Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Brixen i okolice

Agroturystyka w Brixen i okolice - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

Na urlopie w gospodarstwie w Brixen i okolicy to co szacowne i to co nowe znajduje się tuż obok siebie.

Brixen i okolice mają długą tradycję historii kościelnej, która dzisiaj nadal jest zauważalna i wyczuwalna na każdym kroku. Jednocześnie jednak ten region urlopowy pośrodku doliny Eisack bynajmniej nie skąpi doczesnych przyjemności. Potwierdzą to podniebienia smakoszy odwiedzających liczne tutejsze gospody na halach i widać to również podczas spacerów po bajecznych ulicach i arkadach dawnego miasta biskupiego.

Urlop w gospodarstwie w Brixen i okolicy: oaza spokoju
Miasto Brixen i jego okolice leżą wśród urodzajnych sadów. Na nasłonecznionych zboczach wokół Vahrn rosną krzewy winne i kasztanowce, na płaskowyżu Natz-Schabs krajobraz znaczą sady jabłoni. Pieczołowicie pielęgnowane tereny zielone i kolorowe ogrody klasztorne znajdują się też w samym niegdysiejszym mieście biskupim, którego grunty w dużej części jeszcze dzisiaj należą do Kościoła. Ogrody klasztorów franciszkanów i klarysek oraz duża część ogrodów pałacu Hofburg nie są publicznie dostępne. Po wcześniejszym zgłoszeniu zainteresowania istnieje jednak możliwość ich zwiedzenia z przewodnikiem i dokładniejszego poznania całego przepychu egzotycznych drzew, rzadkich roślin, ziół i pachnących kwiatów. Oazą spokoju jest też klasztorny ogród opactwa augustianów. Aktywny i pełen życia klasztor Neustift trzy dni w tygodniu otwiera swoje ogrody dla publiczności. Z ziół uprawianych w klasztornym ogrodzie robi się mieszanki sprzedawane w przyzakonnym sklepie.

In vino veritas
Brixen i najbliższe okolice to tereny upraw winorośli. Z doliny Eisack pochodzi kilka najlepszych białych win we Włoszech. Obok prywatnych winiarzy winnica klasztoru Neustift z 5 hektarami powierzchni upraw należy do cieszących się największą popularnością producentów białych win z doliny Eisack.

Kultura gwarantowana
Dawne miasto biskupie Brixen jest dziś kulturalnym centrum doliny Eisack. Brixen i okolice mają bogatą przeszłość. Liczne zabytki i muzea sprawią, że serce każdego miłośnika sztuki i kultury zabije tu mocniej. Szczególnie ciekawym sposobem poznawania miasta są teatralizowane wycieczki z przewodnikiem czy obchód miasta w towarzystwie średniowiecznej straży nocnej. Również poza murami na gości czeka ciekawe dziedzictwo kulturowe. Są to ruiny Salern w Vahrn, a także cenne z punktu widzenia historii sztuki kaplice, kościoły i przydrożne kapliczki w Lüsen i Natz-Schabs czy największy kompleks klasztorny Tyrolu w Neustift. Obok klasztoru Neustift biegnie jeden z południowotyrolskich odcinków szlaku św. Jakuba. Na urlopie w kwaterze w Brixen i okolicy można się też jednak zetknąć ze znacznie bardziej świecką stroną miejscowej kultury, a mianowicie z wiejskimi obyczajami takimi jak spędzanie zwierząt z hal w Lüsen, święta kościelne w różnych wioskach czy święto królowej jabłek w Natz-Schabs.

Przeżywanie przyrody
Kto chciałby zostawić za sobą miejski zgiełk, na urlopie w gospodarstwie w Brixen i okolicy znajdzie do tego całe mnóstwo możliwości. Za eldorado dla całych rodzin uchodzi miejscowa Plose w Brixen, z fascynującym widokiem na Dolomity w parku przyrody Puez-Geisler, na dumny masyw Geislerspitzen i potężny Peitlerkofel. Do Lüsen dochodzą też łagodne szlaki nadające się dla dzieci, a hala Lüsner zarówno latem, jak i zimą zaprasza na wędrówki i gwarantuje ochłodę po kąpieli w naturalnym stawie. Rajem dla miłośników obserwowania ptaków są biotopy w Vahrn i Natz-Schabs, które wygodnie można obejść na szlakach wędrówkowych. Szlaki pobliskich Alp Sarntalskich oferują też mnóstwo możliwości poznawania gór podczas wypraw na rowerach górskich. Nie można też pominąć parku wspinaczkowego Waldkofel Spiluck z trasami o zróżnicowanym poziomie trudności dla osób z różnymi wymaganiami, a także ze specjalną ścianą wspinaczkową dla dzieci.

Dlaczego warto spędzić urlop w Brixen i okolicy: