Zgodnie z dyrektywą 2009/136/WE informujemy, że strona ta wykorzystuje własne techniczne pliki cookie oraz korzysta z plików cookie osób trzecich w celu umożliwienia efektywniejszego poruszania się po stronie oraz prawidłowego korzystania z niej.

Jazda konna w Południowym Tyrolu

Urlop jeździecki w Południowym Tyrolu - na grzbiecie szlachetnego konia

Urlop jeździecki w Południowym Tyrolu
Lekki wietrzyk sprawia, że gęsta grzywa Blondine lśni w słońcu jak jedwab - to bez wątpienia koń rasy Haflinger. W wielu gospodarstwach miłośnicy koni mogą pielęgnować te wszechstronne wierzchowce, idealne na wakacje w siodle.

Szczególnie dzieci wpadają w zachwyt, kiedy widzą te pełne temperamentu konie w galopie. Równie duże wrażenie robią dumne konie arabskie, które także można spotkać w gospodarstwach Południowego Tyrolu, zaś ulubieńcami najmłodszych są kucyki.

Wśród różnorodnych propozycji dostępnych w gospodarstwie można wymienić lekcje jazdy konnej, opiekę nad końmi czy konne wycieczki z przewodnikiem - doświadczonym instruktorem jazdy konnej. Innymi słowy atrakcje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Latem w Południowym Tyrolu podczas konnej wycieczki urlopowicze mogą rozkoszować się promieniami słońca i świeżym górskim powietrzem. Mogą poznawać ten region z wysokości końskiego grzbietu, odbywając przejażdżkę wśród alpejskiego krajobrazu i dzikiej, nietkniętej ludzką ręką przyrody.

Urlop w gospodarstwie jeździeckim w Południowym Tyrolu to nie tylko okazja do odpoczynku, lecz także możliwość poznania z bliska kultury regionu. Po wspólnym wiejskim śniadaniu złożonym ze świeżych miejscowych produktów, można zajrzeć do stajni i zobaczyć, jak gospodarze zajmują się zwierzętami. Tutaj można z pierwszej ręki wiele się nauczyć o pielęgnacji koni.

> Urlop w specjalistycznym gospodarstwie jeździeckim
> Gospodarstwa oferujące "jazdę konną"