Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Latsch: skarby kultury w Vinschgau

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Latsch
Na urlopie w gospodarstwie w Latsch wszystkie opcje są możliwe: przyjemne piesze wędrówki, białe szaleństwo w ośrodku narciarskim lub wycieczki ze zwiedzaniem.

Gmina targowa Latsch leży w Unterer Vinschgau, również tutaj specyficzny charakter nadają krajobrazowi uprawy owoców – a w szczególności rozległe plantacje jabłek. Tradycyjnie uprawia się tu również morelę odmiany Vinschger Marille, z której następnie powstają smakowite przetwory. Ale nie tylko kontrast między soczystą zielenią Nörderberg, licznymi jabłoniami w dolinie a skąpą wegetacją Sonnenberg sprawiają, że Latsch prezentuje się tak urzekająco. Także skarby związane z historią sztuki, takie jak liczne małe kościółki i dawne posiadłości szlacheckie na terenie gminy przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie turystów.

Główne miejscowości wchodzące w skład gminy, czyli Latsch, Goldrain i Morter, leżą prawie w całości na dnie doliny. Domostwa Tarsch usytuowane są natomiast nieco wyżej na widocznym już z daleka nasypie polawinowym, geologicznej atrakcji Vinschgau. W Latsch dostępny jest apartament wakacyjny St. Martin im Kofel leżący na stromym zboczu Sonnenberg na wysokości aż 1.700 m n.p.m., do którego dotrzeć można w kilka minut kolejką linową z centrum Latsch.

Urlop w gospodarstwie w Latsch: śladami historii
W Latsch znajduje się szereg ważnych - ze względów architektonicznych i historycznych -kościołów oraz dawnych posiadłości szlacheckich. Często spotykanym materiałem budowlanym jest tu znany daleko poza granicami Europy marmur Laaser – to z niego zbudowano między innymi główny portal kościoła parafialnego śś. Piotra i Pawła i gotycki portal kościoła szpitalnego pw. Ducha Świętego. W kościele Unsere Liebe Frau auf dem Bichl w roku 1992, w trakcie prac renowacyjnych odkryto liczący sobie 5.000 lat menhir z marmuru. Miejscem szczególnie wartym obejrzenia jest także kaplica św. Stefana niedaleko Morter – całe jej wnętrze pokryte jest imponującymi freskami, którym to święte miejsce zawdzięcza nazwę „Kaplicy Sykstyńskiej Południowego Tyrolu”. Oprócz kaplicy św. Stefana na skałach przy wlocie do doliny góruje zamek Obermontani. Historia budowy tego średniowiecznego grodu sięga XIII wieku. Zamek stał się sławny w związku ze znamienitym znaleziskiem, bowiem to tutaj właśnie odnaleziono oryginalny rękopis Pieśni Nibelungów z 1323 roku. Ten unikatowy egzemplarz przechowywany jest obecnie pod nazwą Rękopis Nibelungów Kodeks I w zbiorach Biblioteki Państwowej w Berlinie.

Urlop w gospodarstwie w Latsch - czas pieszych wędrówek
Wakacyjny apartament w Latsch stanowić będzie idealną bazę wypadową wielu pieszych wędrówek. Na trasie liczącego łącznie ponad 100 km szlaku wysokogórskiego Vinschger Höhenweg znajdują się liczne punkty widokowe. Z góry widać, że plantacje owoców tworzą interesującą mozaikę przeróżnych figur geometrycznych. Najwyższą górą na terenie gminy Latsch jest Hasenöhrl o wysokości 3.257 metrów – kto choćby raz w życiu nie wspiął się na ten lokalny szczyt, nie może uważać się za mieszkańca Latsch. W trakcie urlopu w gospodarstwie w Latsch także miłośnicy sportu mają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Nie bez powodu Latsch uchodzi za raj dla rowerzystów w Vinschgau i swoimi trasami przyciąga miłośników dwóch kółek ze wszystkich stron świata. Kto nie jest nastawiony na wyczyny sportowe i bardziej szuka przyjemnych przejażdżek rowerowych, również znajdzie tu coś dla siebie. Ścieżki rowerowe w Vinschgau są idealne na wycieczki dla całej rodziny.

Dlaczego warto spędzić urlop w gospodarstwie w Latsch:
  • Każda pora roku ma tu szczególną aurę
  • Spokój, relaks, piesze wędrówki i sport
  • Dobre połączenie komunikacją publiczną: można zrezygnować z poruszania się samochodem

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 15 gospodarstw