Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Welsberg-Taisten: czas na odpoczynek!

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Welsberg-Taisten
Dla wszystkich, którzy szukają odpoczynku, urlop w gospodarstwie w Welsberg-Taisten jest dokładnie tym, czego potrzebujesz!

Targowa gmina Welsberg-Taisten leży u ujścia potoku Gsieser do rzeki Rienz. Na wzgórzu Taisten, które niczym strażnik czuwa nad wejściem do doliny Gsieser, leży Welsberg rozciągające się po dnie doliny i nieco w górę na zbocze. Gminę Welsberg-Taisten zamieszkuje około 2.800 osób, rozsianych w dwóch głównych miejscowościach: Welsberg i Taisten, a także w przysiółkach Ried, Unterrain i Wiesen. To miejsce jest obietnicą prawdziwego spokoju w sielankowej i skąpanej w słońcu okolicy.

Na urlopie w gospodarstwie w Welsberg-Taisten: jak poeci i artyści
Gmina ta kojarzy się z paroma znanymi postaciami ze świata sztuki. Reprezentant późnego gotyku Simon von Taisten i jego barokowy kolega Paul Troger – obaj znani jako autorzy fresków w kościołach – urodzili się właśnie tutaj. A Hugo von Hofmannsthal i Arthur Schnitzler spędzali wakacje w miejscowościach Welsberg i Taisten w poszukiwaniu odpoczynku i inspiracji.

Wypad na halę Taistner
Na letnim urlopie w gminie Welsberg-Taisten miłośnicy ruchu i aktywności mają do dyspozycji wiele tras o różnym poziomie trudności: od łatwych, na które mogą się wybrać rodziny z dziećmi, po wymagające wysiłku wyprawy górskie. Poza tym gmina leży na szlaku rowerowym przebiegającym przez dolinę Puster, który łączy ze sobą wiele innych gmin usytuowanych w tej dolinie. Na zboczu Rudlhorn, góry wznoszącej się nad Taistner, na wysokości 2.015 metrów leży hala Taistner, nazywana również halą Taistner Vorder. Jest to popularne miejsce zarówno wśród gości, jak i wśród mieszkańców doliny Puster. Nie tylko znawców alpejskiej roślinności zdumiewa różnorodność tutejszych gatunków roślin, które tworzą latem na górskich łąkach niezwykle kolorowy dywan. Także zimą ta zadbana i zagospodarowana hala przyciąga turystów. Jest ona łatwo dostępna z wielu kierunków i można tu pozjeżdżać na sankach. W ramach dłuższej wycieczki można zdobyć trzy szczyty: Lutterkopf, Durrakopf i Rudlhorn. Zimą zaś uprawia się tu wędrówki w rakietach śnieżnych i jazdę na sankach na zboczach hali Taistner.

Zamek nieopodal kwatery urlopowej w Welsberg-Taisten
Zbliżając się do Welsberg, od razu zauważymy wysoki stołp zamku Welsperg. Jest on najważniejszą zabytkową budowlą w tej gminie. Zbudowali go w XII wieku panowie Welsperg. Budowla króluje na występie skalnym opadającym stromo z trzech stron do potoku Gsieser. Jest jedną z twierdz obronnych należących do szlaku średniowiecznych zamków strażniczych. Z centrum wsi Welsberg bezpośrednio do wejścia do zamku prowadzi ścieżka edukacyjna. Wycieczka wokół zamku zajmuje około dwóch godzin. Zimą taka wędrówka stanowić może miłe urozmaicenie naszego urlopu w gospodarstwie w Welsberg-Taisten spędzanego głównie na stoku w Kronplatz czy na bieganiu na nartach. W czasie letnich miesięcy w niepowtarzalnej atmosferze na zamku Welsperg odbywają się różne wystawy i koncerty.

Ucieczka hrabianki Emerencji
Hrabia Lienz Albert II von Görz miał dwóch synów i córkę. Po jego śmierci w 1304 roku synowie nie chcieli się dzielić dziedziczonym majątkiem z siostrą Emerencją i postanowili wysłać ją do klasztoru do Florencji. Podróżowała w strzeżonym powozie przez dolinę Puster i zachwycała się pięknem tej krainy. Kiedy hrabianka i towarzyszący jej w podróży szlachcic Bartłomiej von Welsperg dotarli do Niziny Padańskiej, kobieta miała powiedzieć: „Cóż mi z tego piękna, kiedy muszę spędzić życie za murami klasztoru?“ Bartłomiej von Welsperg wziął sobie do serca słowa pięknej kobiety. Przed bramami Florencji wyznał Emerencji swoją miłość i wkrótce potem pobrali się w niewielkim kościele. Wrócili do Południowego Tyrolu i znaleźli schronienie przed braćmi Emerencji w opactwie benedyktyńskim w Innichen. Opat klasztoru ostatecznie doprowadził do pogodzenia się rodzeństwa. Na zamku Welsperg odbyło się duże przyjęcie na cześć Emerencji i jej małżonka, zaś sama Emerencja w podzięce ufundowała we wsi kościół Matki Boskiej nad Rain. Na sklepieniu chóru widać znaki herbowe Tyrolu: Görz i Welsberg.

Dlaczego warto spędzić urlop w Welsberg-Taisten:
  • Idealne miejsce do zregenerowania sił zimą i latem
  • Bezpośrednie sąsiedztwo ośrodków wypoczynkowych Kronplatz i Hochpustertal
  • Zwiedzanie zamku Welsperg

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 19 gospodarstw