Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Dorf Tirol

Agroturystyka w Dorf Tirol - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Urlop w gospodarstwie w Dorf Tirol łączy w sobie kulturę i przyrodę. Piesze szlaki, zamki i historyczne zagrody czekają, by je odkryć.

Krajobraz Dorf Tirol jest wyjątkowo różnorodny – obszar, jaki zajmuje, zaczyna się na wysokości ok. 600 metrów i sięga aż do jezior Spronser Seen w rezerwacie przyrody Texelgruppe na wysokości 2.500 metrów. Charakterystyczną cechą krajobrazu doliny są rosnące tu cyprysy, palmy i drzewka cytrynowe, a także plantacje jabłek i winnice. Wyższe partie porastają drzewa liściaste i kwiaty alpejskie. Na otaczających wieś górskich szczytach jeszcze latem często połyskuje śnieg. Oprócz krajobrazu o atrakcyjności urlopu w apartamencie wakacyjnym w Dorf Tirol decyduje również bogata historia tego miejsca.

Urlop w gospodarstwie w Dorf Tirol: spotkanie z historią i kulturą
Na historii Dorf Tirol swoje piętno odcisnął zamek Schloss Tirol, dawna siedziba hrabiego von Tirol. Wzgórze zamkowe było zasiedlone już od pradawnych czasów. Obecnie znajduje się tu Krajowe Muzeum Kultury i Historii Południowego Tyrolu z najbogatszymi zbiorami historycznymi regionu. Wystawy i imprezy organizowane przez muzeum dostępne są dla zwiedzających przez cały rok. Niedaleko zamku Schloss Tirol leży Brunnenburg, miejsce zamieszkania amerykańskiego poety Ezra Puond, które mieści obecnie Muzeum Rolnictwa. Dokumentacja fotograficzna i filmowa prezentuje dawne metody upraw i produkcji rzemieślniczej regionu. Urlop w gospodarstwie w Dorf Tirol to przebywanie w otoczeniu cennych świadków dawnych czasów. W Dorf Tirol wznoszą się bowiem jeszcze inne godne uwagi zamki i kościoły, takie jak Zenoburg, Schloss Thurnstein i wczesnoromański kościół św. Piotra z chrzcielnicą z czasów wczesnego średniowiecza.

Wyjątkowi świadkowie dawnych czasów: gospodarstwa na zboczach Mutspitze nad Dorf Tirol
Warte odwiedzenia są także stare gospodarstwa tzw. Muthöfe położone na wysokości od 1.100 do 1.500 metrów na stromych zboczach Mutspitze. Są one wyjątkowymi świadkami ludowej kultury, ponieważ ich historia sięga epoki średniowiecza. W owych czasach, około 1284 roku, można było dotrzeć do gospodarstw Hochmuth, Mittermut (Wenner), Talbauer i Untermut jedynie pieszo lub konno. Źródłem utrzymania mieszkańców tego górskiego osiedla był wypas bydła i produkcja mleka. Jeszcze dzisiaj życie górskich rolników naznaczone jest ciężką pracą. Stromy teren wyklucza stosowanie maszyn, sianokosy w całości odbywają się ręcznie. Oprócz hodowli bydła rolnicy uprawiają tu żyto, jęczmień i grykę, zimą we własnych oryginalnych starych wędzarniach wędzą speck i kaminwurzen, a z górskiego mleka produkują aromatyczny ser. Kto chciałby na własnej skórze przekonać się, jak wygląda życie rolnika w wysokich górach, może spędzić swój urlop w gospodarstwie nad Dorf Tirol.

Piesze wędrówki, tradycja i zwyczaje
Główną rolę w okolicy Dorf Tirol odgrywa uprawa owoców i winorośli. Z tego względu skąpana w słońcu wieś poświęca im specjalne szlaki tematyczne: Szlak Jabłkowy i Szlak Winny. Te i inne szlaki takie jak Szlak Panoramiczny, Szlak Kultury i dawna ścieżka wzdłuż kanału nawadniającego to idealne trasy spacerowe, na których długo nie znudzą się nawet maluchy. Prawdziwą przyjemnością dla nieco bardziej wytrawnych amatorów pieszych wędrówek jest fragment szlaku wysokogórskiego Meraner Höhenweg powyżej Dorf Tirol oraz szlak biegnący przez rezerwat przyrody Texelgruppe. Kto jednak za miejsce swojego zakwaterowania na czas urlopu obierze wakacyjny apartament w Dorf Tirol, nie będzie zmuszony bez przerwy chodzić w traperskich butach. Wśród szerokiej oferty imprez, począwszy od muzycznej Wiosny Kulturalnej po tygodnie kulinarne „Tak gotuje Dorf Tirol” i festiwal wina VinoCultiis, każdy znajdzie coś zgodnego ze swoim gustem i zainteresowaniami. Organizuje się tu botaniczne wycieczki z przewodnikiem i codzienne pokazy lotów ptaków drapieżnych w Centrum Opieki nad Ptakami bezpośrednio przy zamku Tirol, gdzie ranne i bezbronne ptaki wracają do zdrowia i, jeśli to możliwe, wypuszczane są na wolność. Ponadto biegnie tędy piękna ścieżka edukacyjna poświęcona fascynującemu życiu ptaków drapieżnych.

Dlaczego warto spędzić urlop w Dorf Tirol:

Apartamentach i pokojach