Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Raj dla dzieci
Wskazówki dla rodziców
Wędrówki z dziećmi po Południowym Tyrolu

Wędrówki z dziećmi po Południowym Tyrolu

Śniadanie, plecak na ramiona i w drogę.

W wielu gospodarstwach oferujących zakwaterowanie wystarczy otworzyć drzwi i już jesteśmy na szlaku.

Bez długiego dojazdu samochodem, bez szukania właściwej drogi, prosto na wycieczkę. Czy to nie brzmi zachęcająco?

Wskazówki przed wycieczką z dziećmi:

  • Należy zwrócić uwagę na obuwie. Buty na wędrówki powinny być stabilne, zakrywać kostkę, mieć podeszwy, które się nie ślizgają i mają dobrą przyczepność . Przed pierwszą wycieczką buty zawsze trzeba w domu rozchodzić.
  • Należy wybrać grube skarpety, wzmocnione na pięcie, podeszwie i w palcach. W ten sposób unikniemy odcisków. Jednak plaster na odciski trzeba mieć w plecaku.
  • Należy wybierać urozmaicone trasy. Długa wędrówka monotonnym szlakiem szybko psuje dzieciom radość. Idealne są podejścia pod górkę.
  • Czas wędrówki. Podany jest czas dla dorosłych, a z dziećmi może się on wydłużyć. Podstawowa zasada: nie spieszyć się i nikogo nie poganiać, dać sobie dużo czasu!
  • Należy robić wiele przerw. Dzieci odpoczywają, bawiąc się na przystankach. Dobrze jest wcześniej zapowiedzieć, że będzie odpoczynek, to podnosi motywację.
  • Jeśli droga jest bezpieczna, pod górę dzieci powinny iść przodem. W ten sposób nadają tempo i mają nową motywację. Z góry lepiej, żeby pierwszy szedł dorosły i powstrzymał dzieci przez zbieganiem zbyt szybko, żeby się nie potknęły i nie upadły.
  • Należy zabrać wystarczająco dużo napojów. Najlepiej wody, niesłodzonej herbaty lub soku rozcieńczonego wodą mineralną.
  • Należy zapakować odpowiednią ilość prowiantu. Ruch na świeżym powietrzu wywołuje głód. Nie zapomnieć zabrać takich rzeczy jak: owoce i batony z muesli, czeklada lub coś podobnego jako wzmocnienie motywacji lub nagroda.