Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Schenna: słoneczna kraina

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Schenna
Urlop w gospodarstwie w Schnenna: zakwaterowanie w oryginalnych wiejskich zabudowaniach nad Merano w połączeniu z wędrówkami po osłonecznionych górskich szlakach będzie prawdziwą odskocznią od codzienności.

Schenna leży na słonecznym wzgórzu powyżej Merano, w otoczeniu plantacji owoców i winnic. Teren gminy cięgnie się od granic miasta Merano na wysokości 300 m n.p.m. aż po wierzchołki obu pobliskich gór – Hirzer (2.781 m) i Ifinger (2.581). Do Schenna przynależą również leżące nieco wyżej miejscowości St. Georgen i Verdins oraz położone na wysokości powyżej 1.400 m górskie wioski Schennaberg, Prenn, Untertall, Obertall i Videgg. Teren ten zachował swoją autentyczność i temu właśnie zawdzięcza swą niezwykłą popularność wśród amatorów turystki pieszej.

Urlop w gospodarstwie w Schenna: jabłka, wino i mleko
Urlop w gospodarstwie w Schenna uświadamia, w jak różnorodny sposób tutejsi rolnicy potrafią wykorzystać ziemię i klimat. 300 hektarów obszaru gminy zajmują uprawy owoców. Spośród 200 gospodarstw rolnych prawie połowa trudni się uprawą jabłek. Słoneczne zbocza w Schenna idealnie nadają się do uprawy winorośli, a w szczególności szczepu Vernatsch, znanego także pod nazwą Meraner Kurtraube. W trakcie urlopu w gospodarstwie w Schenna można się jednak w dalszym ciągu natknąć na tradycyjne rolnictwo oparte na hodowli bydła. Gospodarstwa hodowców bydła znajdują się głównie w górach. Najczęściej są to nieduże obejścia, a ich prowadzenie, z uwagi na stromiznę zboczy, wymaga od rolników wiele wysiłku i pracy.

Śladami historii
Rozpoczynając swój urlop w wakacyjnym apartamencie w Schenna, warto przed większymi wyzwaniami pokusić się o zrobienie małej wycieczki krajoznawczej po wsi - najlepiej w formie spaceru, w spokoju delektując się odkrywaniem tej niewielkiej miejscowości. W centrum Schenna wzrok przyciąga wzniesiony w XIV w. zamek o tej samej nazwie. W roku 1845 nabył go arcyksiążę Johann von Österreich. Część zamkowych pomieszczeń nadal zamieszkują potomkowie księcia Johanna, natomiast pozostałe wnętrza, w tym pełne przepychu komnaty, udostępniono zwiedzającym. W Schenna znajduje się także Mauzoleum Arcyksięcia Johanna. Mieści się ono na zachodnim krańcu wzgórza kościelnego i zostało wzniesione w 1860 roku w stylu neogotyckim. Z czasów średniowiecza pochodzi natomiast tutejszy kościół św. Marcina. Jest on najstarszym zabytkiem architektonicznym miejscowości i można go zwiedzić w ramach wycieczek z przewodnikiem poświęconych kulturze i historii Schenna.

Wypoczynek w górach
Wakacyjny apartament w Schenna będzie idealną bazą wypadową na wycieczki w góry i na łono przyrody. Na ścieżkach wzdłuż kanałów nawadniających zadziwi nas pomysłowość rolników, którzy w dawnych czasach doskonale poradzili sobie z nawadnianiem suchych stoków. Okalający Schenna szlak wędrowny Wiesenweg idealnie nadaje się do odkrywania uroków wsi i okolicy. Szlak Höfeweg nad Schenna łączy ze sobą kilka gospodarstw. Na jego trasie znajdują się liczne punkty widokowe, a pokonanie go zajmuje około dwóch godzin. Kto bez wielkiego wysiłku chciałby się znaleźć na górze, ma w samym Schenna do dyspozycji kilka możliwości, a mianowicie trzy kolejki linowe Hirzer, Taser i Verdins-Tall, a także wyciąg krzesełkowy Oberkirn-Grube. Wysoko na amatorów pieszych wędrówek i wspinaczek czekają nie tylko piękne piesze szlaki po górskich halach, lecz także wymagające trasy na górskie szczyty.

Autentyczne świętowanie na halach
Żaden urlop w gospodarstwie w Schenna nie może się obejść bez bliskiego spotkania z tradycyjną kuchnią: najlepiej smakuje serwowana jeszcze na hali południowotyrolska deska przekąsek zwana Brettlmarende. Jak dobrze pasują do tego muzyka i taniec, dowodzą „Tallner Sunntig“ w Hirzergebiet i „Berger Pfinstig“ w Schennaberg. Od maja do października, w każdą pierwszą niedzielę lub pierwszy czwartek miesiąca, na halach i w górskich gospodach przy tradycyjnych potrawach i lokalnej muzyce trwa dobra zabawa.

Dlaczego warto spędzić urlop w gospodarstwie w Schenna:
  • Scena nad Merano: Schenna - wioska z piękną panoramą
  • Możliwość całorocznego aktywnego wypoczynku w górach
  • Słoneczny azyl dla pragnących nabrać sił

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 31 gospodarstw