Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Naturns

Agroturystyka w Naturns - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Podczas urlopu w gospodarstwie w Naturns doświadczyć można codziennej wiejskiej krzątaniny i dobroczynnej ciszy na wędrówkowych szlakach – a do tego wszystkiego jest tu ponad 350 słonecznych dni w roku.

Gmina targowa Naturns przynależy geograficznie do Vinschgau, natomiast administracyjnie już do Burggrafenamt. Naturns dzieli zaledwie 12 kilometrów od leżącego nad rzeką Passer Merano. Gminę zamieszkuje ponad 5.700 mieszkańców. Należą do niej również miejscowości Staben, Tabland i Tschirland.

Urlop w gospodarstwie w Naturns: kraina jabłek i wina
Dla krajobrazu Naturns charakterystyczny jest kontrast między żyznymi nizinami ciągnącymi się wzdłuż Adygi a stromymi zboczami gór. Sonnenberg z jego stepowym charakterem i zielony, silnie zalesiony Nörderberg stanowić będą oprawę urlopu w gospodarstwie w Naturns. Na obszarach rolniczych o powierzchni użytkowej 5.851 hektarów 324 gospodarstwa trudnią się rolnictwem, z czego 54 to typowe gospodarstwa wysokogórskie. W Naturns, podobnie zresztą jak na pozostałym obszarze Vinschgau, główny nacisk położono na uprawę owoców – na 739 hektary plantacji owoców przypada 20 hektarów winnic. Winogrona doskonale udają się na Sonnenberg, na dnie doliny natomiast przeważają plantacje jabłek. Powierzchnia plantacji nie przekracza tu z reguły trzech hektarów, stąd też wielu tutejszych rolników zaczęło się rozglądać za dodatkowym źródłem dochodu i udostępniać część swoich gospodarstw na potrzeby agroturystyki.

Św. Prokulus i jego freski
Na wschodnich obrzeżach Naturns stoi mały kościół św. Prokulusa. Z zewnątrz wydaje się niepozorny, jego wnętrze kryje jednak cenne freski. Najbardziej znany obraz ukazuje mężczyznę – prawdopodobnie świętego Prokulusa - na swego rodzaju huśtawce. Kościół wzniesiono w pierwszej połowie VII stulecia, jednak co do wieku fresków badacze nie są zgodni. Jedno jest pewne – malowidła ścienne kościoła św. Prokulusa stanowią najbardziej kompletny cykl wczesnego malarstwa ściennego w Tyrolu. W każdym razie w trakcie urlopu w gospodarstwie w Naturns z pewnością warto odwiedzić ten niewielki kościółek.

Kolejką linową na Sonnenberg
Wakacyjny apartament w Naturns może być bazą wypadową na miłe piesze wędrówki. Kolejka linowa Unterstell szybko wznosi się w górę, aby już po pięciu minutach dotrzeć na wysokość 1.300 m, bezpośrednio przy górskim szlaku Meraner Höhenweg. Zanim ruszymy w drogę w kierunku Schnalstal lub Partschins, warto udać się na platformę widokową Unterstell. Wystarczy zaledwie 10 minut marszu, by naszym oczom ukazał się widok całego Vinschgau aż po Merano.

Naturns czeka na miłośników sztuki i na smakoszy
Naturns to wieś tętniąca życiem. Tu przez cały rok czekają na urlopowiczów liczne rozrywki. W marcu, podczas tradycyjnego wiosennego koncertu, zespół muzyczny Musikkapelle Naturns bawi mieszkańców i przyjezdnych muzyką na instrumenty dęte. Na program w wykonaniu doskonałych muzyków składają się zarówno tradycyjne marsze, jak i nowoczesne prapremiery. W każdy środowy wieczór lipca wieś świętuje „Noc świateł” ze smakowitymi kąskami zarówno muzycznymi, jak i kulinarnymi. Podczas letniej imprezy kabaretowej „Naturns się śmieje!” wszyscy bawią się do łez. Na urlopie w wakacyjnym apartamencie w Naturns nie należy też przegapić wyjątkowych biesiad zwanych Törggelen ani Dni Rießlinga z wybornymi białymi winami. Dlaczego warto spędzić urlop w gospodarstwie w Naturns:

Apartamentach i pokojach