Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
WEB
Back Home
Agroturystyka w Sand in Taufers

Agroturystyka w Sand in Taufers - Pokoje lub apartamenty w Południowym Tyrolu

przegląd gospodarstw ▼
Urlop w gospodarstwie w Sand in Taufers to prawdziwe eldorado dla aktywnych. Można się tu także natknąć na zawiedzioną panią na zamku.

Gmina Sand in Taufers składa się z wsi: Sand, Ahornach, Kematen, Mühlen in Taufers i Rein in Taufers i obejmuje obszar od szerokiego dna doliny Tauferer przez zbocza gór na północy aż po słabo zaludnioną wysokogórską dolinę Rein.

Wędrówki na urlopie w gospodarstwie w Sand in Taufers
Poza małymi wyjątkami niemal cała dolina Rein znajduje się pod ochroną. To tutaj właśnie zobaczyć można słynne wodospady Reinbacher Wasserfälle. Przy Rein dolina się rozgałęzia: za doliną Knutten na północnym wschodzie wznoszą się trzytysięczniki masywu Venediger, nad doliną Bacher na południowym wschodzie dominuje masyw Rieserferner. Rozumie się samo przez się, że okolice tych dwóch masywów są rajem dla miłośników górskich wędrówek. Szlaki w szerokiej dolinie Knuttental cieszą się szczególną popularnością wśród rodzin i spacerowiczów. Jeśli zaś ktoś chce się wspiąć wyżej, może skierować się w stronę Durreck lub wyruszyć na rowerze do przełęczy Klamml. Tutaj od końca pierwszej wojny światowej przebiega granica włosko-austriacka. Gdy przejdziemy lub przejedziemy na austriacką stronę w kierunku doliny, trafimy do wschodniotyrolskiej miejscowości St. Jakob in Defereggen. Przełęcz stanowi też granicę między rezerwatem przyrody Rieserferner-Ahrn a austriackim parkiem narodowym Hohe Tauern (Wysokie Taury).

Uwaga: idą krowy
Urlop w gospodarstwie w Sand in Taufers to również możliwość poznania z bliska wiejskich tradycji. Zwyczaj spędzania bydła z hal w Rein in Taufers znany jest nawet poza granicami regionu. Kiedy z końcem lata bydło wraca do doliny, mieszkańcy Puster świętują „Kiekemma“. Z początkiem jesieni, po długim lecie spędzonym na górskich łąkach, pasterze odprowadzają bydło do zagród w dolinie. W połowie września z tej okazji krowy przyozdabia się dzwonkami, wiankami i kwiatami. Nadejście krów obwieszczają już z dala rozbrzmiewające różnymi tonami dzwonki, na miejscu zaś czekają widzowie i kapela muzyczna – zatem zabawę czas zacząć. „Kiekemma“ organizowana jest w wielu miejscach doliny Puster. Na to szczególne wydarzenie gospodynie przygotowują różnorakie tradycyjne pyszności.

Nieszczęśliwa hrabina
Zamek Taufers to duży gród, który dumnie wznosi się na skalnym wzgórzu, na północny zachód od Sand in Taufers, i strzeże wejścia do doliny Ahrn. Przewężenie przy „Klapf“ tworzące pod zamkiem swoisty wąwóz stanowi geograficzne zakończenie doliny Taufers. Zwiedzanie starych murów absolutnie nie jest dla osób o słabych nerwach. Kiedy bowiem przewodnik nagle ściszy głos i zacznie opowiadać historię pięknej Margarety, nie tylko najmłodszym zwiedzającym ciarki przechodzą po plecach. Ponoć wciąż jeszcze krąży tu jej duch, a krzyki hrabiny daje się słyszeć w całym zamku. Kaplica zamkowa ze starymi freskami i wyłożone drewnem pomieszczenia mieszkalne przenoszą gości wypoczywających na urlopie w Sand in Taufers kilkaset lat wstecz. Zamek zbudowali około roku 1220 panowie Taufers i uchodzi on za jeden z najważniejszych średniowiecznych grodów.

Pod gołym niebem
Kto planuje spędzić swój letni urlop w kwaterze w in Sand in Taufers lub w okolicy, nie powinien przegapić „Stroßnkuchl“ w Taufers, czyli gotowania pod chmurką. Kuchnia uliczna w Taufers uchodzi za pierwowzór wszystkich kuchni pod gołym niebem w Południowym Tyrolu. W lipcu i sierpniu, co wtorek, na uliczkach Sand in Taufers spotykają się sztuka rękodzielnicza i kulinarna. Kucharze z okolicznych restauracji i gospód gotują pod gołym niebem, a rzemieślnicy wystawiają swoje artystyczne wyroby. Zarówno na płaszczyźnie kulinarnej, jak i kulturalnej łączy się tu tradycję z nowoczesnością. Rozmaite kapele i zespoły muzyczne, rzemieślnicy i artyści uliczni dbają o to, by program tych dni był atrakcyjny i urozmaicony.

Dlaczego warto spędzić urlop w Sand in Taufers:

Apartamentach i pokojach