Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Mals okazją do poznania Vinschgau

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Mals
Mals ma niemało do zaoferowania osobom spędzającym tu urlop w gospodarstwie. W tej gminie rejonu Obervinschgau obok tradycyjnej uprawy bydła coraz bardziej zyskuje na znaczeniu uprawa owoców.

Mals ze swoimi prawie 250 km2 stanowi pod względem powierzchni drugą co do wielkości gminę Południowego Tyrolu – jednak z uwagi na niespełna 5.000 mieszkańców nie można jej uznać za rejon gęsto zaludniony. Specyficzny charakter nadają Obervinschgau rozlegle łąki i pastwiska: pustać Malser Heide, poprzecinana starymi rowami nawadniającymi, jest czymś niepowtarzalnym w regionie Alp. Nad łąkami rozpościera się widok wysokich, pokrytych śniegiem łańcuchów górskich. Ku niebu wznosi się liczący 3.905 m n.p.m. Ortler, najwyższy szczyt Południowego Tyrolu.

Urlop w gospodarstwie w Mals: krowy, wiśnie i … whisky.
Spędzając urlop w Mals, nadal na każdym kroku można zauważyć tradycyjne ukierunkowanie rolnictwa na hodowlę bydła. Produkcja pasz z użytków zielonych ma tu duże znaczenie i nadaje specyficzny charakter obszarowi, na którym usytuowana jest gmina. W ostatnich latach na znaczeniu zaczęła zyskiwać uprawa owoców. Uprawa jabłek w tej leżącej na wysokości ponad 1.000 m n.p.m. gminie była jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie do pomyślenia. Teraz jednak łagodny klimat i nowoczesne systemy nawadniające sprawiają, że staje się to w coraz większym stopniu możliwe. W Matscher Tal uprawia się truskawki, a w Mals znaleźć można również morele i wiśnie. Region Vinschgau zapisał się w historii jako spichlerz Tyrolu i w dzisiejszych czasach pewna część rolników z Obervinschgau powraca do korzeni, prowadząc ekologiczne uprawy zbóż. Wypieka się z nich potem nie tylko pyszne podwójne chlebki „Vinschger Paarln”, których nie może zabraknąć na żadnej desce lokalnych przekąsek zwanej tu „Brettlmarende”, lecz także służą one jako produkt do destylacji whisky. W sąsiedniej gminie Glurns mieści się jedyna w całych Włoszech destylarnia whisky.

Wieś siedmiu wież
Upajając się widokiem z balkonu wakacyjnego apartamentu w Mals, nie sposób nie zauważyć kilku wież. Mals było niegdyś znane jako wieś o siedmiu wieżach. Do dzisiejszych czasów zachowało się jeszcze pięć z nich. Jedna należy do kościoła św. Benedykta, a pozostałe do: kościoła parafialnego Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, św. Marcina, św. Jana i do Fröhlichsburg. Z Mals widać również najwyżej położone w Europie opactwo benedyktynów. Imponujący klasztor Marienberg powyżej Burgeis liczy sobie ponad 900 lat. Mieści się w nim muzeum, które chętnie przyjmuje gości pragnących aktywnie uczestniczyć w pracy i modlitwie. Na św. Benedykta natkniemy się jeszcze nie raz podczas urlopu w gospodarstwie w Mals: niewielki kościół św. Benedykta jest jednym z najstarszych zachowanych kościołów w Europie, a jego ściany zdobią freski z VIII i IX wieku naszej ery.

Spokój i aktywność.
Urlop w apartamencie wakacyjnym w Mals oznacza spokój w autentycznie rolniczym regionie. Małe lokalne muzeum w Laatsch, które w swoim zbiorach zgromadziło setki dawnych przedmiotów codziennego użytku, pozwala zaznajomić się ze starymi zwyczajami i tradycjami. Mals to również miejsce, z którego rozpocząć można różne ciekawe wędrówki: wyruszyć w góry z pieszą wyprawą lub na rowerach górskich. Górskie hale w Matschertal upodobali sobie latem amatorzy pieszych wędrówek, a zimą miłośnicy skitouringu. Ponadto tym, co zimą przyciąga tu urlopowiczów, jest pobliski ośrodek narciarski Watles. Niemalże nie sposób zliczyć miejsc, w które można dotrzeć z Mals. Autobusy kursują stąd do Szwajcarii lub przez przełęcz Reschenpass do Austrii. Kolejką Vinschgerbahn dotrzeć można natomiast w 80 minut do miasta Merano. Podczas jazdy pasażerowie podziwiać mogą krajobraz Vinschgau przesuwający się za dużymi, panoramicznymi oknami. Możliwość spędzenia urlopu w gospodarstwie oferuje samo Mals oraz wioski Burgeis, Laatsch, Matsch, Planeil, Plawenn, Schleis, Schlinig, Tartsch i Ulten-Alsack.

Dlaczego warto spędzić urlop w Mals:
  • Zaciszna lokalizacja w otoczeniu plantacji owoców i rolnictwa nastawionego na hodowlę bydła
  • Możliwość zwiedzenia wielu ciekawych historycznych miejsc
  • Miejsce idealne na urlop zarówno latem, jak i zimą

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 25 gospodarstw