Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.
Home
Urlop w Południowym Tyrolu
Aktywny urlop w Południowym Tyrolu
Trekking w rakietach śnieżnych i zimowe wędrówki w Południowym Tyrolu

Trekking w rakietach śnieżnych w Południowym Tyrolu

Odkrywanie zimy w rakietach śnieżnych

Wędrówki na rakietach śnieżnych prawie prostu z domu
Tam, gdzie w lecie słychać krowie dzwonki, w zimie można bezpośrednio po wyjściu z budynku rozkoszować się urokami zimy. Sielskie schroniska w cichych dolinach w Południowym Tyrolu nadają się idealnie do trekkingu w rakietach śnieżnych. Już przy drzwiach obejścia rozpościera się niesamowita panorama szczytów górskich i tu rozpoczynają się wspaniałe szlaki. Rakiety śnieżne mają długą tradycję w Południowym Tyrolu. Od niepamiętnych czasów rolnicy wykorzystują szerokie „talerze” na nogach, aby bez wysiłku poruszać się do przodu. Stanowią one doskonałą alternatywę dla ski-touringu, ponieważ umożliwiają dotarcie do najbardziej ukrytych zakamarków zaśnieżonego krajobrazu. Zaraz po chłopskim śniadaniu, na które składa się samodzielnie pieczony chleb, ręcznie wytwarzany ser i domowa marmolada, można wyjść na świeże, zimowe powietrze Południowego Tyrolu. Na drogę gospodyni wręcza każdemu domowe przekąski i herbatę z suszonych ziół z przydomowego ogrodu.

Pobudka! Wiele ciekawych atrakcji czeka na dorosłych i małych badaczy przyrody. W porannym słońcu widać w błyszczącym śniegu ślady racic, łapek i łap. Trudno uwierzyć, jak dziko jest w wielu bocznych dolinach. Podczas obserwacji zwierzyny łownej turyści wraz z gospodarzami podchodzą blisko - na piechotę lub na rakietach - do saren, kozic, wiewiórek i lisów.

Po zachodzie słońca do gospodarstwa powraca spokój: można się relaksować podczas robótek ręcznych lub zabaw i gier rodzinnych w przyjemnie ciepłej izbie apartamentu. Albo zasiąść z filiżanką herbaty przy trzaskający ogniu w kominku.

Ten, kto chce spróbować: godne polecenia w cichych bocznych dolinach

Godne polecenia w cichych dolinkach
Matschertal, dolina należąca do najbardziej pierwotnych w kraju, rozgałęzia się przy Mals w Vinschgau i ciągnie się do Ötztalskich Alp. Natomiast w Ultental goście mogą zobaczyć najstarsze dziedzińce i drzewa w Południowym Tyrolu. Niczym przeniesieni do odległych czasów poczują się goście również w Sarntal, kilka minut samochodem od Bolzano (Bozen). Strój ludowy nosi się tutaj tylko w niedzielę; zachowało się również wiele innych tradycji. Miłośnicy pochyłych skał potrafią docenić doliny w Dolomitach. W zimie „białe góry” są tak samo dzikie i imponujące.

> Apartamenty i pokoje w Pfunderer Tal
> Apartamenty i pokoje w Gsieser Tal
> Apartamenty i pokoje w Schnalstal
> Apartamenty i pokoje w Matscher Tal
> Apartamenty i pokoje w Langtauferer Tal
> Apartamenty i pokoje w Sarntal
> Apartamenty i pokoje w Ultental
> Apartamenty i pokoje w Tauferer Ahrntal
> Apartamenty i pokoje w Pfelders