Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Aldein

Agroturystyka w Aldein - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Tego jednego nie może zabraknąć podczas urlopu w gospodarstwie w Aldein: wycieczki przez wąwóz Bletterbach - „Wielki Kanion Południowego Tyrolu“.

Przez Radein, miejscowość należącą do gminy Aldein, prowadzi szlak do parku geologicznego „Geoparc Bletterbach“ u podnóża szczytu Weißhorn, od 2009 roku wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Od ostatniego zlodowacenia 18 tysięcy lat temu woda wyżłobiła wąwóz o głębokości około czterystu metrów i długości prawie ośmiu kilometrów, odsłaniając przy tym warstwy skalne, które zainteresują nie tylko geologów.

Urlop w gospodarstwie w Aldein: jaszczury w wąwozie Bletterbach
Na podstawie odsłoniętych przez wodę formacji skalnych można prześledzić historię Ziemi na przestrzeni blisko 260 milionów lat. Zmiany geologiczne informują o wybuchach wulkanów, podnoszeniu się i obniżaniu poziomu mórz, a także o zmianach klimatycznych i ich wpływie na rośliny i zwierzęta w Dolomitach. Obok licznych odcisków roślin i skamieniałości muszli w warstwach piaskowca Gröden znajdują się nawet ślady dinozaurów, które powinny obudzić zainteresowanie najmłodszych urlopowiczów. Kobiety w tej okolicy często noszą do tradycyjnego stroju biżuterię ze skamieniałych korali. Najważniejsze znaleziska z wąwozu Bletterbach są wystawione w muzeum geologicznym w Radein, znajdującym się przy głównym rynku, tuż obok kościoła parafialnego św. Wolfganga.

Przez łąki i lasy na rowerze elektrycznym
Centrum turystyczne w Aldein wypożycza rowery elektryczne, na których można podziwiać przyrodę w przeważnie niezamieszkałych okolicach - miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Wśród wartych zobaczenia atrakcji należałoby wskazać przede wszystkim gospodarstwa, gdzie hodowla bydła i uprawa warzyw na ogół prowadzone są wciąż w tradycyjny sposób. Podczas wycieczki rowerowej przez okoliczne łąki i lasy łatwo natknąć się na pasące się krowy, kozy, konie, a nawet bydło szkockiej rasy wyżynnej. Urlop w gospodarstwie w Aldein oferuje, ma się rozumieć, nie tylko wycieczki rowerowe: w ciepłych porach roku okolice obfitujące w pagórki i góry porośnięte szerokimi pastwiskami i rozległymi lasami to również wspaniałe miejsce na piesze wędrówki i krótkie wycieczki.

Zimowy urlop dla całej rodziny
Kwatera urlopowa w Aldein obiecuje urozmaicony i relaksujący urlop nie tylko latem: położona w pobliżu Jochgrimm, zimą przyciąga przede wszystkim całe rodziny. Ten mały, ale luksusowy ośrodek narciarski u podnóża szczytów Weißhorn i Schwarzhorn, obejmuje nie tylko zjazdowe trasy narciarskie dostosowane do potrzeb narciarzy w każdym wieku, lecz także około 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego i naturalny tor saneczkowy. Ośrodek może być bazą wypadową na piesze lub narciarskie wycieczki po okolicy. Ponieważ jest to mały ośrodek, nie ma tu atmosfery turystyki masowej, goście nie muszą czekać tak długo, jak gdzie indziej, w kolejce na wyciągi ani do restauracji.

Na krańcach „wielkiego świata“
Urlop w gospodarstwie w Aldein i okolicach gwarantuje o każdej porze roku zarówno przygodę, jak i wypoczynek. W niemalże całkowitym odcięciu od reszty niżej położonego świata, życie u stóp bliźniaczych szczytów Schwarzhorn i Weißhorn toczy się zupełnie inaczej, znacznie spokojniej. Wydaje się, że tutaj, na wysokości 1.500 metrów, czas płynie wolniej niż gdzie indziej. W Aldein kończy się wielki świat, a zaczyna ten inny, mały.

Dlaczego warto spędzić urlop w Aldein:

Apartamentach i pokojach