&noscript=1 /> Fascynująca architektura gospodarstw w Południowym Tyrolu
 
Fascynująca architektura gospodarstw w Południowym Tyrolu
Fascynująca architektura gospodarstw w Południowym Tyrolu

Tradycja połączona z nowoczesnością
w stylowych gospodarstwach

Architektura

Architektura i gospodarstwo

Od zabytkowych po nowoczesne

Styl architektoniczny południowotyrolskich gospodarstw może być czasami zaskakujący. Ogromna różnorodność architektoniczna, od zabudowań zabytkowych po nowoczesne, zachwyca nie tylko miłośników architektury.

Styl architektoniczny południowotyrolskich gospodarstw może być czasami zaskakujący. Ogromna różnorodność architektoniczna, od zabudowań zabytkowych po nowoczesne, zachwyca nie tylko miłośników architektury.

W XXI wieku nie da się już jednoznacznie określić stylu klasycznego gospodarstwa Południowego Tyrolu. Patrząc historycznie, tradycyjne południowotyrolskie gospodarstwo składa się z domu, budynku inwentarskiego i stodoły. W przeszłości dom i pomieszczenia inwentarskie dzieliły jeden budynek. Dzisiaj zwierzęta są zazwyczaj trzymane oddzielnie. Stodoła była od niepamiętnych czasów wykorzystywana do przechowywania siana jako paszy dla zwierząt oraz urządzeń i narzędzi. Centralnym miejscem w domu była izba. Przez długi czas było to jedyne ogrzewane pomieszczenie w gospodarstwie. To między innymi dlatego większość życia rodzinnego toczyła się właśnie tam. Dzisiaj izba służy przede wszystkim jako przytulny pokój dzienny do wspólnego spędzania czasu. Również w obrębie samego Południowego Tyrolu pojawiały się regionalne różnice w tradycyjnym budownictwie. W zależności od położenia geograficznego, w niektórych dolinach dominowały określone style, które są rozpoznawalne do dziś.

 

Podróż w czasie w historycznych murach

Niektóre gospodarstwa w Południowym Tyrolu szczycą się wielowiekową historią. Wiele z nich jest dziś nadal dobrze zachowanych i starannie odrestaurowanych. Historyczne wiejskie budynki kryją wspaniałe sklepienia, ozdobne freski i pokoje wyłożone boazerią. Czy są to dawne posiadłości arystokratyczne, czy też pałace myśliwskie – wszystkie są chronionymi zabytkami. Starannie wyposażone, wyróżniają się czarującą atmosferą. Spędzając wakacje w zabytkowym gospodarstwie w Południowym Tyrolu poczujesz klimat minionych czasów, nie rezygnując jednak z komfortu i autentycznego wiejskiego życia.

 

Design w gospodarstwie

Rodziny rolnicze często decydują się również na całkowitą renowację zabytkowej konstrukcji budynku. W ten sposób odkrywają na przykład stare kamienne ściany i tworzą nowe aranżacje z przestronnymi konstrukcjami stalowymi oraz dużymi powierzchniami szkła. We wnętrzach odrestaurowanych z nowoczesną nutą swoje nowe miejsce znajdują także oryginalne drewniane belki.

Wiele z nowo wybudowanych gospodarstw zachwyca dziś nowoczesną architekturą i wyrafinowanym designem. Fascynujące budynki charakteryzują się prostymi liniami, funkcjonalnością i pełnymi światła pomieszczeniami. Jednocześnie nowoczesne gospodarstwa doskonale komponują się z otaczającym je krajobrazem. Stylowo urządzone wakacyjne apartamenty i pokoje tworzą niepowtarzalne wrażenia dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów. Od tradycyjnego gospodarstwa rolnego po nowoczesne gospodarstwo designerskie – w żadnym z nich nie brakuje autentycznej atmosfery. Priorytetami są tutaj zawsze aktywna gospodarka rolna i osobista opieka gospodarzy nad gośćmi.

czytaj więcej czytaj mniej

3 powody

Fascynująca architektura gospodarstw

Zabytkowe gospodarstwa z poruszającą historią
Zabytkowe gospodarstwa

z poruszającą historią

Stare mury w nowej odsłonie – nowa interpretacja gospodarstwa
Stare mury w nowej odsłonie

nowa interpretacja gospodarstwa

Nowoczesne gospodarstwa o współczesnym designie
Nowoczesne gospodarstwa

o współczesnym designie

Wyszukiwanie gospodarstw

Wyjątkowe budynki

Dokąd chcesz jechać?
Kiedy i jak długo?
dowolnie
Rodzaj zakwaterowania i osoby współpodróżujące
2 dorosłych
Typ gospodarstwa
Hodowla zwierząt, uprawa winorośli i uprawa owoców
Klasyfikacja
wszystkie klasyfikacje
45 Zobacz gospodarstwo Zobacz gospodarstwa
Cofnij filtr
45 znaleziono gospodarstwo znaleziono gospodarstwa
 | 
Ansitz Gurtenhof flower flower flower
Rodzina Knoll  | Tisens
Gospodarstwo z uprawami ekologicznymi, Uprawa owoców
Produkty z własnego gospodarstwa: dżemy
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Prowadzenie gospodarstwa, Zwiedzanie sadów i winnic ...
4,8
"Bardzo dobry"
(13 oceny)
możliwość rezerwacji online
Apartament od 100€ za noc
Ansitz Mairhof flower flower flower flower flower
Rodzina Bernhart  | Partschins
Uprawa owoców , Uprawa winorośli
śniadanie
kącik produktów: jajka, dżemy, syrop ...
Oferty wiejskie: Wycieczka po zagrodzie wraz z degustacja produktów, Prowadzenie wiejskiego ogródka, Zwiedzanie sadów i winnic ...
5,0
"Celujący"
(52 oceny)
Apartament od 115€ za noc
Feldhof flower flower flower flower flower
Rodzina Thurner  | Terlan  (Bolzano i okolice)
Uprawa owoców
kącik produktów: dżemy, syrop, soki owocowe ...
Oferty wiejskie: Codzienne obowiazki gospodarskie, Wycieczka po zagrodzie wraz z degustacja produktów
5,0
"Bardzo dobry"
(19 oceny)
Apartament od 125€ za noc
Twój wynik wyszukiwania

Wszystko o gospodarstwach

Gospodarstwo jako wymarzony cel wakacji

Gospodarstwo w Południowym Tyrolu jest idealnym miejscem na pełne wrażeń chwile podczas wakacji i kryje za swoimi murami wiele niespodzianek.