Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Urlop w gospodarstwie w Corvara: słoneczne miejsce nieopodal Sellaronda

przegląd gospodarstw ▼
Agroturystyka w Corvara
Urlop w gospodarstwie w Corvara bywa udany zarówno latem, jak i zimą. W tym popularnym rejonie narciarskim na gości czeka wiele ciekawych atrakcji, szlaki wędrówkowe i przytulne gospody.

Corvara leży w słonecznej niecce przy zamknięciu doliny górnej, południowej doliny Gader i jest otoczona masywnymi szczytami Dolomitów. Jest to jedna z trzech ladyńskich gmin Alta Badia i dzieli się na trzy wioski: Corvara, Pescosta i Kolfuschg, które z biegiem lat niemal się ze sobą zrosły. Nad Corvarą króluje wznoszący się majestatycznie na wysokość 2.665 metrów Sassongher. Okolicę, która ma długą tradycję turystyki i dla wielu osób jest ulubionym miejscem wypoczynku – również w kręgach śmietanki towarzyskiej - otaczają masyw Sella i rezerwat przyrody Puez Geisler. Sellaronda, okrężna trasa okalająca masyw Sellastock, zimą cieszy się ogromną popularnością wśród narciarzy, a latem - wśród amatorów rowerów górskich. Urlop w gospodarstwie w Corvara to pobyt w przytulnej górskiej wiosce z imponującymi górami w tle oraz wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Urlop w gospodarstwie w Corvara: między kulturą a przyjemnościami podniebienia
Corvara opisywana jest jako kolebka turystyki w Alta Badia. Już w XVIII wieku wypoczywali tutaj pierwsi goście i w towarzystwie miejscowych wspinali się na okoliczne szczyty Dolomitów. W 1938 roku zbudowano tu pierwszy wyciąg narciarski – wyciąg saniowy, który w roku 1947 zastąpiono pierwszym we Włoszech wyciągiem krzesełkowym. Już wtedy goście mogli na płaskowyżu Pralongià rozkoszować się widokiem na Gletscher der Marmolata, masyw Sella i wiele innych szczytów w Dolomitach. Niedaleko od swojej kwatery urlopowej w Corvara zainteresowani kulturą znajdą warte zwiedzenia miejsca takie jak kościół parafialny św. Katarzyny. U podnóża pasma górskiego Fanes-Sennes stoi kościół Świętego Krzyża, a w warsztacie Raimonda Mussnera na zwiedzających czeka stała wystawa akwareli i studiów w brązie. Smakoszy natomiast ucieszą liczne tutejsze restauracje, przytulne bary, cukiernie, herbaciarnie i sklepy z czekoladą i czekoladkami.

Aktywnie latem i zimą
Aktywni urlopowicze o każdej porze roku znajdą w gminie Corvara duży wybór możliwości spędzenia czasu. Latem kuszą spacery w dolinie, długie wędrówki w rezerwacie przyrody Puez-Geisler i wymagające wycieczki na szczyty Sassongher lub Piz Boè. Atrakcją dla alpinistów, którzy nie mają zawrotów głowy i są cokolwiek wytrenowani, na pewno jest Pisciadù Klettersteig w masywie Sella. Hala z kortami tenisowymi, korty tenisowe pod gołym niebem i jezioro Sotscofes sprawiają, że urlop w gospodarstwie można sobie dodatkowo urozmaicić. Trzy kilometry od Corvara na wysokości 1.700 metrów położone jest 9-dołkowe pole golfowe „Tranrüs“. Zimą na gości czeka 130 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności: od najłatwiejszych po bardzo wymagające oraz wyciągi – a to wszystko z myślą o umileniu czasu narciarzom amatorom, rodzinom z dziećmi i zaprawionym narciarzom. W centralnej części tego rejonu znajdują się dwie spośród najpiękniejszych okrężnych tras narciarskich w rejonie Alp: Sellaronda oraz trasa narciarska śladami pierwszej wojny światowej. Okrążenie masywu Sella na nartach to obowiązkowy punkt programu dla każdego wypoczywającego na urlopie w gospodarstwie w Corvara. Krajobraz gminy Corvara nadaje się w równym stopniu na zimowe spacery, wędrówki w rakietach śnieżnych i na wycieczki narciarskie. W okolicy znajduje się zadaszony stadion z lodowiskiem, a trasy biegów narciarskich prowadzą przez tutejsze lasy aż do wodospadu Pisciadù.

Nostalgiczne wyścigi sań
W okolicy organizowane są różne wydarzenia, do których z kwatery urlopowej w Corvara nigdy nie jest daleko. Prawdziwym przeżyciem będzie wyścig wyłożonych sianem sań w Kolfuschg. To nostalgiczne widowisko odbywa się co roku w lutym na szlaku Colfosco. Uczestnicy ubrani są w tradycyjne miejscowe stroje i parami ścigają się na starych, wyłożonych sianem saniach. Dodatkowo instruktorzy narciarscy demonstrują różne stare techniki jazdy na nartach, a wieczorem imprezę kończą loty na paralotniach. Na festynach z cyklu „Czwartek w Corvara“ muzycy, grupy taneczne, tradycyjny taniec lub miejscowa sztuka strzelania z bata pozwalają poznać lokalne tradycje. Szczególnym przeżyciem na urlopie w gospodarstwie w Corvara jest podziwianie specjalnie oświetlonego pejzażu podczas odbywających się tu koncertów muzycznych: szlaki wspinaczkowe na Pisciadù i Sassongher są rozświetlone jak za dnia, a ponad nimi w niebo wzbijają się świetlne race.

Dlaczego warto spędzić urlop w Corvara:
  • Znakomite położenie przy Sellaronda
  • Zadaszony stadion z lodowiskiem, plac golfowy i wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu
  • Idealne miejsce dla aktywnych urlopowiczów