Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Wąwóz Bletterbach

Geopark Bletterbach

Wąwóz Bletterbach to imponujący kanion, park geologiczny, miejsce naukowych badań i pomnik przyrody: wszystko to jednocześnie!

W ciągu tysiącleci gwałtowne siły erozji wody ukształtowały wąwóz o długości około 8 kilometrów i szerokości 400 metrów. Geologicznym szlakiem prowadzącym przez Bletterbach można wędrować na własną rękę lub z przewodnikiem. Z umieszczonych tam plansz, które zawierają naukowe, lecz w bardzo przystępny sposób przedstawione, wyjaśnienia odwiedzający poznają długą, liczoną w milionach lat historię Ziemi, a także geologiczną budowę Dolomitówt.

W wąwozie znaleziono skamieniałości przedstawiające różne ślady wymarłych jaszczurów, skamieniałe ryby, muszle i rośliny. Niektóre z najpiękniejszych znalezisk można obejrzeć w muzeum geologicznym w Radein.

Godziny otwarcia:
Centrum Obsługi Gości Geoparku Bletterbach
Od końca kwietnia do początku listopada
Codziennie w godzinach od 9.30 do 18.00

Wskazówka: polecamy wycieczkę szlakiem Schönrastalm.