Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Gospody produkujące napoje alkoholowe
Sezonowa kuchnia chłopska
Naturalne napoje – przyjemność dla podniebienia

Naturalne napoje – przyjemność dla podniebienia

Domowej produkcji soki z czarnego bzu, winogron, porzeczek i malin są bardzo zdrowe

Zdrowe soki własnej produkcji
Wreszcie nadeszła pora łagodnych temperatur. To zachęca nie tylko do aktywności na świeżym powietrzu, lecz także zwięsza chęć na schłodzenie się zimnymi napojami. Specjaliści zalecają, aby w ciepłych porach roku odpowiednio dużo pić.

Ale uwaga: gdyby wierzyć reklamom, to sportowcy ugaszą pragnienie jedynie napojami izotonicznymi, dzieci potrzebują soków z dodatkiem witamin, a dla dbających o zdrowie odpowiednie są napoje wellness. Jednak lista składników zawartych w wielu napojach pokazuje, że głównym ich składnikiem jest cukier, a do napojów często dodaje się aromaty i barwniki.

Smaczne są też jednak inne napoje: po męczącej wędrówce wszystkich potrzebnych minerałów dostarczy naturalny sok z jabłek, a jeśli go rozcieńczyć wodą mineralną, znakomicie zaspokoi pragnienie. Domowej produkcji soki z czarnego bzu, winogron, porzeczek czy malin są zdrowe i w upalne dni smakują po prostu wybornie.

Jak to dobrze, że są wiejskie gospody spod znaku „Roter Hahn“. Tam mają Państwo możliwość posmakowania miejscowych soków z owoców uprawianych w gospodarstwie i rozkoszowania się naturalnymi produktami. Proszę się nie zdziwić, jeśli po spróbowaniu domowego soku malinowego w gospodarstwie dzieci nie będą chciały pić zwykłych soków. Szczególnie najmłodsi potrafią docenić ten naturalny smak.

> Wiejskie gospody