Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Pfitsch: przyroda w centrum uwagi

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Pfitsch
Urlop w gospodarstwie w Pfitsch reżyseruje przyroda. Szlaki wędrówkowe prowadzą przez dzikie krajobrazy na szczyty Alp Zillertalskich.

Pfitsch jest jedną z najbardziej na północ wysuniętych gmin Południowego Tyrolu i bezpośrednio graniczy z Austrią. Kematen, St. Jakob oraz Wiesen należą do obszaru gminy, która dochodzi do centrum miasta Sterzinger. Dolina Pfitscher sięga daleko w Alpy Zillertalskie. W ten sposób w bezpośredniej okolicy można się wybrać zarówno na spacer po malowniczej starówce Sterzinger, jak i na wycieczkę do górskich jezior lub na szczyty.

Urlop w gospodarstwie w Pfitsch: góry jako główna atrakcja
W kwaterze urlopowej w Pfitsch goście zażywają spokoju i sielanki otaczającego górskiego krajobrazu. Od Sterzing w głąb Alp Zillertalskich ciągnie się 30-kilometrowa dolina Pfitscher kończąca się na przełęczy o tej samej nazwie. Latem górskie jeziora położone na wysokości ponad 2.200 m n.p.m. obiecują ochłodę.

Z doliny Pfitscher goście mogą wyruszyć na hale, ciesząc się panoramicznymi widokami i małymi restauracjami, chodzić na spacery po dnie doliny i robić ambitne wycieczki w wysokie Alpy. Z przełęczy Pfitscher górski szlak Landshuter zaprowadzi smakoszy i miłośników wędrówek do Europahütte, jednego z czterech schronisk w tej okolicy. Najwyższym szczytem Alp Zillertalskich jest Hochfeiler wznoszący się na wysokość 3.500 metrów. Nie tylko amatorzy chodzenia po górach będą zadowoleni z trasy na ten trzytysięcznik: odcinek w kierunku szczytu Hochfeiler to miejsce bogate w minerały, zwłaszcza niebieski beryl. Zbieranie minerałów jest wprawdzie zakazane, ale warto je zobaczyć.

Wgląd w historię i kulturę
Urlop w Pfitsch ma coś do zaoferowania nie tylko wysoko w górach, lecz także w dolinie. Na skraju mokradła Sterzinger stoi zamek Moos, jeden z najstarszych budynków w Wiesen. Pierwsza udokumentowana wzmianka o nim pochodzi z 1325 roku. Zamek jest jednym z niewielu w Południowym Tyrolu, które nie są grodami usytuowanymi na wzniesieniach. W 1950 roku zamek został z rozmachem przebudowany, zachował jednak swój charakter. Typowe są jego charakterystyczne wykusze. Dzisiaj w zamku mieści się dom seniora.

Wiesen to stolica gminy Pfitsch wyznaczająca wejście do doliny Pfitscher. Od XV do XVIII wieku miejscowa ludność żyła tu z górnictwa. Stary punkt wytapiania jest pozostałością tego znaczącego okresu. Kościół parafialny św. Krzyża czy ośmiokątny kościół Grobu Świętego w Wiesen zaliczają się do cennych zabytków gminy. Ale warto również odwiedzić różne grody i zamki w okolicy Pfitsch. We Freienfeld na południe od Sterzing zamek Sprechenstein opowiada swoje długie dzieje sięgające XIII wieku. Sąsiedni zamek Reifenstein należy do najlepiej zachowanych grodów Południowego Tyrolu. Podczas wycieczki z przewodnikiem po starych murach z XII wieku ożywa codzienne życie dawnych rycerzy.

Sielanka z dala od utartych szlaków
Miłośnicy przyrody będą w pełni zadowoleni z urlopu w gospodarstwie w Pfitsch. Warto odwiedzić biotop Sanderau czy źródło Tropfstein w dolinie Burgumer. Tylna część doliny Pfitscher jest prawie niezasiedlona. Tutaj rządzi przyroda – nienaruszone, dzikie krajobrazy. Region wokół Pfitsch należy do tych okolic Południowego Tyrolu, w których najpewniej można oczekiwać śniegu. Zimą otwarte są trasy narciarstwa biegowego z Kematen do St. Jakob. Na urlopie w gospodarstwie w Pfitsch goście mogą aktywnie wypoczywać w otoczeniu przyrody w ośrodku narciarskim Gitschberg-Jochtal, podczas biegów narciarskich na tutejszych trasach czy zimowych wędrówek wśród śnieżnego krajobrazu.

Dlaczego warto spędzić urlop w Pfitsch:
  • Knajpki i minigolf w parku w Wiesen
  • Przyjemna wycieczka górskim szlakiem Landshuter do schroniska Europahütte
  • Biegi narciarskie na 25-kilometrowych trasach