Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Sterzing

Agroturystyka w Sterzing - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Na urlopie w gospodarstwie w Sterzing można dostrzec świetną przeszłość i barwną współczesność tego alpejskiego miasta.

Sterzing ze swoimi szykownymi budynkami, malowniczymi handlowymi uliczkami i średniowiecznymi placami zostało już raz wybrane jako najładniejsze miasteczko Włoch. Kościoły, muzea i historyczne budynki to miejsca przyciągające osoby zainteresowane kulturą. Co więcej, miasto Fuggerów jest jednym z najwyżej położonych miast w Alpach. Teren gminy ograniczają Alpy Stubajskie, Zillertalskie i Sarntalskie. W Sterzing kolorowe, tętniące życiem miasto spotyka się z charakterystycznym stylem życia wsi.

Urlop w gospodarstwie w Sterzing: w drodze do ukrytych miejsc
Symbolem tego miejsca jest Zwölferturm, wieża miejska. Ma wysokość około 46 metrów i dzieli Sterzing na stare i nowe miasto. Wieżę Zwölferturm wzniesiono w latach 1468-1472 i kiedyś była ona remizą strażacką. Kamień węgielny położył ponoć osobiście książę Tyrolu Sigmund. W 1867 roku spłonął szpiczasty dach wieży i na jego miejscu wzniesiono dzisiejszy szczyt budynku. Na miejskiej wycieczce z przewodnikiem po „ukrytych miejscach Sterzing“ zwiedzający mogą latem wejść do wnętrza wieży. W ramach corocznego jarmarku bożonarodzeniowego w Sterzing budowniczy szopek wystawiają tutaj swoje ręcznie wykonane prace.

Dobrobyt Sterzing: dziedzictwo Fuggerów
Ratusz w Sterzing to kolejna perełka miasta, można tam zobaczyć znakomitą kolekcję sztuki. W imponującym budynku z XV wieku z charakterystycznymi narożnikami również dzisiaj wciąż obraduje rada miejska. Gotycka sala obrad uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Tyrolu. Ten szczególny budynek zbudowano w okresie rozkwitu górnictwa, któremu miasto zawdzięczało swój dobrobyt. Około roku 1400 w okolicznych dolinach Ridnaun i Pflersch oraz na górze Schneeberg rozwinęło się górnictwo. Wtedy w Sterzing osiedliło się wielu przedsiębiorców. Powstały pełne przepychu budowle i rozpoczął się dynamiczny rozkwit miasta. Nawet bogaci Fuggerowie z Augsburga, właściciele sztolni srebra, przeprowadzili się do Sterzing. To im właśnie ów alpejskie miasto zawdzięcza swój przydomek „miasto Fuggerów“.

Miejscowy jogurt, knedle z Południowego Tyrolu... rozkosze podniebienia w Sterzing
Na urlopie w gospodarstwie w Sterzing goście poznają kulinarne osobliwości miasta i okolicy. Latem atrakcją są dni jogurtu w Sterzing. Miejscowy zakład mleczarski zasłynął właśnie z produkcji jogurtu. We współpracy z hotelami i gospodarstwami kwaterującymi gośćmi promuje własne wyroby. Podawane są wtedy pomysłowe jogurty, na miejskim placu organizuje się uroczyste kolacje i degustacje, a wszystkiemu towarzyszy bogaty program kulturalny. Goście mogą zwiedzić urządzenia do produkcji wyrobów nabiałowych i zobaczyć na miejscu, jak z mleka robi się lokalny ser i masło.

W drugą niedzielę września swój wielki dzień ma ulubione danie mieszkańców Południowego Tyrolu: podczas południowotyrolskiego święta knedli w historycznym centrum Sterzing na stołach ustawionych w rząd długi na ponad 300 metrów podaje się wszelkie rodzaje knedli. Knedle ze szpinakiem i speckiem, kasnocken i knedle z truskawkami: trzydzieści wariantów – od pikantnych po słodkie – to ogromny wybór nawet dla najbardziej wybrednych.

Kultura i rozrywka w zasięgu ręki
W pobliżu kwater urlopowych w Sterzing znajduje się kościół - okazały budynek miejskiego kościoła parafialnego Naszej Ukochanej Pani w Moos - muzeum Multschera czy muzeum miejskie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają niedaleko na oferującą mnóstwo atrakcji górę Rosskopf, do pola golfowego, lodowiska czy parku linowego. Zimą ze Sterzing można dogodnie dotrzeć do ośrodków narciarskich Ratschings-Jaufen, Rosskopf i Ladurns.

Dlaczego warto spędzić urlop w Sterzing:

Apartamentach i pokojach