Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Apetyt na zimę: zimowe wiejskie potrawy

Niezakłócony wypoczynek poza sezonem

Omlet cesarski (Schmarrn) - słodka potrawa z Południowego Tyrolu
Jesień to pora, kiedy gospodarze przygotowują się do nadchodzącej zimy i robią zapasy. Gospody Hofschanke spod znaku „Roter Hahn“ zapraszają do stołu na zimowe dania .

Słyną one z serwowania najlepszej jakości mięsa pochodzego z własnych hodowli. Szare bydło z Tyrolu jest bardzo cenione: dostarcza nie tylko świeże mleko, z którego się robi rozgrzewający Muas, lecz także mięso - do użytku własnego, w gospodarstwie, jak i na potrzeby gospody. Zimą w kuchni dominują pożywne Bauernbratl, wyśmienity gulasz i własnej produkcji domowe kiełbasy robione według przepisów pilnie strzeżonych przez każdą gospodynię. Ważnym elementem menu w położonych wysoko w górach gospodach jest ceniona przez wielu gości mięsna zupa. O jej znakomitym smaku przesądza prostota: woda, sól, mięso i warzywa z własnego ogrodu. Nic więcej nie potrzeba do pełni smaku.

Do pysznych mięsnych dań z wołowiny, baraniny lub wieprzowiny gospodyni dodaje smaczne sezonowe warzywa. Marchew, ziemniaki i buraki wyrosły pod ziemią, można je więc w ten naturalny sposób przechowywać, by zachowały wartościowe substancje odżywcze na zimę.

Zima to w gospodarstwie spokojny okres. Goście mogą z tego spokoju korzystać i w przytulnej, ciepłej izbie odpocząć od codziennej bieganiny i stresu. Jest też czas na „pogaduszki“ z gospodarzami. A gdzie można dowiedzieć się więcej o pochodzeniu żywności niż bezpośrednio od producentów?

Pyszne zimowe potrawy z Południowego Tyrolu w miejscowych gospodach

Następujące gospody Hofschank są otwarte zimą:

Gospody w Meran i okolicy
> Pirchhof w Naturns
> Rauthof w Meran

Gospody w Vinschgau
> Niedermair w Kastelbell-Tschars

Gospody w Bolzano i okolicy
> Ebnicherhof w Ritten

Gospody w Eisacktal
> Ungererhof w Ratschings
> Griesserhof in Vahrn

Gospody w Dolomitach
> Kinigerhof w Sexten
> Lüch de Survisc w Wengen
> Buchnerhof w Lajen
 
Godziny otwarcia należy sprawdzic w poszczególnych gospodach.