Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Tscherms: miejsce, gdzie ceni się ciszę i spokój

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Tscherms
Urlop w gospodarstwie w Tscherms oferuje fantastyczne warunki do uprawiania turystyki pieszej. Znajduje się tu jedyny w swoim rodzaju ogród w formie labiryntu.

Tscherms leży w centralnej części doliny Adygi na wysokości 290 m w otoczeniu winnic i upraw owoców. Ta sielska wioska między Lana a Merano emanuje szczególnym spokojem, a domy sprawiające wrażenie, jakby były częścią krajobrazu, tworzą sielankową spójną całość z okolicznymi drzewami owocowymi i winnicami. Wprawdzie słowa „zgiełk” i „pośpiech” brzmią tu obco, ale nie oznacza to jednak, że Tscherms jest odcięte od świata: uzdrowisko Merano z jego bogatą ofertą kulturalną i handlową jest oddalone stąd zaledwie o 5 km, a i sama wioska ma coś do zaoferowania swoim gościom.

Urlop w gospodarstwie w Tscherms to bliskość świadków historii
Na morenowym wzgórzu u podnóża Marlinger Berg wznosi się zamek Lebenberg będący symbolem Tscherms. Zespół zamkowy wznieśli w XIII wieku przedstawiciele rodu Marling i do roku 1426 pozostawał on w ich posiadaniu, by następnie przejść w ręce rodu Fuchs. W kolejnych wiekach zamek wielokrotnie przebudowywano i powiększano. Od 1924 roku należy do pewnej holenderskiej rodziny, która po dziś dzień zamieszkuje część całkowicie urządzonego kompleksu zamkowego. Gród ten należy do największych w Południowym Tyrolu. Na zwiedzanie ogrodu francuskiego, kaplicy, średniowiecznego zbioru broni i sali rycerskiej z wielkim naściennym freskiem należy zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu. Warto zobaczyć też kościół parafialny św. Sebastiana i niewielki XVII-wieczny kościół św. Anny. Urlop w gospodarstwie w Tscherms nie oznacza jednak, że jesteśmy skazani wyłącznie na szacowne mury i ich historię. Urlopowicze mogą tu sobie w całkowitej ciszy i spokoju ułożyć swój własny program pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych.

Pieszo i rowerem
Kto marzył o spokojnym urlopie w butach treckingowych, trafił w odpowiednie miejsce. Urlopowicze mają tu do wyboru piesze szlaki po zboczach doliny, piesze pętle wędrówkowe, ścieżki nad dawnymi kanałami nawadniającymi, szlaki wiodące przez górskie hale w górę aż do Naturnser Alm. Tutejsze trasy są łatwe do pokonania i idealne dla rodzin – przede wszystkim ścieżki nad kanałami, które w dawnych czasach służyły tutejszym rolnikom do nawadniania suchych stoków. Dróżki biegnące wzdłuż kanałów konieczne były, aby móc utrzymywać ten system w dobrym stanie. Obecnie dzięki różnorodności krajobrazu i bliskości wody stały się one dostępnymi praktycznie przez cały rok popularnymi trasami spacerowymi i wędrówkowymi. Jedną z nich jest Marlinger Waalweg, której ostatni południowy odcinek określany jest mianem Tschermser Waalweg. Chętni mogą wydłużyć sobie trasę o pętlę wokół zamku Lebenberg. Urlopowicze zakwaterowani w wakacyjnym apartamencie w Tscherms mają możliwość dotarcia w krótkim czasie do kolejnych pieszych i rowerowych szlaków zlokalizowanych w słynącym z turystyki ośrodku Merano 2000 lub na Vigiljoch.

Rezydencja Kränzel
Oprócz pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych urlop w wakacyjnym apartamencie w Tscherms oznacza również inne atrakcje, jak na przykład cykliczne koncerty na głównym placu wioski czy małe pchle tragi. Na szczególną uwagę zasługuje średniowieczna szlachecka rezydencja Kränzel przy Gampengasse, słynąca z czarującego ogrodu w kształcie labiryntu. Ogród dostępny jest dla zwiedzających od marca do listopada. Na 20.000 m2, w łącznie siedmiu imponujących ogrodach, znajdzie się coś na każdy gust: wystawy sztuki i instalacje, odprężające medytacje w ogrodowych labiryntach, zwiedzanie z przewodnikiem oraz poświęcone tematowi wina degustacje i wiele, wiele więcej. W starym młynie, w którym przed wiekami mielono zboże na mąkę, mieści się dzisiaj wykwintna restauracja „Miil”.

Dlaczego warto spędzić urlop w Tscherms:
  • Idealne miejsce dla szukających spokoju i dla amatorów pieszej turystyki
  • Sąsiedztwo uzdrowiska Merano
  • Wyjątkowy ogród w formie labiryntu