Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Raj dla dzieci
Młode zwierzęta w gospodarstwie agroturystycznym

Młode zwierzęta

Galeria - młode zwierzęta

„Ale one są słodkie!“ - taki okrzyk często słychać w okresie Wielkanocy w gospodarstwach w Południowym Tyrolu. Wiosnątu jest naprawdę pociesznie. Wszędzie słychać odgłosy, którymi zwierzęta w gospodarstwie przedstawiają swoje potomstwo.
W naszej galeri już teraz mozna podziwiać małych czworonożnych mieszkańców gospodarstw.
Pisklęta wcześnie zaczynają ćwiczyć

Kurczęta wcześnie zaczynają ćwiczyć

Dopiero się wykluły i już takie urocze: pisklęta mają miękkie piórka. Mały kogut podejmuje pierwsze próby piania, kiedy ma około czterech miesięcy.
Pierwsze próby chodzenia króliczka

Pierwsze próby chodzenia króliczka

Uff, ale to męczące! Pierwsze próby podskoków kosztują długouchych dużo wysiłku. Ale na ramieniu małej urlopowiczki szybko się uspokoją.
Przymilne koźlęta

Milusińskie koźlęta

Nawet jeśli ciągle beczą, koźlątka lubią być głaskane, kiedy tata kozioł i mama koza akurat nie mają czasu na czułości.
Kocięta w gospodarstwie odkrywają świat

Kocięta odkrywają świat

Gdzie jest mysz? Kocięta przychodza na świat ślepe, jednak już po około tygodniu ich oczy zaczynają się otwierać i rmaluchy ruszają na rozpoznanie okolicy. Dzieci są w tych wyprawach mile widzianymi kompanami.
Potulne owieczki

Potulne baranki

Miękkie i białe jak śnieg: zanim owce osiągną wiek półtora roku nazywamy je jagniętami. Od chwili, gdy skończą rok, dostarczają wiejskiej rodzinie wełnę i mleko albo służą jako żywe kosiarki do trawników, bo soczysta trawa jest ich ulubioną potrawą.
Cielęta

Cielęta

Cielęta rodzą się sprawne: mają otwarte oczy i silne nogi, na których wkrótce po urodzeniu potrafią nawet samodzielnie stanąć. Uwielbiają, kiedy się je drapie po głowie.
Zuchwałe szczenięta

Bezczelne szczeniaki

Na nie po prostu nie można się złościć: szczeniakom wybacza się nawet nadgryzione buty i brudne kanapy. Duże oczy i wierne serce „psa“ rozczulają dużych i małych.
Miłość do koni

Miłość do koni

Kucyki czy źrebięta należy możliwie jak najwcześniej przyzwyczajać do obecności ludzi, najlepiej spokojnym, czułym dotykiem. Tylko w ten sposób rodzi się przyjaźń na całe życie. Dopiero kiedy konie skończą trzy lata, można na nich jeździć.