kto o czymś zapomni, odpada z gry.