Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Merano i okolicy: harmonia przeciwności

Agroturystyka w Meran i okolice
Urlop w gospodarstwie w Merano i okolicy oznacza przede wszystkim różnorodność, na którą składają się śródziemnomorska aura i górski krajobraz Alp. Dodatkowe elementy to kultura i sztuka kulinarna.

Planowanie urlopu w Merano i okolicy nie wydaje się na pierwszy rzut oka łatwym zadaniem, a to ze względu na bogactwo możliwości. Dokąd się udać? Do miasta-ogrodu Algund z największym browarem w kraju, do Burgstall, gdzie mieści się Muzeum Przyrodnicze, do Dorf Tirol śladami historii i kultury, czy do jedynego w swoim rodzaju naturalnego kąpieliska w Gargazon? Sporo do zaoferowania mają także Lana, Tscherms, Marling i samo Kurstadt. W pobliżu znajduje się także miejscowość Rosendorf Nals, leżąca u bram Südtiroler Weinstraße (Szlaku Wina Południowego Tyrolu), oraz wioski Naturns, Partschins i Plaus na trasie prowadzącej do Vinschgau. Możliwość spędzenia wielu godzin w słońcu wabi turystów do Schenna i na płaskowyż Tisens. Można tu więc wybierać między pieszymi wędrówkami i jazdą na rowerach górskich, kulturą i zabytkami a shoppingiem. Także poszukujący relaksu i odprężenia znajdą tu coś dla siebie. Nieważne więc, w którym gospodarstwie spędzimy urlop, ponieważ wszędzie w Merano i okolicy czekają na turystów szlaki piesze i rowerowe biegnące pomiędzy budowlami i miejscami o historycznym znaczeniu, kulturowa różnorodność oraz mieszanka śródziemnomorskiej i alpejskiej sztuki kulinarnej.

Urlop w Merano i okolicy: między palmami i szarotką
Mimo, że klimat w tej okolicy jest łagodny, to na niektórych szczytach nawet latem dostrzec można jeszcze połyskujący śnieg. Szata roślinna nie ustępuje tu różnorodnością ofercie kulturalnej. W dolinie rosną dorodne palmy, cyprysy i drzewa oliwne. Cechą charakterystyczną tutejszego krajobrazu są plantacje owoców i winorośli. Wyżej, ich przedłużenie stanowią łąki i rzadkie lasy mieszane, w wysokich górach kwitną natomiast alpejskie róże i szarotka. Merano i okolice z całą swą różnorodnością to miejsce na pełen różnorodnych atrakcji urlop w gospodarstwie. Przedstawienia teatralne, koncerty, imprezy kulturalne i nowoczesna sztuka kulinarna przeplatają się tu na każdym kroku z wiejską tradycją.

Wędrówki w dolinie i po górach
Merano i okolica stanowią idealną bazę wypadową na piesze wędrówki o różnym stopniu trudności. Nieważne, czy miejscem naszego zakwaterowania będzie wakacyjny apartament w kurorcie Merano czy w jednej z okolicznych wiosek – wszędzie tu piesze wędrówki sprawią radość całej rodzinie. Są tu szlaki tematyczne z licznymi placami zabaw dla dzieci i wieloma interesującymi informacjami dla dorosłych, np. z zakresu uprawy owoców i winorośli w regionie. Przez Merano prowadzą liczne urocze promenady, amatorzy rekreacyjnej jazdy na rowerze korzystają tu z różnych ścieżek biegnących wzdłuż cieków wodnych. Podczas urlopu w gospodarstwie w Merano rodziny szczególnie chętnie korzystają ze ścieżek biegnących wzdłuż starych kanałów nawadniających, które służyły niegdyś rolnikom do doprowadzania wody na suche stoki. W celu ich konserwacji tworzono własne ścieżki, które dzisiaj ze względu na urozmaicenie krajobrazu i bliskość wody stanowią ulubione szlaki spacerowe i piesze, dostępne praktycznie prawie przez cały rok. Jedenaście z nich połączono w okalający Merano szlak Meraner Waalrunde o łącznej długości 80 km. Kto chciałby się wybrać wyżej, może obrać za cel jedną w licznych górskich hal lub szczyt masywu Texelgruppe na terenie rezerwatu przyrody.

Tu zawsze coś się dzieje
Bogata oferta kulturalna stanowić będzie doskonałe uzupełnienie urlopu w wakacyjnym apartamencie w Merano i okolicy. Wiele osób utrzymuje się tu nadal z uprawy owoców i winorośli i z troską podchodzi do kwestii zachowania kultury i tradycji. Celem różnych imprez i wystaw jest umożliwienie przyjezdnym poznania związku między tutejszymi obyczajami a historią. Dodatkowo winiarnie i spółdzielnie ogrodnicze regularnie otwierają swoje podwoje dla wycieczek z przewodnikiem i zapraszają do degustacji.

