Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Olang: romantycznie i aktywnie wśród zieleni lub bieli

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Olang
Olang jest gminą o wielu obliczach. Urlop w gospodarstwie w Olang to gwarancja ruchu, kultury i przyjemności podniebienia.

Gmina Olang leży na wschód od Bruneck. Wśród łąk i pól w niecce Olang sąsiadują z sobą miejscowości Niederolang, Mitterolang i Oberolang. Na wschód od tych trzech wsi rzeka Rienz rozszerza się w jezioro Olanger Stau, które częściowo należy już do sąsiedniej gminy Welsberg-Taisten. W kierunku południowo-zachodnim rozciągają się szerokie zbocza Kronplatz. Tutaj leży wieś Geiselsberg z licznymi gospodarstwami i mniejszymi grupami domostw. Olang słusznie uchodzi za romantyczne miejsce w dolinie Puster. W wiejskich domach i zadbanych gospodarstwach z kolorowymi ogrodami można się z łatwością zakochać. W gospodarstwach, tak samo jak niegdyś, głównie hoduje się zwierzęta domowe. Pomimo rozwoju i coraz większej liczby gości z całego świata gmina zachowała swój zaciszny charakter i dawne wiejskie tradycje. Poza tym Olang leży na terenie rezerwatu przyrody Fanes-Sennes-Prags, którego zdumiewający świat zwierząt i roślin stanowi azyl przed wszelkiego rodzaju pośpiechem czy zabieganiem. Podczas wędrówek wśród zieleni można się zatrzymać na odpoczynek w jednej z wielu tutejszych tradycyjnych chat na halach i małych restauracji. W pobliżu leży też jezioro Pragser Wild, do którego zdecydowanie warto się przy okazji wybrać.

Zimowy urlop w gospodarstwie w Olang
Dla tych, którzy zimą chcieliby pojeździć na nartach na zboczach Kronplatz, kwatera urlopowa w Olang będzie idealnym punktem wypadowym. Ze stacji w dolinie można bezpośrednio wyruszyć na śnieżne trasy. Już zbocze zwrócone w kierunku Olang oferuje wystarczająco dużo tras narciarskich, by spędzić tam cały dzień na stoku. Kto jednak woli pójść na całość, może wjechać kolejką gondolową na sam szczyt Kronplatz. Tutaj narciarze mają do wyboru 116 kilometrów znakomicie przygotowanych tras. Oprócz miłośników narciarstwa zjazdowego do Olang chętnie przyjeżdżają również osoby preferujące biegi narciarskie i kręcą tu swoje rundki na 4-kilometrowej trasie w kotlinie lub w sąsiedniej gminie Welsberg-Taisten. Olang cieszy się także międzynarodową sławą jako ważny ośrodek saneczkarski.

Raj dla dzieci
W tutejszym ośrodku dla dzieci najmłodsi mogą odkrywać i z bliska poznawać przyrodę. A przy tym nie tylko oni są tu mile widziani. Małą przerwę od wędrówek w Dolomitach można sobie również zrobić, odwiedzając plac zabaw w Olang położony wśród pięknej przyrody na skraju lasu. Tutaj dzieci mają do dyspozycji różne aktywności, wodny świat i miejsce do wspinaczki, gdzie najmłodsi mogą trenować swoja zręczność – naturalnie na świeżym, leśnym powietrzu. Ten ośrodek leży bezpośrednio przy szlaku rowerowym w dolinie Puster. Wizytę w nim można więc łatwo połączyć z wycieczką rowerową po sąsiednich gminach.

Smakołyki na świeżym powietrzu
W przyjemne letnie wieczory restauracje i kucharze amatorzy z gminy Olang rozstawiają w centrum wsi Mitterolang swoje stoiska. Przy tej okazji można posmakować miejscowych specjałów: znajdziemy tu całą gamę potraw z tutejszej kuchni: knedle, „Tirtlen“, „Schlutzkrapfen“, polentę z grzybami i na zakończenie coś słodkiego, np. Strauben czy strudel. Spacerując od stoiska do stoiska, warto się więc zatrzymać na chwilę u różnych kucharzy i pod gołym niebem posmakować rozmaitych miejscowych przysmaków.

Dlaczego warto spędzić urlop w Olang:
  • Idealne miejsce na odprężający urlop
  • Kuchnia doliny Puster pod gołym niebem
  • Narty na Kronplatz

Apartamentach i pokojach

Znaleziono dla ciebie: 16 gospodarstw