Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Ski-touring w Południowym Tyrolu

Gospodarstwo rolne dla wszystkich: gospodarstwa rolne w Południowym Tyrolu jako idealne bazy wypadowe dla fanów ski-touringu

Odpoczynek na szczycie i domowe produkty
Ski-touring jest pierwotną formą jazdy na nartach. Chęć przeżycia przygody i sportowe wyzwanie, prawdziwy kontakt z naturą oraz ze środowiskiem alpejskim determinują myślenie coraz większej liczby entuzjastów narciarstwa. Gospodarstwa rolne w Południowym Tyrolu stanowią idealne bazy wypadowe, ponieważ na wyprawę można wyruszyć bezpośrednio z gospodarstwa. Przy planowaniu trasy chętnie pomogą gospodarze lub inni urlopowicze, którzy towarzyszą nawet przy zjeżdżaniu na nartach na stoku.
Odpowiednio posileni zdrowym śniadaniem chłopskim, którego produkty pochodzą z własnego gospodarstwa wyruszamy niezauważeni na wędrówkę w zimowym krajobrazie górskim. Odpoczynek na szczycie połączony z rarytasami w obfitej ilości zapewnia nowe siły do zjazdu na dziewiczych stokach. A po wysiłku doskonale smakuje aromatyczna kuchnia chłopska Południowego Tyrolu.
 

Za długą zimę!

Ski-touring w Południowym Tyrolu
W zależności od warstwy śniegu i pogody ski-touring możliwy jest na pewnych terenach nawet w maju. W wielu gospodarstwach rolnych w Vinschgau, w Dolomitach, w Sarntal i Pustertal na narciarzy czekają królewskie trasy tuż za progiem domu - i oczywiście odpowiednie apartamenty lub pokoje.

Poniżej możliwości urlopu w gospodarstwie rolnym, podział według terenów do ski-touringu:

Uwaga: Ski-touring wymaga kompletnego wyposażenia antylawinowego, wiedzy w zakresie lawin, znajomości aktualnej sytuacji pogodowej oraz dobrego zaplanowania trasy. Pierwsze kroki na otwartej przestrzeni najlepiej stawiać tylko w towarzystwie doświadczonego alpinisty-narciarza lub przewodnika górskiego. Doświadczeni ski-turyści wiedzą, że tylko przy dobrym firnie i wczesnym zjeździe ryzyko lawiny jest najmniejsze, a przyjemność jazdy - największa. Poza tym należy przestrzegać wyznaczonych tras w strefie ochronnej, aby chronić młode lasy i nie przeszkadzać zwierzynie łownej.