Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Buchnerhof

wiejska gospoda w Lajen 

Buchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - Dolomity
Buchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - DolomityBuchnerhof - Lajen - urlop w gospodarstwie - Dolomity
Buchnerhof
Rodzina Schenk
Lajen-Ried 144
39040 LajenLajen
Telefon +39 0471 655829
Tel. kom. +39 349 3291714
dodaj do przechowalni
Roter Hahn
Godziny otwarcia
Czynne od 1. do 14. października od godz. 17.00 i od 15. października do połowy grudnia od godz. 12.00. W poniedziałki zamknięte. Od 5. stycznia do 7. kwietnia czynne od godz. 16.00. Poniedziałek i wtorek nieczynne.
loading
Opis gospodarstwa
Miejscowość Lajen-Ried jest powszechnie znana z tradycyjnego święta młodego wina "Törggelen" obchodzonego w dolinie Eisacktales (Valle Isarco). Gospodarstwo Buchnerhof warto odwiedzić nie tylko jesienią, kiedy można degustować młode wino i wiele innych przysmaków. Smakołyki z domowej kuchni i piwniczki rodzina Schenk serwuje w izbie z XVII-wiecznym piecem chlebowym.
Jedzenie i picie
Speck i ser, krupnik, "Schlutzer", kluseczki serowe, knedle ze speckiem, talerz wędlin z kapustą, omlety, „Kaiserschmarrn“, "Tirtlen" i "Krapfen" Jesienią: kasztany i orzechy włoskie. Na zamówinie: knedle ze szpinakiem lub "schwarzplentene" i smażone żeberka. Soki: z czarnego bzu, z porzeczki, malinowy i jabłkowy.
Nasze wina
Białe wino rocznik ‘17 z odmiany Müller-Thurgau, Kerner i domieszki Gewürztraminera jest tradycyjnie nuetralne, nieskomplikowane i lekkie. Cuvèe rocznik ‘17 z odmian Portugieser i Zweigelt jest dość podobne w stylistyce. To wino dojrzałe i rozwinięte. Garbniki są ledwo wyczuwalne i wydelikacone. Zweigelt rocznik ‘17 ma typowy aromat wiśniowy. W smaku można wyczuć ożywczą wytrawność, przy czym garbniki mają załagodzony posmak.
Samochodem
Z Klausen w kierunku Gröden, tuż przed skrzyżowaniem do Lajen, za przystankiem autobusowym skręcić najpierw prawo, a następnie w lewo. Po 500 m drugie gospodarstwo po prawej stronie.
Pieszo
Z Waidbruck drogą nr 35 (czas: 40 min) lub z Klausen przez Albions do Buchnerhof (droga nr 5, czas: 1,5 godz.).
Podręczny szkic dojazdu
Zajęcia w pobliżu