Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Urlop w gospodarstwie agroturystycznym bez barier

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym bez barier

Wyspecjalizowane gospodarstwa

Tęsknisz za dalekimi krajami? My sprawimy, że ta tęsknota nie minie! U nas spędzicie wakacje bez barier i przeszkód. Spędź urlop w gospodarstwie bez barier w Południowym Tyrolu, to naprawdę’s możliwe! Tu można poruszać się bez ograniczeń i przeszkód nie tylko na łonie natury, lecz także w samym gospodarstwie. To jeszcze nie wszystko! Gospodarze zatroszczą się serdecznie o wszystkie wasze potrzeby. Tutaj gość jest na pierwszym planie, a jego życzenia i potrzeby - najważniejsze. W apartamencie przystosowanym dla wózków inwalidzkich nie ma żadnych przeszkód, które zakłóciłyby spokojny, wakacyjny wypoczynek w tej górskiej, południowotyrolskiej krainie. Najlepiej przekonać się o tym samemu!

Kryteria
Aby obiekt otrzymał znak jakości gospodarstwa „bez barier“ musi spełnić następujące wymagania:

  • Osoby na wózkach inwalidzkich powinny móc samodzielnie i bezproblemowo korzystać z wejść wyposażonych w rampy
  • Miejsca postojowe dla samochodów powinny mieć gładką, wyrównaną powierzchnię i znajdować się blisko wejścia do gospodarstwa
  • Maksymalne nachylenie powierzchni to 8 procent
  • W gospodarstwie nie powinny być żadnych nierówności, rynien i wykopów mogących ograniczać swobodę poruszania się
  • W pomieszczeniach powinny się znazjdować szerokie korytarze i drzwi, powierzchnie antypoślizgowe i meble przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • Wszystkie włączniki światła, kontakty i instalacje telefoniczne powinny być łatwodostępne
  • Powinna istnieć możliwość zwiększenia temperatury pomieszczenia mieszkalnego o 2-3°C powyżej temperatury pokojowej
  • Wokół łóżka powinno być wystarczająco dużo miejsca, co umożliwi swobodne poruszanie się; Pomieszczenie kuchenne powinno być odpowiednio wyposażone (dotyczy apartamentów)
  • Pomieszczenia sanitarne powinny być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Roter Hahn dba, aby ww. kryteria były zawsze zachowane.
Urlop w gospodarstwie bez barier jest tylko jedną z możliwości poznania wiejskiego życia w Południowym Tyrolu. Prosimy o ontakt w celu otrzymania szczegółowej oferty.

Znaleziono dla ciebie: 4 gospodarstwa