Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Gargazon: obfitość wody i przyrody

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Gargazon
Urlop w gospodarstwie, w obfitującej w wodę wiosce Gargazon, oznacza odpoczynek, wycieczki na łono przyrody i świetną zabawę dla dzieci

Gargazon leży na wysokości 276 m n.p.m., w otoczeniu sadów i obszarów pozalewowych Adygi, na wzgórzu morenowym, które Aschlbach na przestrzeni tysięcy lat usypał na dnie doliny. Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza słynnemu wodospadowi o siedmiu progach. Grecki wyraz „gargarízein“ oznacza po niemiecku „bulgotać“. Wakacyjny apartament w Gargazon stanowi idealną bazę wypadową na piesze wędrówki i wycieczki rowerowe. Z dala od tłoku odnaleźć tu można spokój, relaks i fantastyczne oferty dla najmłodszych. Gargazon to idealne miejsce na urlop dla całej rodziny.

Urlop w gospodarstwie w Gargazon: aktywność i kultura
Łagodny klimat sprawił, że cechą charakterystyczną krajobrazu Gargazon jest uprawa owoców i to ona stanowi jedno z najważniejszych źródeł utrzymania tutejszej ludności. Trzy drzewa liściaste w herbie gminy wskazują na duże znaczenie tej formy działalności zarobkowej już w przeszłości. Urlop w Gargazon jest wyjątkowym przeżyciem szczególnie w okresie kwitnięcia jabłoni. Gdy kolejno otwierają się pąki różnych odmian jabłoni, miejscowość i jej okolica zamieniają się na chwilę w pachnące, różowo-białe morze kwiatów. Ale również latem i jesienią Gargazon ma coś do zaoferowania. I tak na przykład marmurowa tablica pamiątkowa na Berger-Hof jest świadectwem starcia z Francuzami w 1797 roku w wojnie niepodległościowej Tyrolu. Znakiem rozpoznawczym Gargazon są dwa zabytkowe kościoły – gotycki kościół św. Jana Chrzciciela i kościół parafialny Dzieciątka Jezus. Kościół św. Jana jest prawdziwą ozdobą wsi. Jego wieża z kolebkowym sklepieniem ma 13,5 m wysokości, ołtarz wykonano z marmuru i przedstawia scenę chrztu Chrystusa. W roku 1899 rozpoczęto budowę neoromańskiego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ponieważ kościół św. Jana Chrzciciela stał się za mały dla tutejszej ludności. Jego budowę ukończono w 1902 roku. Wieża musiała natomiast poczekać do roku 1930, kiedy to osiągnęła zaplanowaną wysokość. Godna uwagi jest mozaika nad głównym wejściem, przedstawiająca Jezusa Chrystusa z rozpostartymi ramionami. Oprócz relikwii św. Octoniusa w kościele św. Jana znajduje się także XIV-wieczny fresk. Stare gospodarstwa rolnicze i dawne posiadłości szlacheckie opowiadają o dawnych czasach podobnie jak wiejska studnia w centrum wsi lub XIII-wieczna wieża Kröllturm na wschodnim zboczu Gargazon – niegdyś wieża sygnalizacyjna i strażnicza. Kto zwiedzanie zabytków chciałby urozmaicić aktywnością sportową, może wprost ze swojego wakacyjnego apartamentu w Gargazon skorzystać z licznych okolicznych pieszych szlaków lub ruszyć w pobliskie góry. Urlopowicze, którzy chętnie przemieszczają się na dwóch kółkach, mogą wybrać szlak rowerowy Etschtal Radweg – albo w kierunku Vinschgau, albo na południe aż do jeziora Gardasee.

Śladami jabłka
Na Szlaku Jabłkowym odkryć można odmiany jabłek, których dzisiaj niemalże już nikt nie zna, takie jak mała czerwona Annurca, Edelrote lub reneta kanadyjska. Aby nie popadły w zapomnienie, poświęcono im specjalną ścieżkę edukacyjną przybliżającą historię uprawy owoców w dolinie Adygi. Dzięki tablicom informacyjnym poznać można nazwy i czas dojrzewania jabłek różnych odmian. Pokonanie ścieżki edukacyjnej będzie interesującym doświadczeniem i z pewnością nie przysporzy trudności zarówno małym, jak i dużym. Szlak ten doskonale nadaje się na rodzinną wycieczkę z powodu specjalnego miejsca na piknik. Oprócz tego regularnie odbywają się tu kursy, warsztaty, oprowadzanie i degustacje różnych odmian jabłek.

Odpoczynek dla rodziców, zabawa dla dzieci
Urlop w gospodarstwie w Gargazon oznacza nie tylko spokój, idyllę i bliski kontakt z przyrodą, które mają służyć odprężeniu dorosłych. Gwarantujemy, że także dla dzieci stanie się on prawdziwym przeżyciem. To dla nich zaprojektowano tu jeden z największych w kraju placów zabaw o powierzchni 5.000 m2. Dodatkowo czeka tu na gości pierwszy naturalny basen w zachodniej części Południowego Tyrolu – naturalny staw kąpielowy. Z około 2.200 m2 powierzchni stawu nieco więcej niż połowa służy regeneracji, natomiast pozostała część udostępniana jest do kąpieli, a składają się na nią m.in. przypominający naturalne oczko wodne brodzik dla małych dzieci, strefa dla osób nieumiejących pływać i dwa dodatkowe większe baseny rekreacyjne. Kompleks oferuje także całe mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, co sprawia, że spędzony tu czas oznacza mały urlop również dla rodziców.

Dlaczego warto spędzić urlop w Gargazon:
  • Dzięki łagodnemu klimatowi możliwość pieszych wędrówek przez okrągły rok
  • Raj dla dzieci między naturalnym basenem a ogromnym placem zabaw
  • Imponujący wodospad z siedmioma progami

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 1 gopspodarstwo