Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Agroturystyka
Urlop w gospodarstwie agroturystycznym Kneippa

Urlop w gospodarstwie agroturystycznym Kneippa

5 elementów spokojnego wypoczynku

Chodzenie boso i spacerowanie po rosie, moczenie rąk i stóp, wycieczki po zioła, kursy gotowania: po zabiegach Kneippa wykonywanych przez przeszkoloną gospodynię, nasze ciało wnet się regeneruje, a urlop przywróci nam sił.

Kryteria
Aby obiekt otrzymał znak jakości gospodarstwa Kneippa musi spełnić następujące wymagania:
  • W domu powinna znaleźć się izba kąpielowa wyposażona w wąż do polewania, wannę do kąpieli stóp i wannę do kąpieli rąk. Alternatywnie do izby kąpielowej wyposażenie to może się znajdować w apartamentach i pokojach gościnnych. Wanny można wtedy wypożyczyć do każdego pomieszczenia. W kwaterach powinno być dość miejsca w łazience, aby móc skorzystać z tych zabiegów.
  • W pobliżu gospodarstwa powinno być miejsce nadające się na bose spacery (utwardzana ścieżka), chodzenie po rosie, po wodzie lub zażywanie kąpieli rąk (studnia w gospodarstwie, potok,…)
  • Jeden z członków rodziny powinien mieć wykształcenie (potwierdzone ważnym certyfikatem i licencją) uprawniające do pracy w charakterze trenera-terapeuty metodą Kneippa; osoba ta powinna osobiście przeprowadzać zabiegi.
  • Na śniadanie powiiny być dostępne różne domowe produkty oraz herbaty ziołowe, sok, kawa zbożowa, płatki ze świeżego zboża, miód, sezonowe owoce i warzywa. Produkty spożywcze powinny być pełnowartościowe.
  • Przez cały rok powinny być dostępne napoje bezalkoholowe własnego wyrobu
  • Przez cały rok powinny być dostępne owoce i warzywa z własnych upraw lub zrobione z nich przetwory
  • Przy domu powinien się znajdować zadbany ogród warzywny i ziołowy
  • Co najmniej dwa razy w tygodniu goście powinni móc skorzystać z oferty zabiegów Kneippa jak np. pogadanki, wykłady, praktyczne ćwiczenia, kursy gotowania, wycieczki po zioła z przewodnikiem, śpiewanie itp.

Roter Hahn dba, aby ww. kryteria były zawsze zachowane!


Urlop w gospodarstwie Kneippa jest tylko jedną z możliwości poznania wiejskiego życia w Południowym Tyrolu. Prosimy o kontakt w celu otrzymania szczegółowej oferty.

 

Gospodarstwo wyspecjalizowane

Znaleziono dla ciebie: 2 gospodarstwa