Dlaczego warto spędzić urlop w Merano i jego okolicy:
  • Przyjemność degustowania kuchni śródziemnomorskiej i alpejskiej
  • Idealna lokalizacja dla amatorów turystyki pieszej i rowerowej
  • Połączenie kultury i tradycji

Miejscowości urlopowe

Agroturystyka w Algund

Agroturystyka w Algund

Osoby spędzające urlop w gospodarstwie w Algund znajdą tu osiem dzielnic o zróżnicowanej wegetacji, historyczne piesze szlaki oraz wiejskie imprezy.
Szczegóły
Agroturystyka w Burgstall

Agroturystyka w Burgstall

Urlop w gospodarstwie w Burgstall to okazja to licznych wycieczek pieszych i rowerowych po spokojnej okolicy. To tu znajduje się jedyne muzeum zwierząt Południowego Tyrolu.
Szczegóły
Agroturystyka w Dorf Tirol

Agroturystyka w Dorf Tirol

Urlop w gospodarstwie w Dorf Tirol łączy w sobie kulturę i przyrodę. Piesze szlaki, zamki i historyczne zagrody czekają, by je odkryć.
Szczegóły
Agroturystyka w Gargazon

Agroturystyka w Gargazon

Urlop w gospodarstwie, w obfitującej w wodę wiosce Gargazon, oznacza odpoczynek, wycieczki na łono przyrody i świetną zabawę dla dzieci
Szczegóły
Agroturystyka w Lana

Agroturystyka w Lana

Urlop w gospodarstwie w Lana to obietnica wędrówek po rozmaitych górskich okolicach oraz dużej dawki kultury i sztuki kulinarnej.
Szczegóły
Agroturystyka w Marling

Agroturystyka w Marling

Urlop w gospodarstwie w Marling to obietnica rozmaitych pieszych wędrówek z równego dna doliny w góry oraz tradycyjnej smakowitej kuchni.
Szczegóły
Agroturystyka w Meran

Agroturystyka w Meran

Kto zdecyduje się na urlop w gospodarstwie w Merano, upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu: podróż do miasta i aktywny urlop w klimacie śródziemnomorskim i alpejskim.
Szczegóły
Agroturystyka w Nals

Agroturystyka w Nals

Urlop w gospodarstwie w Nals to różnorodność szlaków rowerowych i pieszych oraz przyjemność dla podniebienia przy konsumpcji szparagów, wina, jabłek i kasztanów.
Szczegóły
Agroturystyka w Naturns

Agroturystyka w Naturns

Podczas urlopu w gospodarstwie w Naturns doświadczyć można codziennej wiejskiej krzątaniny i dobroczynnej ciszy na wędrówkowych szlakach – a do tego wszystkiego jest tu ponad 350 słonecznych dni w roku.
Szczegóły
Agroturystyka w Partschins

Agroturystyka w Partschins

Urlopem w gospodarstwie w Partschins cieszyć się można na dowolnej wysokości: obszar ten ciągnie się bowiem od dna doliny aż po wysokość ponad 3.000 m n.p.m.
Szczegóły
Agroturystyka w Plaus

Agroturystyka w Plaus

Liczące 700 mieszkańców Plaus zaliczane jest do grupy małych gmin Południowego Tyrolu. Urlop w gospodarstwie w Plaus to gwarancja ciszy i odprężenia.
Szczegóły
Agroturystyka w Schenna

Agroturystyka w Schenna

Urlop w gospodarstwie w Schnenna: zakwaterowanie w oryginalnych wiejskich zabudowaniach nad Merano w połączeniu z wędrówkami po osłonecznionych górskich szlakach będzie prawdziwą odskocznią od codzienności.
Szczegóły
Agroturystyka w Tisens

Agroturystyka w Tisens

Szlachecki i szlachetny: urlop w gospodarstwie w Tisens upływa gościom pod znakiem dawnych szlacheckich posiadłości i szlachetnego smaku jadalnych kasztanów.
Szczegóły
Agroturystyka w Tscherms

Agroturystyka w Tscherms

Urlop w gospodarstwie w Tscherms oferuje fantastyczne warunki do uprawiania turystyki pieszej. Znajduje się tu jedyny w swoim rodzaju ogród w formie labiryntu.
Szczegóły