Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Partschins

Agroturystyka w Partschins - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Urlopem w gospodarstwie w Partschins cieszyć się można na dowolnej wysokości: obszar ten ciągnie się bowiem od dna doliny aż po wysokość ponad 3.000 m n.p.m.

Gmina Partschins wraz z miejscowościami Rabland i Töll leży u bram Meraner Land i oddalona jest zaledwie o 9 km od położonego nad rzeką Passer miasta Merano. Gmina liczy około 3.600 mieszkańców, a jej charakterystyczną cechą są duże różnice wzniesień: Töll leżące na wysokości 500 m n.p.m. stanowi najniższy punkt gminy, natomiast szczyt Roteck w rezerwacie Texelgruppe ze swoimi 3.337 metrami, można by rzec, przeszywa niebo. Najważniejszą gałęzią tutejszego rolnictwa jest uprawa owoców. Sady, łąki i pola uprawne ciągną się na powierzchni 607 hektarów. Spoglądając w górę, ma się przed oczami znaczną część Vinschgau z jej plantacjami owoców.

Urlop w gospodarstwie w Partschins: rezerwat Texelgruppe
Apartament wakacyjny w Partschins sprawdzi się doskonale jako baza wypadowa na piesze wędrówki i wyprawy na rowerach górskich. Zajmujący powierzchnię 33.000 hektarów rezerwat Texelgruppe to największy park krajobrazowy Południowego Tyrolu. Przecina go gęsta sieć pieszych szlaków. Na urlopie w gospodarstwie w Partschins można wędrować niejako na trzech poziomach. Liczne piesze szlaki i panoramiczne ścieżki biegnące nad dawnymi kanałami nawadniającymi są na tyle szerokie i przyjemne, by utrafić w gust całej rodziny. I tak dla przykładu z Töll aż do Zamku Tirol wiedzie Plarser Waalweg. Powyżej, na wysokości 1.300 metrów wyruszyć można na wędrówkę po górskich halach. Osoby o wysokoalpejskich ambicjach być może odważą się zdobyć któryś z trzynastu trzytysięczników. Rezerwat Texelgruppe przyciąga fascynującym spektaklem przyrodniczym - jeziorami Spronser Seen. Dla zaprawionych w górskich wędrówkach wyprawa nad jeziora Spronser Seen z pewnością stanie się główną atrakcją urlopu.

Wodospad Partschniser Wasserfall - symbol okolicy
Obowiązkowym punktem urlopu w gospodarstwie w Partschins powinna być wycieczka nad wodospad Partschinser Wasserfall, będący najwyższym wodospadem Południowego Tyrolu. Z wysokości 97 metrów spada w dolinę od 4.000 do 10.000 litrów wody na sekundę – fascynujący, a dzięki bliskości rozpryskującej się wody, także orzeźwiający spektakl z przyrodą w roli głównej.

Świat muzeów
Również miłośnicy muzeów znajdą w gminie Partschins coś dla siebie. Na zwiedzających czekają tu trzy tutejsze muzea. Nieważne, czy nazwisko wynalazcy maszyny do pisania już się nam obiło o uszy czy nie, w Muzeum maszyn do pisania Petera Mitterhofera w Partschins ponad 2.000 eksponatów pozwoli nam zgłębić historię tego urządzenia, od jego początków aż po dzisiejsze czasy. Z kolei w muzeum w Rabland, krainie kolejnictwa, wszystko kręci się wokół miniaturek pociągów. Tutejsze zbiory zachwycą nie tylko dzieci. Natomiast muzeum K.u.K.-Museum Bad Egart przy Bahnhofstraße Töll to prawdziwa kopalnia wiedzy dla miłośników monarchii habsburskiej. Na uwagę zasługuje również ekspozycja na świeżym powietrzu z żurawiem wodnym i innymi ciekawostkami.

Strefa ekologiczno-relaksacyjna: biotop Rabland
Biotop w Rabland usytuowany jest bezpośrednio przy ścieżce rowerowej i zachęca do relaksu na łonie dziewiczej przyrody. Ta zielona oaza stanowi azyl dla wielu gatunków zwierząt. Warto więc zsiąść na chwilę z roweru i zrobić sobie postój, posiedzieć na ławce i ucieszyć wzrok widokiem małego jeziorka. To wprost niewiarygodne, że zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się tętniące życiem uzdrowiska Merano.

Dlaczego warto spędzić urlop w gospodarstwie w Partschins:

Apartamentach i pokojach