&noscript=1 /> Termy w Merano - Południowy Tyrol Termy w Merano - Południowy Tyrol
 
Termy w Merano – oaza dobrego samopoczucia w sercu miasta
Termy w Merano – oaza dobrego samopoczucia w sercu miasta

Miejsce docelowe

Termy w Merano

Termy w Merano – oaza dobrego samopoczucia w sercu miasta

Termy w Merano znajdują się w samym sercu uzdrowiska i zapraszają na całodzienny relaks. Ten niezwykły architektonicznie budynek jest otoczony zielonym parkiem termalnym.

Niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować w saunie, skorzystać z masażu, popływać w jednym z wielu basenów krytych i otwartych, czy poćwiczyć w centrum fitness: zróżnicowana oferta jest dostosowana do życzeń gości. Pobyt w termach w Merano można ponadto łączyć z pakietami kosmetycznymi oraz brunchem lub aperitifem.

Wszechstronny kompleks

Szklany sześcian term jest widoczny już z daleka, majestatycznie lśniąc w słońcu. Termy w Merano są łatwo dostępne dla każdego, zarówno pieszo, jak i samochodem czy środkami transportu publicznego. Zaledwie kilka kroków od historycznego centrum Merano możesz doświadczyć chwil odpoczynku, zdrowia i relaksu. Samotnie, we dwoje, z rodziną lub z przyjaciółmi – termy w Merano są zawsze warte odwiedzenia. Ten odznaczony wieloma międzynarodowymi nagrodami kompleks uzdrowiskowy oferuje nie tylko kryte i otwarte baseny, ale także szeroką gamę usług wellness. Indywidualnie dobrane oferty błogiego relaksu z użyciem regionalnych produktów pielęgnacyjnych łagodzą napięcie, poprawiają wygląd skóry lub ją koją. Niezależnie od tego, czy jest to sauna w organicznej słomie, peeling z miodu, serwatki, kwiatów i soli, masaż kamieniami z lawy wulkanicznej czy relaksująca kąpiel z olejkami aromatycznymi: każdy może skorzystać tutaj z indywidualnie dobranego i kojącego programu pielęgnacyjnego. Oferta uzdrowiskowa obejmuje również inhalacje z użyciem wody termalnej i lecznicze kąpiele termalne. W krytej części term znajduje się w sumie 15 basenów – szczególnie popularne są baseny z wodą termalną o umiarkowanym stężeniu radonu, baseny gorące i zimne, baseny ze słoną wodą oraz jacuzzi.

Termy w Merano – oaza dobrego samopoczucia w sercu miasta

Park termalny z cudownymi widokami

Park termalny o powierzchni pięciu hektarów, zielone centrum Merano, zaprasza latem do zażywania kąpieli słonecznych i relaksu. Trawniki położone wśród śródziemnomorskich drzew, palm i krzewów róż, otoczone zapierającą dech w piersiach górską panoramą, oferują wystarczająco dużo miejsca, aby wszystkimi zmysłami chłonąć dzień spędzony w termach. Oprócz różnych basenów jest tu także staw z liliami wodnymi, podziemna łaźnia parowa i wodospad. Osiem stref relaksacyjnych zapewnia prywatność w środku parku termalnego. O aktywność sportową dbają natomiast boisko do siatkówki plażowej lub zewnętrzna strefa treningowa. W termach w Merano szczególnie polecamy ścieżkę Kneippa. Ta specjalna hydroterapia obejmuje cztery stacje – w tym polewanie zimnym strumieniem obszaru ud oraz chodzenie boso.

Uzdrowisko z historią

Termy w Merano od dawna przyciągają do miasta ważnych i znanych gości. A wszytsko zaczęło się w 1836 roku, kiedy to pewien lekarz z Merano opublikował artykuł o zaletach klimatycznych miasta. Wkrótce miasto stało się z tego znane: powietrze, lecznicze wody i miejscowe mleko były chwalone jako korzystne dla zdrowia. Na przestrzeni lat miasto odwiedzili tak znamienici goście, jak Richard Strauss, Rainer Maria Rilke, cesarzowa Sisi i Franz Kafka. Najpierw otwarto sanatorium z zimną wodą, zaraz potem eleganckie hotele, galerię spacerową, a w 1874 roku dom zdrojowy, który do dziś jest symbolem miasta.

czytaj więcej czytaj mniej
Wyszukiwanie gospodarstw
Gospodarstwa w pobliżu term w Merano
47 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
Ansitz Layshof
Rodzina Klotzner  | Meran
Uprawa owoców
kącik produktów: dżemy, syrop, soki owocowe ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Prowadzenie gospodarstwa
Odległość 1,0 km
Pozycja na mapie
4,9
"Bardzo dobry"
(1 ocena)
Apartament od 170€ za noc
Valentinhof flower flower flower flower
Rodzina Unterhofer  | Meran
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Uprawa owoców , Uprawa warzyw  , Uprawa roślin jagodowych
śniadanie
Sklep na miejscu: ser, jajka, miód ...
Oferty wiejskie: Prowadzenie gospodarstwa
Odległość 1,2 km
Pozycja na mapie
5,0
"Bardzo dobry"
(2 ocena)
Apartament od 250€ za noc
Sittnerhof flower flower flower
Rodzina Brunner  | Meran
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
śniadanie
Produkty z własnego gospodarstwa: soki owocowe, świeże owoce sezonowe
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Zwiedzanie sadów i winnic, Zwiedzanie winnicy ...
Odległość 1,3 km
Pozycja na mapie
Pokój od 150€ za noc
Apartament od 118€ za noc
Załaduj więcej wyników
Twój wynik wyszukiwania

Termy w Merano

Więcej informacji

Contacts
Terme Merano
Piazza Terme 9
39012 Merano/Meran
Situated in the heart of Meran, Terme Meran is a place of wellbeing and health featuring 25 indoor and outdoor pools, a 2,200 square-metre sauna area, and the thoroughly modern MySpa.
A fitness centre, various culinary spots and changing cultural and musical events at the Terme square round off the offerings.