X Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności Click here for further information.

Fronthof

wiejska gospoda w Völs am Schlern 

Fronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - Dolomiten
Fronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - urlop w gospodarstwie - Dolomiten
Fronthof
Rodzina Kompatscher
Bühelweg 2
39050 Völs am SchlernVöls am Schlern
Telefon +39 0471 601091
info@fronthof.com www.fronthof.com
dodaj do przechowalni
Godziny otwarcia
Otwarte od marca do maja w niedziele w porze obiadowej, w lipcu i sierpniu od wtorku do czwartku w godzinach od 12:00 do 23:00, we wrześniu w środy i czwartki w godzinach od 12:00 do 23:00, w piątki i soboty tylko w porze obiadowej, w październiku i listopadzie od środy do niedzieli w godzinach od 12:00 do 23:00. Wskazana jest wcześniejsza rezerwacja.
W gospodarstwie można kupić: speck i "Kaminwurzen".
Opis gospodarstwa
Fronthof, po raz pierwszy wzmiankowany w dokumencie z 1379 roku, jest największym zachowanym gospodarstwem Południowego Tyrolu, zbudowanym z kamiennych bloków na stromym zboczu i pozostaje osobliwością tego regionu. Stara gospoda z drewnianym wystrojem stanowi znakomite tło dla specjalnych okazji, a po wędrówce szlakiem gospodarstw Oachner Höfeweg można tam odpocząć i miło spędzić czas.
Jedzenie i picie
Speck, kiełbasa „Kaminwurzen“, knedle ze speckiem, „Schlutzer” (pierogi z nadzieniem szpinakowym). Jesienią pieczone żeberka, „Schlachtplatte” („półmisek rzeźnika”), kaszanka, kasztany, „Kloatzenkrapfen“ (pączki). Wiosną i latem pierogi z ciasta chlebowego pełnoziarnistego i chrupiące, specjalności z własnej wołowiny lub wieprzowiny, potrawy ze szparagów, jarzyny z własnego ogródka. Soki: sok jabłkowy, malinowy, z czarnego bzu i mięty.
Nasze wina
Biały Burgund rocznik ‘16 pachnie jabłkami z egzotyczną nutą ananasa. Sylvaner rocznik ‘16 powstał ze szczepu o smaku neutralnym lub delikatnie owocowym. W winie Kerner rocznik ‘16 można rozpoznać typowe nuty cytrusów i passiflory. Biały Burgund rocznik ‘15 to udane wino o delikatnym zapachu typowym dla tego szczepu. Zweigelt rocznik ‘15 to wino typowo owocowe.
Samochodem
Z Blumau jechać w kierunku Tiers. Skręcić z głównej drogi do Völser Aicha i ok. 200 metrów przed kościołem skręcić w prawo. Po 300 m dojeżdżamy do "Buschenschank".
Pieszo
"Oachner Höfeweg" prowadzi do Fronthof zarówno z zamku Prösels, jak i z St. Katharina (czas: ok. 1,5 godz.).
Podręczny szkic dojazdu