Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w St. Felix: cisza i dziewicza przyroda

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Unsere liebe Frau im Walde - St. Felix
Urlop w gospodarstwie w Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix oznacza przede wszystkim jedno: spokój. Na turystów czekają jezioro, wodospad i park dinozaurów.

Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix to wypoczynek w samym sercu najbardziej dziewiczego regionu Południowego Tyrolu. Miejscowość leży na południe od przełęczy Gampen w masywie Deutschnonsberg, na wysokości od 1.091 do 2.434 metrów. Urlop w St. Felix to strzał w dziesiątkę, jeśli szukacie spokoju i chcecie zapomnieć o codzienności, ponieważ w naszym Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix czas jakby się trochę zatrzymał.... Gmina składa się z trzech miejscowości: Malgasott, St. Felix oraz Unsere Liebe Frau i liczy sobie równo 780 mieszkańców. Od XII wieku jest to jeden z najważniejszych celów pielgrzymek w Tyrolu. We wszystkich miejscowościach można znaleźć przytulne gospody i zagrody, których właściciele trudnią się wyszynkiem, oraz – jakże by mogło być inaczej na granicy między Tyrolem a Trydentem – potrawy łączące kuchnię alpejską i śródziemnomorską. Każdy, kto wybierze się na urlop do gospodarstwa w Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix ma szansę poznać prawdziwą wiejską tradycję i prostotę skromnych, lecz serdecznych mieszkańców tej gminy.

Urlop w gospodarstwie w St. Felix: miejsce wypoczynku
W środku bukowego lasu, na wysokości 1.265 metrów leży St. Felix: spokojne, idylliczne i słoneczne. Aż do początków XIX wieku wieś nosiła nazwę „Caseid“, co oznacza „mały dom“ lub „mała osada“. Urlop w St. Felix to bogate wrażenia płynące z obcowania z tamtejszą przyrodą i kulturą. Do najsłynniejszych zabytków należą: gotycki kościół w centrum miejscowości i liczne małe kapliczki rozrzucone wokół wsi. Nie wolno pominąć cennych fresków z 1500 roku w kościele św. Krzysztofa. Bezpośrednio z kwatery w St. Felix można wyruszyć na wędrówkę jednym z okolicznych szlaków.

Sadzawka jak z bajki i „Park triasowy“
Sadzawka w St. Felix jest uznawana za jedno z najpiękniejszych leśnych jezior Południowego Tyrolu. Jest wręcz stworzona do kąpieli, wędkowania i wypoczynku. Pośrodku jej zielono połyskującej wody wystaje mała wysepka. Szlak wiodący do leśnego jeziorka zaczyna się koło parkingu Klammeben powyżej St. Felix, oddalonego o kilka minut marszu od ulicy Gampenpass. Do samej sadzawki prowadzi kilka dróg biegnących przez lasy bukowe i łąki na halach, nad którymi unosi się zawsze niezliczona liczba motyli. Jeśli ktoś będzie chciał powędrować dalej, powinien obejść jezioro i skierować się ku halom górującym nad St. Felix. Obowiązkowym punktem programu wszystkich urlopowiczów w St. Felix jest wycieczka do wodospadu. Masy wody spadające z wysokości 75 metrów robią ogromne wrażenie, zaś trasa jest szczególnie przyjemna podczas letnich upałów, ponieważ prowadzi, orzeźwiając chłodem wód, przez las, łąki i polany. Rodziny z dziećmi odkryją tu dodatkową atrakcję – śledzenie śladów dinozaurów w górach masywu Deutschnonsberg. Przed milionami lat okolica ta była wyspą, najprawdopodobniej otoczoną lagunami. W 1997 roku odkryto na terenie przełęczy Gampen ślady tych prastarych olbrzymich gadów. Idąc ścieżką dinozaurów zwaną „Parkiem triasowym“, można zobaczyć wyraźne skamieniałe odciski tych prehistorycznych zwierząt.

Wycieczki, wypoczynek i kultura
Każdy z obranych celów wędrówek można osiągnąć w krótkim czasie, startując z kwatery w Unsere Liebe Frau im Walde. Ta najstarsza wieś w masywie Deutschnonsberg położona jest na wysokości 1.342 metrów i oddalona o dwa kilometry od przełęczy Gampen. Można tutaj bardzo dobrze wypocząć. Miejscowość jest spokojna i sielska, zaś otoczenie wręcz zachęca do wędrówek wśród nieskazitelnej przyrody oraz do dłuższych wypraw turystycznych. Około 1194 roku we wsi znajdował się nieduży dom noclegowy dla wędrowców, co doskonale obrazuje gościnność tutejszych mieszkańców. Spędzając urlop w gospodarstwie w Unsere Liebe Frau im Walde, nie można przegapić gotyckiego kościoła z XV wieku, a w nim takich skarbów kultury jak rzeźbione ołtarze barokowe czy przeszklony relikwiarz.

Dlaczego warto spędzić urlop w Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix:
  • Niezatłoczona miejscowość
  • Spokojne miejsce wypoczynku
  • Wiele szlaków sprzyjających rodzinnym wędrówkom